PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana tła? zmiana szablonu



virtual_relity
05-02-2016, 11:24
Zaznaczam że jestem laikiem, proszę o łopatologiczne wyjaśnienie co da się z fantem zrobić.
Naszą firmową stroną zajmowała się firma informatyczna. Teraz chcemy przejąć kontrolę nad stroną (dostaliśmy dostęp do joomla), chciałam zmienić głównie tło.
Nie widze w ogóle "instalacje" żeby wgrać swój szablon. Szablony standardowe sztuk 2 działają tylko ze stroną główną, nie wyświetla się ani menu ani podstrony.
Zależy mi głównie na zmianie tła bo jest tragiczne.
Proszę o pomoc.

moje
05-02-2016, 11:57
Jak nie widzisz czegoś to znaczy, że nie masz do tego uprawnień. Czyli nie dostaliście od firmy informatycznej pełnych uprawnień do zarządzania swoją stroną internetową.

Zmiany tła dokonujesz się w pliku CSS, modyfikując odpowiedni fragment kodu.

virtual_relity
05-02-2016, 13:22
Napisałam do firmy i dostałam uprawnienia superuser. Zainstalowałam nowy szablon ale niestety widzi tylko główną stronę. Czemu?

zwiastun
05-02-2016, 14:31
@Virtual-relity: Nee sądzę, ze ktoś będzie chciał odpowiadać na Twoje kolejne pytania dotyczące elementarnych podstaw obsługi Joomla.
Jak można Ci odpowiedzieć na pytanie, dlaczego coś nie działa, nie wiedząc, co faktycznie zrobiłeś, jak skonfigurowałeś ten nowy szablon, czy ustawiłeś jako domyślny, czy przypisałeś moduły do pozycji w szablonie, itd.
Wiedza na temat instalacji i konfiguracji szablonów jest dostępna w Internecie, w tym bardzo szczegółowo w opracowaniach na wiki.joomla.pl.
Najpierw zatem lektura, opanowanie podstaw, a gdy pojawią się PROBLEMY, pytaj na forum. Ale pytaj o rozwiązanie problemów z działaniem, a nie problemów z niewiedzą.