PDA

Zobacz pełną wersję : problem z templatka madeyourweb



lukidb
22-10-2005, 01:03
i znowu mam problem...
zaladowalem sobie skorke madeyourweb i... wszystko bylo ok,dopuki nie zajrzalem na portal przez internet explorer'a - totalna kiszka sie w "tym czyms" robi... zreszta ocencie sami http://pieniny-portal.com/portal/
jest na to jakas rada?

Joomla User
22-10-2005, 01:27
A jakie konkretnie masz zastrzeżenia do wyglądu?

Templatka "madeyourweb" występuje w kilku wersjach, a najnowsza (v 1.3) pozwala określić niektóre parametry - szerokość strony (800 albo 1024), kolor (red, blue, green) oraz szerokość prawej kolumny (normalna albo szeroka). Edycję przeprowadza się w notatniku na pliku "template_configuration.php".

U ciebie widzę kilka problemów. Pierwszy to ten, że logo wykonane jest jako nieprzezroczysty PNG (oryginał jest przezroczysty), przez co ma brzydkie kwadratowe brzegi i niepasujące tło. Drugi problem to "ucieczka na dół" prawej kolumny, co zazwyczaj się zdarza gdy lewa albo środkowa kolumna jest za szeroka.

lukidb
22-10-2005, 01:46
no wlasnie...
logo jest na przezroczystym .png (widac to ladnie pod firefox'em)
co do "ucieczki"prawej kolumny...pod firefox'em tez jest ok, wiec dlaczego w ie wyswietlane jest to tak nieladnie?:(

Joomla User
22-10-2005, 02:09
O ile sobie przypominam, to gdy podglądałem kiedyś oryginalne logo templatki w PhotoShopie to wykonane ono było w skali szarości a nie w kolorze. Twoje zaś jest kolorowe i dlatego być może IE ma problemy z jego wyświetlaniem. Moja rada - zrobić screenshota strony w firefoxie (gdzie jest logo poprawnie zintegrowane z tłem) a następnie zapisać je w GIF albo JPG. Wtedy i IE poprawnie je wyświetli.

Co zaś dotyczy uciekania prawej kolumny to ściągnij sobie kilka wersji templatki (samej wersji 1.2 jest chyba w eMule 3 rodzaje) i popróbuj z każdą z nich. Różnią się one między sobą drobnymi szczegółami, np. tym, że prawy brzeg modułu "popularne" w jednej wersji dotyka do prawej kolumny, a w innej ma spory odstęp. Być może któraś z kolei wersja ci podpasuje.

Podejrzałem twój plik "logo.png" w PhotoShopie. Jest on utworzony w 24 bitowym kolorze i dlatego w IE widać mu tło. Po przekonwertowaniu do 8 bitowego koloru (wygląda wtedy trochę gorzej) problem z przezroczystością w IE znika.

lukidb
22-10-2005, 09:50
thx @Joomla User...
myslalem wlasnie o zmianie formatu logo, ale wczoraj nie mialem juz natchnienia na eksperymenty.
dziekuje za pomoc.
pozdroofka

Rybik
22-10-2005, 18:23
dodatkowo to logo jest za duze i powoduje brzydki odstep miedzy czescia header a cala reszta, co widac po czerwonych naroznikach "kartki papieru" ktore powinny wypadac na czerwonym tle, natomiast wyjezdzanie tekstu poza scroller to moze byc sprawa edytora WYSIWYG, ktory lubi wstawiac spacje typu  

Joomla User
22-10-2005, 22:04
A może ktoś mi doradzi jak najprościej zmienić na większy wielkość tekstu głównego? I najlepiej żeby się różnił od tekstu pod obrazkami. Pod obrazkami mógłby zostać taki mały albo mógłby być szary.

lukidb
23-10-2005, 20:53
dodatkowo to logo jest za duze i powoduje brzydki odstep miedzy czescia header a cala reszta, co widac po czerwonych naroznikach "kartki papieru" ktore powinny wypadac na czerwonym tle,
logo wlaciwie ma byc za duze. ma wychodzic poza czerwony obszar strony i wchodzic delikatnie na bialy

natomiast wyjezdzanie tekstu poza scroller to moze byc sprawa edytora WYSIWYG, ktory lubi wstawiac spacje typu  
wszystko ok,ale dlaczego w takim razie firefox wyswietla strone poprawnie?

stone
24-10-2005, 09:34
Mozilla generalnie jest bardziej wybaczająca niż IE, i strona ktora w firefixie lub w netscapie wyglada ok pod ie wyglada jak po wybuchu.

Rybik
24-10-2005, 21:26
zachodzenie elementow na siebie dobrze realizuje sie przy divach z marginesem ujemnym i position relative, teraz walcze z templakiem beztabelkowym wlasnie z wystajaco-zachodzacymi elementami i przezroczystosciami (stad tez malo sie odzywam w innych kwestiach :( )

nie pamietam juz czy madeyourweb jest tabelowy czy divny ale jak nie tabelowy to "ubierz" logo w divke i dorzuc "margin-bottom: -20px; position: relative; z-index: 1"

lukidb
26-10-2005, 23:09
nie bylo mnie torche
bede z tym walczyl pod koniec nastepnego tygodnia...
na razie odpadam...glowa mnie boli od portali...;)
eee no chyba tak dlugo nie wytrzymam... jutro zajrze

jahu
28-12-2005, 17:06
Chcailem przerobic logo w madeyourweb - znalazlem plik logo.gif skopiowalem na swoj dysk i chcialem przerobic - i pojawil sie zonk - wina pewnie moja ze nie umiem zrobic przezroczytego. Bez wzgledu na przegladarke efekt ten sam - zamiast przezroczystosci pokazuje mi kolor podkladu jaki byl ustaiowny jako przezroczysty. A ja poporstu otwieram orginalny plik ichce zapisac jako gifa przezroczystego po zrobieniu zmian ze wskazaniem ze tlo jakie tam bylo domyslnie (wyswietlami w paint shop pro jako brazowe) ma byc uznane za przezroczste. Moglby ktos wyjasnic co zle i jak to robic poprawnie?

livio
28-12-2005, 20:23
Zmień edytora grafiki na Adobe Photoshop [również komercyjny, jak i Paint Shop Pro].

dalnet
29-01-2006, 10:31
Problem jest rozwiązany pod tym adresem: Prywatny Portal - Mambo (http://dalnet.ovh.org/index.php/component/option,com_remository/Itemid,9/func,select/id,4/%22%20title=%22Modu%C5%82y%20do%20Mambo)
można tam sciągnąć już przerobioną templatkę działającą pod Internet Explorer.

lukidb
01-02-2006, 21:50
innym rozwiazaniem problemu jest odszukanie w CSS wpisu (w zaleznosci od ustawien templatki) np.
#maincol-normal-1024{
float: left;
width: 650px;
i zmiana wartosci
width: 650px; na troche mniejsza (powiedzmy 640px)

jahu
05-03-2006, 16:15
Chialbym przerobic madeyourweb - wydawaloby sie prosta sprawa - tyle ze poki co naraze to jestem an etapie pojmowania mnie wiecej o co chodzi w css.

Chcialbym uzyskac taki efekt aby srodkowa kolumna miala znacznie wieksza szerokosc niz standardowo - aby uzyskac efekt podobny jak na joomla.pl - wiem ze powinienem sie tego sam nauczyc - prosilby przynajmniej o podanie co nalzealoby zminiec (przynajmniej ktore elementy w template_css.css)

livio
05-03-2006, 16:21
Przenieś wszystkie moduł w prawej na lewą.
Jeżeli korzystasz z madeyourweb-ext, w katalogu templatki masz plik templateConfiguration.php i w nim zmieniasz rozdzielczość docelową.

zwiastun
05-03-2006, 16:21
na joomla.pl nie ma templatki Made Your eb, wykorzystano z niej tylko po części boksy

livio
05-03-2006, 16:26
Na Joomla!.PL jest XXXXS czy coś takiego - templatka własna.

jahu
05-03-2006, 16:26
Wiem ze joomla.pl to nie szablon madeyourweb - chodzilo mi o to by zyskac efekt w ktorym majac nadal jakby 3 kolumnowy szablon - srdkowa kolumna miala wieksza szerokosc - nie chce rezygnowac z prawej kolumny tylko zwiekszyc szerokosc srodkowej

onlydust
20-07-2006, 13:24
A jakie konkretnie masz zastrzeżenia do wyglądu?

Templatka "madeyourweb" występuje w kilku wersjach, a najnowsza (v 1.3) pozwala określić niektóre parametry - szerokość strony (800 albo 1024), kolor (red, blue, green) oraz szerokość prawej kolumny (normalna albo szeroka). Edycję przeprowadza się w notatniku na pliku "template_configuration.php".


Mam pytanie gdzie znajduje się ten plik?
ściągnąłem ten szablon ale w jego archiwum nie ma pliku o takiej nazwie.
Wersja jaką pokazuje panel administracyjny w Joomla to 1.3. Czy jest możliwe, że ściągnąłem "wersją jednokolorową"?

Inwestoczek
15-11-2006, 21:56
Dalnet, nie widzę żadnego pliku na tej stronie,
a Lukidb: zrobiłem jak mówisz, ale to nic nie dało.
Ta templatka jest mi niezbędna, kilka dni (!) szukam innej i żadnej ciekawej nie znajduję. MadeYourWeb byłaby wprost idealna dla mojego serwisu, a będę potrzebował prawej kolumny.
PS_ A w ostatecznośći: jak mogę wyłączyć prawą kolumnę?

Samuray-X
17-03-2007, 11:04
Proszę o pomoc w nastepującej kwestii.
Muszę zrobić scrollbar pionowy,
ale tylko dla contents (treść artykułu w głównej kolumnie)
bez ingerencji scrolla na contentheading (chyba tak się to nazywa).
templatka oczywiscie MadeYourWeb.

jaromiko
11-08-2007, 20:54
Niestety dalej nie wiem co mam z tymprawym menu zrobic bo dalej sie rozjechało jak stodoła ;) www.emiddel-east.com

jak wiecie pomozcie ;)

stone
12-08-2007, 00:02
link coś nie działa

jaromiko
12-08-2007, 14:06
Dziekuje za zaintersowanie zaisntalowalem IE 7 i poszlo jak z platka ale tamto dalej jest dla mnie tajemica ;) www.emiddel-east.com (http://www.emiddel-east.com) teraz link powinien zadzialac ;)

Link jest czynny (tzn adres) ale tutaj forum dolacza kropke w dresie moze po to by ktos nie walił linków ale działa dres ;)

zwiastun
12-08-2007, 18:15
Pooglądaj jednak pod IE6 i IE 5.5. Ludzie mają różne przeglądarki. Poprawność w IE7 nie musi oznaczać poprawności we wcześniejszych jej wersjach.

wojsmol
13-08-2007, 06:50
jaromiko (http://forum.joomla.pl/member.php?u=4607) sprawdziłem domene która podajesz w bazie whois i oto jaki wynik otrzymałem:
No match for "emiddel-east.com".
>>> Last update of whois database: Mon, 13 Aug 2007 03:42:12 UTC <<<czyli taka domena nie istnieje