PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją modułu - Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego



Przemyski
25-01-2016, 16:38
Witam, usiłuję zainstalować darmowy moduł:
Mini K2

http://extensions.joomla.org/extension/mini-k2

Po rozpakowaniu i próbie instalacji "mod_minik2_j3" pokazuje się alert:

Błąd

Archive does not exist

Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.




Prosze o pomoc :-)

PS przy każdym możliwym module/komponencie jest taki problem. Safemode wyłączony

moje
25-01-2016, 20:39
A zaglądałeś do paczki zip czy struktura jest taka, jak należy?

Przemyski
25-01-2016, 21:43
Tak. Problem powiela się przy praktycznie każdym module/komponencie

zwiastun
25-01-2016, 22:01
Po rozpakowaniu i próbie instalacji
Możesz wyjaśnić, co takiego robisz. I po co?

Przemyski
25-01-2016, 22:36
Tak napisałem, bo w niektórych przypadkach (tak i w tym) w jednym zipie są paczki z rozszerzeniami pod różne wersje joomli :-)
Chodzi tylko i wyłącznie o wgrywanie rozszerzeń i problemy z tym związane

zwiastun
25-01-2016, 23:35
Wyjaśnij, o co pytam.
Może i są takie pakiety, w których w jednej paczce są rozszerzenia do różnych wersji Joomla. Nie widziałem, jeśli nawet są, to jakiegoś niezbyt przewidującego projektanta.
W 99% pakiety instalacyjne instalują się poprawnie, Tobie - jak piszesz - nie. Zatem popełniasz gdzieś błąd. Próbuję dociec, gdzie - prawdopodobnie właśnie tu - rozpakowujesz cos co nie ma być rozpakowane.

Przemyski
27-01-2016, 10:46
Wyjaśnij, o co pytam.
Może i są takie pakiety, w których w jednej paczce są rozszerzenia do różnych wersji Joomla. Nie widziałem, jeśli nawet są, to jakiegoś niezbyt przewidującego projektanta.
W 99% pakiety instalacyjne instalują się poprawnie, Tobie - jak piszesz - nie. Zatem popełniasz gdzieś błąd. Próbuję dociec, gdzie - prawdopodobnie właśnie tu - rozpakowujesz cos co nie ma być rozpakowane.

Czasami ściągając paczkę można znaleźć .rar/.zip , w którego nazwie jest "unzip1st.rar" co oznacza konieczność rozpakowania paczki i wybrania kolejnego archiwum np. do stosownych wersji Joomla.
Tak samo miałem w tym przypadku, ale problem nie dotyczy rozpakowywania paczek, tylko Instalacji w Joomla 3.4.8.

Rozwiązałem problem i myślę, że w tym krótkim poradniku mogę kiedyś komuś pomóc :-)

Problem został rozwiązany.
Opiszę jeszcze raz na czym polegał problem, żeby każdy mógł go rozwiązać. Podczas instalacji pakietu przy użyciu zaplecza Joomla (Rozszerzenia -> Instalacje -> Instaluj z pakietu) przy każdym module/komponencie pokazywał się błąd pt.
"Error Archive does not exist / Błąd Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego."

Przy kolejnej próbie instalacji, tym razem z katalogu instalacyjnego (wgranie plików przez FTP bezpośrednio), rozszerzenie instalowało się, aczkolwiek z błędami (co wpływało negatywnie na możliwość dalszego korzystania).

Pierwszym rozwiązaniem może być włączony tryb bezpieczne "safe mode". Należy go wyłączyć i spróbować zainstalować rozszerzenie ponownie. Sprawdzenie czy mamy włączony taki tryb możemy zrealizować, poprzez zaplecze Joomla - System -> Informacje o systemie - > Ustawienia PHP.

Drugim rozwiązaniem może być konieczność wyłączenia FTP poprzez Zaplecze Joomla (w ten sposób rozwiązałem ten problem). Wchodzimy w System -> Konfigurację globalną -> Serwer -> Włącz FTP zmieniamy na NIE.

Trzecim rozwiązaniem może być konieczność naniesieniu kilka zmian w pliku install.php.


1. Otwieramy nasze konto FTP i łączymy się. Następnie przechodzimy do administrator/components/com_installer/models/.
2. Odnajdujemy plik install.php i robimy jego kopię zapasową, poprzez pobranie na nasz komputer.
3. Edytujemy install.php przy użyciu np. notatnika.
4. Odnajdujemy poniższe wpisy (pomocne będzie wpisanie frazy w CTRL + F)


Zamieniamy:


$userfile = $input->files->get('install_package', null, 'array');

z:


$userfile = $input->files->get('install_package', null, 'raw');


Zjeżdżamy niżej, aby znaleźć:


JFile::upload($tmp_src, $tmp_dest);

I zamieniamy z:


JFile::upload($tmp_src, $tmp_dest, false, true);


Po wykonaniu powyższych czynności zapisujemy plik i podmieniamy go w folderze na FTP, z którego go pobraliśmy. Po zmianach spróbujcie ponownie zainstalować rozszerzenie.

Gall Anonim
27-01-2016, 17:18
1. Czy było tak od zawsze?
2. Kto jest dostawcą usługi?

Przemyski
28-01-2016, 09:20
1. Nie. Problemy pojawiły się dopiero po migracji z Joomla 2.5 do 3.4.8.
2. "Nazwa"