PDA

Zobacz pełną wersję : W "Media" pojawił się plik stat.php -co to jest?



piotrk69
15-01-2016, 11:43
Tak jak w tytule w mediach pojawił mi się plik stat. php o wielkości 90.26kb. Wcześniej go nie było sprawdzałem w ostatniej kopii na lokalnym serwerze. nie wiem skąd się pojawił. Proszę o poradę czy go wykasować?

Bazyl
15-01-2016, 12:19
Cześć,

Najprawdopodobniej miałeś włamanie.
Na wiki jest procedura krok po kroku...

Gall Anonim
15-01-2016, 12:43
Skoro masz lokalnie kopię to moja propozycja jest następująca.
Zrób kopię akeeba lokalnie
Wykonaj pełną aktualizację i załóż zabezpieczenia (zaktualizuj wszystko, Joomla, dodatki, komponenty, moduły)
Wykonaj separację katalogu osadzenia witryny na serwerze.
Jeżeli posiadasz ty lub ktoś inny w obrębie tego serwera (usługi) inne witryny - wykonaj separację tychże katalogów w których znajdują się te witryny.
Sprawdź // przeszukaj również pozostałe witryny.
Zmień wszystkie hasła dostępowe tak do Baz Danych jak i do usługi i jej panelu oraz dostępu ftp.
Usuń witrynę o której wspomnąłeś na początku zmieniając nazwę BD, nazwę użytkownika BD, hasło BD, hasło administratora witryny i wszystkich użytkowników mających dostęp do zaplecza - i w tenże sposób odzyskaj witrynę.
Pominiecie któregokolwiek z podanych kroków lub zmiana kolejności może skutkować powrotem do stanu pierwotnego po jakimś czasie - czyli ponownym pojawieniem się "gości" :-)
Pzdr

piotrk69
15-01-2016, 13:15
Na razie zmieniłem hasło i nazwę do joomli. Na więcej nie mam czasu czy ten stat. php plik wykasować?

Gall Anonim
15-01-2016, 13:25
Wykasuj ale równie dobrze możesz nie robić nic bo "zbijasz temperaturę" nie lecząc choroby :-) Szkoda czasu.