PDA

Zobacz pełną wersję : Przypisywanie templat



andrzej61
14-03-2007, 20:32
Czy templaty da się przypisać do pozycji które nie są komponentami? Zauwa żyłem że na mojej stronie o ile dodatkowa templata jest przypisana do pozycji w menu która jest komponentem to wówczas przypisuje poprawnie, a póżniej też i do linku w innym menu do tej pozycji. Ale jeżeli do linku tylko to wówczas nie przypisuje. Na przykad do jakiejś podstrony która jest zawartością a nie komponentem samym w sobie.
Czy więc oprócz komponentu można przypisywać templaty i do czego?

stone
15-03-2007, 21:21
Templaty przypisuje do danej pozycji menu, a konretnie do danego itemid. Zobacz jak sie itemid zachowuje i czy jest caly czas taki sam

andrzej61
16-03-2007, 06:48
Problem polega na tym że mam komponent iJoomla Magazine i tam można publikować wiele magazymów i wydań, Czyli funkcjonalnie, można podzielić zawartość na tematy i na przyklad z menu górnego wchodzić w poszczegolne tematy, gdzie mamy je na kolejnym "wydaniu" czy magazynie.
I teraz są do tego komponentu moduły dodatkowe i jeden jest istotny w tym, że to menu magazynów i wydań które po oopublikowaniu jest widoczne jako menu tam gdzie się przypisuje moduły czy templaty.
W tym menu poszczególne wydania czy magazyny mają 4 cyfrowe ID gdy się sprawdzi wchodząc w wykaz pozycji.
Również w części admina dotyczącej magazynu można znależć ID poszczególnych wydań czy magazynów.
Ale przypisując inną templatę do pozycji tego menu powinno to działać a nie działa. Zajrzałem do bazy danych i tam w jos_templates z tego co jest wynika że tam jest "client ID" i ślad jest ze przypisane, ale to ID wynosi 0.
Producent Magazynu odpisał mi że można przypisać templaty właśnie do tego menu-modułu. Skąd więc ten bład.
Taka funkcjonalność przy tym magazynie ma podstawowe znaczenie bo każdy temat strony może być dawany w innym ukladzie graficznym i na innej templacie.
Jakby wiele stron na jednej Joomli i domenie.

andrzej61
16-03-2007, 13:41
Już doszedłem do rozwiązania. Moduł magazynu który jest jako menu magazynów i wydań nie załącza do przypisanej templaty. taka wada. Ale kopia modulu menu głównego działa dobrze. Ponieważ na liście wszystkich menu jest nowa pozycja magazynów, to kopię menu głównego można ustawić jako to menu magazynów. i wtedy przełącza do przypisanej templaty. Czyli magazyn jako wielostronnicowy portal z różnymi templatami na każdej podstronie.