PDA

Zobacz pełną wersję : Event Gallery polskie litery



Daresz
12-01-2016, 18:54
Witam.Czy ktoś wie jak można zrobić aby w Event Gallery w nazwach zdjęć pojawiały się polskie litery lub znacie jakieś galerie które wyświetlają polskie litery?

zwiastun
12-01-2016, 22:51
W nazwach czy w tytułach. Bo w nazwach to z zasady nie powinny się pojawiać!

Daresz
06-08-2016, 23:28
Przykładowe zdjęcie zamiast Prądnika jest Pradnika8831

Daresz
17-08-2016, 17:53
Czy ktoś może wie jak rozwiązać problem?
8836

Daresz
25-08-2016, 10:54
Może ktoś korzysta z galerii gdzie nazwy zdjęć wyświetlane są poprawnie?Czyli z polskimi literami np żaba.jpg a nie zaba.jpg

Jola
25-08-2016, 15:11
@Zwiastun Ci napisał, że zasadą jest nieużywanie narodowych znaków w nazwach plików (katalogów).
Użycie ich może powodować różne "kłopoty", stąd niektóre rozszerzenia usuwają je (zamieniają) przy wczytywaniu na serwer.

Daresz
26-08-2016, 10:38
Czyli się nie da i nie ma takiej galerii która poprawnie wyświetla nazwy zdjęć ?Szkoda ale dziękuje za zainteresowanie tematem,pozdrawiam

zwiastun
26-08-2016, 19:35
Drogi Kolego. Zechciej zrozumieć, co się do Ciebie pisze. Masz prawo nie wiedzieć o wymogach związanych z nazewnictwem plików i katalogów. Ale skoro już Ci dwie osoby zasygnalizowały, w czym rzecz, to wypadałoby a) albo się dokształcić, albo b) dopytać, jeśli czegoś nie rozumiesz. A na pewno c) odpowiedzieć na zadane Ci pytanie. A pytałem, czy chodzi o polskie znaki w tytułach i opisach zdjęć, czy o polskie znaki w ich nazwach. Galeria Event Gallery, podobnie jak inne, jest dostosowana do obsługi wielojęzyczności, w tym języka polskiego i na pewno, gdy językiem witryny jest język polski, wyświetla nadane zdjęciom tytuły i opisy bez pomijania polskich znaków diakrytycznych, jeśli są użyte. Nie odnosi się to jednak do nazw zdjęć. Jeśli się dzieje inaczej, to masz do czynienia z błędem i można się zastanawiać nad szukaniem przyczyny. Dopóki jednak - wybacz kolokwializm - olewasz to, co do Cię piszemy, to - niestety - nie dajesz nam szansy Ci pomóc.

Gall Anonim
26-08-2016, 19:36
Czyli się nie da i nie ma takiej galerii która poprawnie wyświetla nazwy zdjęć ?
Poprawna nazwa zdjęć nie powinna zawierać rodzimych znaków dialektycznych, spacji, znaków specjalnych - są natomiast galerie pozwalające przypisać fotce tytuł z polskimi znakami i chociażby opis.
Pzdr

zwiastun
26-08-2016, 23:39
Specjalnie zainstalowałem galerię. Każde zdjęcie można oznaczyć tytułem i opisem. Polskie znaki wyświetlają się bez żadnych problemów.
Przy wczytywaniu plików zdjęć komponent pomija polskie znaki. Tolerowane są w nazwach plików spacje, ale jaki tego będzie efekt na zdalnym serwerze opartym na systemie Linux, trudno zgadywać.,

Daresz
30-08-2016, 22:03
Witam.Drogi kolego zwiastunie już w pierwszym poście napisałem że chodzi mi o to że w nazwach zdjęć nie ma polskich liter (w Event Gallery jest to oznaczone jako image id)zdjęcie na moim komputerze nazywa się np. bacówka.jpg po wgraniu na stronie pisze bacywka.jpg .Mam nadzieje że dokładnie wyjaśniłem temat.Wiem że są galerie "pozwalające przypisać fotce tytuł z polskimi znakami i chociażby opis" problem pojawia się gdy tych fotek jest dużo i podpisywanie ich zajmuje dużo czasu.
ps. nikogo "nie olewam" wyjaśniłem problem i myślę że forum jest po to aby pomagać a nie obrażać innych.Zasada jest prosta nie masz ochoty odpowiadać nie odpowiadaj.

zwiastun
30-08-2016, 23:25
Jedyne, co można napisać po Twojej "miłym" przyjęciu, to że szkoda poświęconego Ci czasu i słów. I udawany Wersal nic tu nie zmieni.
Ktoś się zajmuje Twoim problemem, poświęca Ci swój czas, a Ty - zamiast niekoniecznego 'dziękuję' - odpłacasz reprymendą.
Temat zamykam. Kwestie merytoryczne zostały wyczerpane.