PDA

Zobacz pełną wersję : Submenu



Tom123
22-01-2016, 23:43
Cześć,
mam problem z usunięciem zmiany koloru po najechaniu na submenu, chciałbym żeby nic się nie działo. Nie potrafię również ustawić minimalnej szerokości okna. Pomoże ktoś?

eios.pl


dzięki

alex51
23-01-2016, 07:31
Korzystasz z komercyjnego szablonu, więc nie mam możliwości przetestowania go. Z podglądu firebugiem wynika, że powinieneś szukać pliku http://eios.pl/templates/bigpicture/cache/top_compression_css.php. Aby zmienić wygląd submenu, tak by było zbliżone wyglądem do menu 1 poziomu należałoby we wskazanym pliku przejść do klasy .S5_submenu_item:hover gdzie trzeba usunąć (lub lepiej zakomentować) background: #f1f1f1 none repeat scroll 0 0; i dodać obramowanie, jak w menu poziomu nadrzędnego - border: 1px solid #ffffff; border-radius: 4px;. Aby uniknąć minimalnego rozszerzania się całego pola submenu można dodać niewidoczne obramowanie, które ujawni się dopiero po najechaniu (hover), dodając w klasie .S5_submenu_item obramowanie border: 1px solid rgba (0,0,0,0.0); border-radius: 4px;.

Tom123
31-01-2016, 16:01
Po tej radzie udało mi się, wszystko działało dobrze, ale niestety ostatnio musiałem przywrócić bazę i pliki z poprzedniej wersji. Czy mógłby ktoś jeszcze raz pomóc mi ze submenu, bo ta "stara" metoda już nie działa. Mam też drugi problem - na stronie głównej jest zdjęcie, które chciałbym żeby się dopasowywało do rozmiaru okna, a nie przycinało, jak to ma miejsce teraz.

Dziękuję za wcześniejszą pomoc.

strona: eios.pl

alex51
01-02-2016, 07:23
Powtarzam poprzednią uwagę - korzystasz z komercyjnego szablonu, sprawdź możliwości edycji menu z poziomu konfiguracji szablonu. Wydaje mi się, że w szablonach z Shape 5 była opcja ustawiania menu za pomocą dodatku S5 FlexMenu. Przed samodzielnym zmienianiem kodu w plikach powinieneś też skorzystać z przysługującego Ci wsparcia technicznego.
Poprawka:
Przypomniałem sobie, że w stosowanym przez Shape 5 frameworku Vertex powinieneś mieć opcję ustawiania tła dla przycisków, w tym dla przycisków menu podrzędnego. W konfiguracji szablonu musi być zakładka Vertex=>Template Specific=>Highlight Color ustaw tam kolor dla przycisków, który będzie też obowiązywać dla tła przycisków podrzędnych pozycji menu. Jeśli chcesz, by ten sam kolor był tłem dla głównych przycisków w menu, ustaw go w pliku css templates\bigpicture\css\s5_flex_menu.css, dodając odpowiednią regułę backround w wierszu 196 - #s5_nav li.active, #s5_nav li:hover, #s5_nav li.mainMenuParentBtnFocused.


(http://www.shape5.com)

Tom123
01-02-2016, 10:51
Dziękuję Panu bardzo!
Mam jeszcze problem z odpowiednim dopasowaniem tego zdjęcia na stronie głównej, podpowiedziałby Pan jak dopasować je do rozmiaru okna, tak żeby wyświetlało się na różnych komputerach w możliwie najbardziej przewidywalnej formie (bez przycinania, jak to ma miejsce teraz). Próbowałem już długo zrobić coś z tym z poziomu szablonu, ale bezskutecznie. Chodzi o to zdjęcie, na które nałożony jest napis "Energy, Industry...".

- - - Updated - - -

Dziękuję Panu bardzo!
Mam jeszcze problem z odpowiednim dopasowaniem tego zdjęcia na stronie głównej, podpowiedziałby Pan jak dopasować je do rozmiaru okna, tak żeby wyświetlało się na różnych komputerach w możliwie najbardziej przewidywalnej formie (bez przycinania, jak to ma miejsce teraz). Próbowałem już długo zrobić coś z tym z poziomu szablonu, ale bezskutecznie. Chodzi o to zdjęcie, na które nałożony jest napis "Energy, Industry...".