PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączenie wielojęzyczności z gotowego szablonu



sirleszczu
21-01-2016, 18:58
Na początku chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik. Oczywiście z góry proszę o zrozumienie.

Mam kilka drobnych problemów z tworzeniem strony w Joomla. Swoją stronę postanowiłem oprzeć o gotowy szablon SJ News II od www.smartaddons.com. Dodatkowo pobrałem szablon z potrzebnymi modułami w formie quickstarta. Wrzuciłem wszystko w Jampa, pojawiła się piękna stronka tak jak w demo. Mniej więcej pojąłem jak to wszystko działa. Ten szablon w domyśle ma ustawione dwa języki treści - angielski i arabski. Z kolei moja strona ma być na razie tylko Polska. Zainstalowałem spolszczenie, ustawiłem język witryny i zaplecza na polski. Z kolei w Języku treści usunąłem język arabski, zaś język angielski przeedytowałem na polski. I po zatwierdzeniu w pozycji Polski w kolumnie Start zmieniło się z Tak na Nie. W dodatkach wyłączyłem filtr języków oraz zainstalowany w domyśle przełącznik języków. Usunąłem ponadto menu w języku arabskim, natomiast menu angielskie zamierzam edytować na polskie. Strona chodzi, wszystko się wyświetla tak jak powinno, lecz w opcjach menu angielskiego widnieje język niezdefiniowany. Czy to co zrobiłem, jest dobrym sposobem wyłączenia wielojęzyczności? Czy powinno się odbyć w inny sposób na tym gotowym szablonie z dostępnymi już dwoma językami obcymi?
Co zrobić, aby w Języku treści ten zmieniony polski widniał w kolumnie Start na Tak? Czy to ma jakieś znaczenie?

Z góry dziękuję za wyjaśnienia - uczę się :)
Pozdro.

Gall Anonim
21-01-2016, 21:00
Zasada.
Dodać Polski - tak treść jak i instalacja.
Ustawić jako domyślny dla całości
W którymś "pełnym menu" ustawić elementy na wszystkie języki (proponuję w angielskim).
Wyłączyć arabski.
Sprowadzić czy któryś ze styli szablonów nie jest przypisany tylko do angielskiego - jeśli jest - przestawić na wszystkie języki - szablonu dla wersji arabskiej nie ruszać.
Wyłączyć moduł zmiany języka.
Wyłączyć dodatki wielojęzyczności.
Cieszyć się witryną w polskiej wersji kick (uwaga - sprawdzić czy zainstalowane fonty domyślne obsługują polskie znaki dialektyczne - jak nie wyszukać i podmienić na taki który obsługuje latin-extended).
Pzdr

sirleszczu
26-01-2016, 18:51
Dzięki za odpowiedź.

Zasada.
Dodać Polski - tak treść jak i instalacja.
Ustawić jako domyślny dla całości
W którymś "pełnym menu" ustawić elementy na wszystkie języki (proponuję w angielskim).
Wyłączyć arabski.
Sprowadzić czy któryś ze styli szablonów nie jest przypisany tylko do angielskiego - jeśli jest - przestawić na wszystkie języki - szablonu dla wersji arabskiej nie ruszać.
Wyłączyć moduł zmiany języka.
Wyłączyć dodatki wielojęzyczności.
Cieszyć się witryną w polskiej wersji kick (uwaga - sprawdzić czy zainstalowane fonty domyślne obsługują polskie znaki dialektyczne - jak nie wyszukać i podmienić na taki który obsługuje latin-extended).
Pzdr

Czyli wydaje mi się, że mniej lub bardziej zrobiłem to dobrze. Tyle że nie do końca jestem pewien co do pierwszych czynności. Jako że w paczce instalacyjnej quickstart nie było języka polskiego nawet w joomli, to doinstalowałem go z pobranego pakietu. I ustawiłem jako domyślny dla wiitryny i zaplecza. Ale w treści już nie wgrywam żadnego pakietu językowego. Czyli rozumiem, że te ustawienia języka, z przedrostkami, które wprowadzam ręcznie są tak jakby tylko "umowne"?