PDA

Zobacz pełną wersję : Co zamiast Joomli?



jagna73
08-02-2016, 07:59
Wyobraźmy sobie, że nie ma Joomli. Który program do tworzenia stron www polecacie?

zwiastun
08-02-2016, 11:33
Ale Joomla jest, więc po co sobie wyobrażać fikcję? CMS-ów na rynku jest kilkaset. Najpopularniejsze na świecie to Wordpress, Joomla, Drupal. Odpowiedź nasuwa się sama.

Pzdr1980
08-02-2016, 21:22
Wordpress - dużo odpowiedników, myślę, że nawet bardziej profesjonalny niż Joomla, oczywiście wszystko zależy z punktu widzenia danego programisty ;)

Jac
08-02-2016, 22:19
Temat rzeka.

Określenie "profesjonalny" jest już tak wyświechtanym słowem, że nic dzisiaj nie znaczy. Każdy może sobie bądź czemuś przypiąć plakietkę "jestem profesjonalny", "to jest profesjonalne, a tamto nie jest profesjonalne". Albo jak w Twojej wypowiedzi "bardziej profesjonalne". Co bardziej profesjonalne? Pro i pstro!

System uchodzący w danej chwili za najpopularniejszy można tak kiepsko wdrożyć, że z pro robi się faktycznie pstro. Zresztą odnosi się to do wszystkich CMSów. To, że coś uchodzi w opinii większości za najlepsze, wcale nie oznacza, że tak jest faktycznie.

Co z tego, że na WP stoi najwięcej stron postawionych na tzw. CMSach, kiedy większość z nich stawiali domorośli "łebmasterzy". Wszystko to dzięki tej tzw. popularności i rzekomej łatwości. Faktycznie, zainstalować system, motyw, a potem całą masę wtyczek, to nie wymaga studiów informatycznych. Ale żeby zrobić coś więcej i podpiąć to faktycznie pod tzw. "Pro", to już potrafi niewielu. A wielu pozostałym wydaje się, że potrafią i piszą/mówią, jacy to są "profesjonalni". I żeby nie było, można odnieść to do wszystkiego, w tym i do Joomla.

Ostatnio coś za często zdarza mi się powtarzać, że nawet najlepszy system CMS można kiepsko wdrożyć i na odwrót, stronę na przeciętnym systemie CMS można dopracować w każdym detalu. W końcu CMSy same stron nie tworzą.

mac
10-02-2016, 21:02
Panowie, proponuje trochę w bajki włożyć że wordpress zadzi w ilości instalacji, bo czy do tej liczby wstawiane są byty wordpressa na wordpress.com, albo na paru strefach blogowych także w Polsce, czy instalacje od zera przez webmasterów. Poza tym chce przypomnieć że WP to produkt firmy komercyjnej, a joomla nie.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

corlakon
08-03-2016, 20:26
pisz strone w html xd

moje
08-03-2016, 20:50
@corlakon, jeszcze powiedz, że dostosowujesz ją do IE 5. XD

dawidryba11
12-03-2016, 10:45
Chyba przerzuciłbymn się na WP.
Jeśli chodzi o te 2 cmsy to każdy ma wady i zalety. Jest kilka funkcji w WP, których brakuje w J! ale brak standardowej możliwości wylaczamia modułów na podstronach i przypisywania klas razi:-D

Wysłane z mojego HUAWEI Y360-U61 przy użyciu Tapatalka

kow_da
14-03-2016, 11:10
Pozwolę dołączyć się do tematu. Nie widzicie innych programów tylko Joomla i WP. Przecież jest tyle programów do tworzenia stron www, że jest w czym wybierać. Możecie napisać dlaczego tak mało osób dostrzega zalety innych programów?

Gall Anonim
14-03-2016, 15:20
dlaczego tak mało osób dostrzega zalety innych programów?
Bo tak mało mają zalet :-)

KumulacjaEnergii
15-03-2016, 18:44
Wordpress ma o wiele więcej zwolenników bo można zrobic stronę szybciej, posługując się masa gotowych szablonów. Postawić stronę na WP jest bardzo prosto, może to zrobic ktoś bez większego ogarnięcia. Jak pierwszy raz (kilka ładnych lat temu) zobaczyłem Joomlę, miałem totalnie inne wrażenie ;) Ktos kto bawi się Joomlą, docenia jej rozbudowane możliwości

komodore
19-03-2016, 00:33
Który program do tworzenia stron www polecacie?

Każdy, kto chce używać CMS zadaje sobie pytanie: który jest najlepszy?
Niewielu je przetestuje i porówna ich możliwości do swoich potrzeb, wielu poczyta o różnych CMS i wybierze jeden z najbardziej popularnych,
a reszta zapyta: który polecacie?

Nie każdy potrzebuje CMS i nie każdemu wystarczy html.

1. Najpierw trzeba ustalić co potrzeba (do zwykłej wizytówki CMS nie jest potrzebny).
2. Potem poczytać o różnych CMS-ach.
3. Ustalić maksymalną kwotę jaką się chce wydać na zakup.
4. Przetestować najbardziej odpowiadające.
5. Używać tego, który się najbardziej spodoba.

O gustach nie ma sensu dyskutować. Jednemu podoba się sąsiadka, a drugiemu sąsiadki matka ;-)

komodore
21-03-2016, 00:06
To jest forum o Joomla! i dla użytkowników Joomla! Zamykam temat.