PDA

Zobacz pełną wersję : Podejrzany plik - root.php.VIRUS



piasio
11-01-2016, 19:35
Stronka: psycholog-porady.pl
Stronka się wysypała.. po przywróceniu z backupu zauważyłem taki plik którego nie widze w innych moich instalacjach joomli

psycholog-porady.pl/public_html/libraries/root.php.VIRUS
Pliku nie mogę skopiować (tak mi się zucił w oczy przy kopiowaniu jako nieudany transfer)
Czy to faktycznie jakieś zagrożenie i ewentualnie co z tym zrobic.

zwiastun
12-01-2016, 02:13
Naprawdę trzeba zadawać takie pytania na forum po 7 latach używania Joomla?
Ktoś Ci wrzuca na serwer podejrzany plik, narusza integralność Twojego systemu, krótko mówiąc, robi sobie, co chce, na Twoim serwerze, a Ty się pytasz, czy to jest jakieś zagrożenie.

piasio
12-01-2016, 23:06
Analogicznie.. czy ty po ponad 7 latach.. wiesz już jak wyglądają części, śrubki i łożyska, wewnątrz silnika samochodu którym się poruszasz ? Zakładając ze nie jesteś mechanikiem lub fanatycznym hobbystą motoryzacji pewnie też konsultujesz jak dzieje się coś co odbiega od standardowego funkcjonowania... ale mniejsza o to :podstep:
To plik przetworzony przez jakiś skaner antywirusowy administratora serwerów..
Został usunięty, strona zaktualizowana, hasła zmienione.
Jak mogę sprawdzić czy zagrożenie zostało usunięte ?

GOGOKOM
12-01-2016, 23:37
Sprawdz logi

zwiastun
12-01-2016, 23:47
Skoro chcesz się posługiwać analogiami, proszę Cię bardzo. Jako "kierowca" z ponad 20-letnim stażem jestem kompletnym ignorantem w tej dziedzinie. W związku z czym, ani nie kieruję, ani nie pytam innych, jak to się robi, tym bardziej nie zawracam gitary na forach internetowych, tylko korzystam z usług fachowców. Proponuję Ci zachować się analogicznie, bo jakakolwiek próba pokierowania Tobą jest stratą czasu.
Moje pytanie nie po to było, byś mi udowadniał, jakim to jestem ignorantem, tylko po to, żebyś się zastanowił nad sensem tego, co robisz. Jak widać, zupełnie do Ciebie nie dotarło.

@GOGOKOM: nie żartuj, to tak, jak byś mnie kazał przeprowadzić laparoskopię lub podobne działanie.

piasio
13-01-2016, 00:21
Klasyka.. Jakoś na innych forach ludzie raczej są nastawieni na to aby udzielić informacji nawet na banalne pytania.. a tu taka kultura..
A ty zastanawiasz się sam nad sensem tego co robisz ? Wrzuć czasem na luz.. Miłego wieczoru pomimo wszystko..

zwiastun
13-01-2016, 00:34
Naprawdę chcesz dyskutować o niczym?
Kultura? Brak kultury to zadawanie na forum setny raz pytania o to samo, a to właśnie robisz. Nadużywasz uprzejmości i cierpliwości tych, którzy pomagają.
Po raz nie wiem który, odsyłam Szanownego Kolegę do poczytania artykułu Postępowanie po włamaniu - link jest na głównej stronie joomla.pl. Adres podpięty co najmniej w 100 odpowiedziach na forum, w tym co najmniej w 20 w ostatnich 2-3 tygodniach. Jak Kolega przeczyta, a powinien to zrobić już dawno, zmieni o sobie zdanie (mam nadzieję).