PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy - dodatkowa funkcjonalność



sklasyk
04-01-2016, 16:43
Witam, poszukuję komponentu formularza, który ma możliwość dodania listy rozwijanej, w której można umieścić kod html lub ściślej mówiąc obrazek.
Chodzi o taką funkcjonalność, która daje klientowi kontaktującemu się przez formularz możliwość wybrania koloru z listy rozwijanej, a nie jedynie jego nazwy.

Komponent może być płatny, z góry dziękuję za pomoc.

Gall Anonim
04-01-2016, 16:48
Poszukaj komponentu formularza.
n.p. RSform Pro - bez najmniejszego problemu załatwi sprawę.

sklasyk
04-01-2016, 18:09
Dziękuję za pomoc,
niestety w liście rozwijanej można umieścić jedynie wartości tekstowe - nie interpretuje html.
pewnie należy pokombinować w polu formularza "Free tekst" gdzie html jest czytany?

Tor_
05-01-2016, 09:57
Polecam zapoznać się z jsn uni-form (http://extensions.joomla.org/extension/jsn-uniform-pro) do 3 formularzy darmowy

sklasyk
05-01-2016, 11:10
Dziękuję, znam jsn uni-form (http://extensions.joomla.org/extension/jsn-uniform-pro), ale nie interpretuje on znaczników html w listach rozwijanych.

Karol99
05-01-2016, 18:06
A potrafisz zbudować w czystym html formularz, który "interpretuje znaczniki html w listach rozwijalnych"? Moim zdaniem język html nie przewiduje takiej możliwości...


daje klientowi kontaktującemu się przez formularz możliwość wybrania koloru z listy rozwijanej, a nie jedynie jego nazwy

Myślę, że to akurat da się zrobić bez sztuczek z html, a jedynie używając odpowiedniego ostylowania w css. Zainteresuj się selektorami css, sądzę, że pomóc powinno coś takiego: #listarozwijalna > option:nth-child(X) {background: #770000;}

Jola
05-01-2016, 18:12
Zamiast listy rozwijanej użyj radio - masz dużo więcej możliwości "ubierania"

sklasyk
05-01-2016, 19:40
A potrafisz zbudować w czystym html formularz, który "interpretuje znaczniki html w listach rozwijalnych"? Moim zdaniem język html nie przewiduje takiej możliwości...
Oczywiście, że czysty html nie jest tego w stanie sam udźwignąć, ale oczywiście stworzenie takiego rozwiązania jest na 100% możliwe (np: http://www.marghoobsuleman.com/mywork/jcomponents/image-dropdown/samples/index.html )
ale głównie chodzi o możliwość późniejszej edycji pól formularza przez klienta za pomocą panelu administracyjnego joomli - i to takiej funkcjonalności nie mogę znaleźć :)



Myślę, że to akurat da się zrobić bez sztuczek z html, a jedynie używając odpowiedniego ostylowania w css. Zainteresuj się selektorami css, sądzę, że pomóc powinno coś takiego: #listarozwijalna > option:nth-child(X) {background: #770000;}

O tym rozwiązaniu też myślałem, z tym że jako kolor klient rozumie raczej teksturę w zapisaną w .jpg, więc nie ma możliwości symulacji za pomocą kolorów HEXa.

Niestety finalnie chyba pozostaje umieszczenie klasycznej listy rozwijanej, a poniżej krótkiej legendy z wizualizacją poszczególnych kolorów i przypisanych do nich kodów możliwych do wybrania z listy rozwijanej.

Dziękuję za pomoc