PDA

Zobacz pełną wersję : Framework gantry nie widzi pliku osadzonego w Atoms



grzesiek2
08-01-2016, 23:30
Witam, mam Joomla w najnowszej wersji oraz framework Gantry również w najnowszej odsłonie. Tworzyłem stronę na serwerze Netmark i wszystko było ok ale po przeniesieniu na serwer Netlook pojawił się problem. Mianowicie mam szablon

home (strona główna) i default (podstrony). Szablon pierwszy oraz drugi korzysta z pliku custom.scss w lokalizacji custom/scss/custom.scss



Jednak chciałem aby na podstronie było zdjęcie w tle oraz troszkę inny wygląd dlatego utworzyłem również drugi plik custom2.scss w tej samej lokalizacji co custom.scss.



W konfiguracji szablonu default w zakładce settings na samym dole jako CSS dodałem nazwa "tlo" i wskazałem lokalizację. Następnie w zakładce Page settings - atoms wskazałem custom css / js i na hostingu Netmark wszystko było ok więc

musiało to być chyba dobrze zrobione.



W tej chwili na Netlook próbowałem już różnych możliwości ale firebug nie widzi pliku custom2.scss i nie wczytuje stylów (wczytuje tylko z custom.scss). Czy jest jakiś inny sposób ustawienia innego tła dla podstrony w framework Gantry5? lub inna możliwość? próbowałem już chyba wszystkiego co mi na myśl przyszło ale bez efektu. Z góry dziękuje za pomoc

- - - Updated - - -

Problem rozwiązany temat do zamknięcia.

GOGOKOM
09-01-2016, 14:06
Podaj rozwiązanie jak zaczołeś temat i sam go rozwiązałeś. Przy okazji plik .css chyba.

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka

grzesiek_w
09-01-2016, 19:56
.css było w gantry 4
.scss jest w gantry 5

jeden plik custom wystarczy
można w nim dodać 2 różne style ze zdefiniowanym obrazkiem tła a następnie przypisać do wybranego szablonu w jego zapleczu - a szablon do wybranej pozycji menu

Jeśli natomiast masz szablon komercyjny RT Gantry 5 to obrazek tła możesz dodać z poziomu szablonu -nie jestem pewien czy we wszystkich nowych .
styles >>> core styles >>> base styles >>> Background image

Oczywiście Gantry 5 dopuszcza także definiowanie własnych styli nie tylko w custom.scss