PDA

Zobacz pełną wersję : Brak wyświetlania artykułów w kategorii jako przegląd



jakup13
01-02-2016, 00:48
Witam, pomóżcie, przeszukiwałem, googlowałem i nie wiem nadal co jest grane; mam tak:

pozycja menu AKTUALNOŚCI - artykuły z jednej kategorii "aktualności", przegląd. Klikam, na ścieżce powrotu (breadcrumbs) jest START > AKTUALNOŚCI. Czyli OK.
Ale jak wejdę w jakiś artykuł, ścieżka powrotu pokazuje START > Aktualności > (tytuł atykułu), gdzie "Aktualności" nie są już linkiem powrotnym do przeglądu artykułów tak jak w menu, ale wyświetla mi się uparcie lista artykułów z kategorii "aktualności" właśnie w postaci tej paskudnej listy, a nie bloga.
Ustawienia globalne przerabiałem, ustawienia poszczególnych pozycji menu też macałem z każdej strony...

Ma to związek pewnie z wyświetlaniem kategorii, bo po kliknięciu w nazwę kategorii w informacjach o artykule też mam tylko widok paskudnej listy artykułów. Ale dlaczego link w ścieżce powrotu zmienia się w odnośnik do listy?

Przykład - link "AKTUALNOŚCI" z menu:
index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=8&Itemid=115

Link "Aktualności" ze ścieżki powrotu, po wejściu w artykuł:
index.php?option=com_content&view=category&id=8&Itemid=175

Nie ma już "layout=blog" i jest inny ID.
Oczywiście jeżeli artykuł jest również elementem menu, wtedy tej sytuacji nie ma.
Nie rozumiem tego mechanizmu.

Mam Joomla Joomla! 3.4.8, szablon T3 Bs3 Blank z przeróbkami (custom.css).

P.S. Strona jest wyłączona, włączę jeśli potrzeba i dam link.

jakup13
10-03-2016, 00:35
OK, żadnego odzewu, na szczęście sam doszedłem - problem był z tym ID 175 - przeszukałem bazę danych (phpMyAdmin) pod kątem "115" i "175" i okazało się, że ID 175 odwołuje się do jakichś pozostałości po komponencie menu, który już dawno odinstalowałem, nie pamiętam w tej chwili co to był za moduł (chyba DM Pinboard Lite). Usunąłem tabelkę z bazy i śmiga, oczywiście wcześniej zrobiłem kopię zapasową, export. Teraz breadcrumbs też jest jak trzeba.
Swoją drogą martwe to forum jakieś, nie ma już dociekliwych ludzi?
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam.