PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie newsów i galerii z Php-Fusion v7 do Joomla 3



radbarz
10-02-2016, 18:00
Witam.
Kilka lat temu podjąłem wyzwanie założenia i prowadzenia strony małej jednostki straży pożarnej. Szybko okazało się jednak, że strona wcale nie będzie skromna, a będzie zawierała całe archiwum zdarzeń wraz z fotorelacją z kilku lat.
Wtedy wybrałem CMS PHP-Fusion ze względu na szybkość działania, prostotę i wygodę, jednak blask tego systemu minął. Czas biegnie, strona nie wygląda już dobrze. Przyda jej się lifting. Problem w tym, że Php-Fusion nie może zaoferować mi tego, czego oczekuję. Ten projekt nie jest już rozwijany. Tutaj pojawia się Joomla.
Chciałbym zrobić nową stronę, jednak tutaj pojawia się ogromny problem - przeniesienie danych. Ilość newsów jest ogromna (1000), tak samo liczba zdjęć (2300). Wrzucanie tego ręcznie zajmie miesiące.

W jaki sposób mogę przenieść zapisane w bazie danych newsy do Joomli jako artykuły pogrupowane w kategoriach artykułów podobnie jak mam na mojej stronie w Php-Fusion?
Może znajdzie się jakiś innowacyjny pomysł na przeniesienie galerii zdjęć?

Czekam na Wasze propozycje. :)

Adres strony: www.ospwolica.pl

moje
10-02-2016, 18:43
Możesz napisać skrypt, który pobierze co trzeba z jednej bazy danych i zapisze w drugiej.

radbarz
10-02-2016, 18:51
Pytanie za 100 punktów: jak się za to zabrać i co dalej? ;)

moje
10-02-2016, 18:52
Odpowiedź na 1000 punktów, normalnie i dalej bawisz się już w Joomla.

zwiastun
10-02-2016, 18:54
Dział zleceń?
Bo Twoje pytanie brzmi: Nie jestem dentystą, zęba muszę naprawić. Jak się za to zabrać?
Odpowiedź musiałaby brzmieć np. zainteresować się, iść na studia, skończyć, itd.

radbarz
10-02-2016, 19:36
Panowie, ale chyba właśnie od tego jest forum, aby podzielić się swoją wiedzą w potrzebie?
Na studia się wybieram niebawem właśnie pod tym kątem, ale w tym momencie mogę liczyć tylko na Waszą pomoc. Raczej wolałbym nie czekać 5 lat z tym.
Niestety budżet mam ograniczony bardzo mocno, więc liczę raczej na twórczość własną.
Może jest jakaś inna metoda, którą można ba zrobić to szybciej niż ręcznie/pojedynczo? Jakiś program do edycji baz danych?

moje
10-02-2016, 20:02
W takim programie i tak byś musiał przenosić to pojedynczo, bo wnioskuję, że nie znasz SQLa na tyle, żeby napisać procedurę, która Ci to przeniesie.

radbarz
10-02-2016, 20:22
Oki, pewnie ani Pascal, ani C++ mi tutaj nie pomoże. :) Widzę że Panowie są zorientowani. Mogę prosić Was o podanie mniej więcej ceny za wykonanie takiego skryptu?

zwiastun
10-02-2016, 21:39
Skoro masz doświadczenie z programowaniem, to możesz się przecież przymierzyć. Nie musisz czekać 5 lat.
Niestety, forum Ci tutaj zbytnio nie pomoże, bo przecież nie napiszemy Ci wykładu na temat standardu sql.
Ale sam możesz sięgnąć po książkę nt. mysql, poczytać. Pamiętam, że mój syn ogarnął bazy danych w 2 tygodnie, z czego byłem ogromnie dumny.

radbarz
10-02-2016, 21:42
Gdyby Panowie przybliżyli mi troszkę istotę problemu, trochę szczegółów, może jakiś algorytm to postarałbym się coś ogarnąć. ;)

zwiastun
10-02-2016, 21:53
To se naprawdę tak ne da.
Algorytm jest teoretycznie dość prosty
odczytaj zawartość tabeli z artykułami, utwórz nową tabelę i skopiuj określone pola w określonym porządku do tej nowej tabeli.
Teraz tylko szczegółowa analiza, które pola da się przenieść, których się przenieść nie da i można próbowac.
Można to też zrobić "ręcznie": wziąć tabelę z artykułami z jfusion i ręcznie pomodyfikować nazwy pól oraz dodać brakujące pola, a potem uporządkować.

A sprawdziłeś na JED, czy nie ma tam jakiegoś konwertera z jFusion?

radbarz
10-02-2016, 22:07
jFusion? Chyba masz na myśli Php-Fusion :) Właśnie to sprawdziłem i nie dostrzegam takiego konwertera. W Google też szukałem, ale znajduje głównie tematy na forach o tym, że taki skrypt nie istnieje.
Też myślałem właśnie o przeniesienie tego w całości i edycji. Musiałbym tylko dokładnie przeanalizować strukturę obu tabel.

moje
10-02-2016, 22:35
Algorytm jest prosty pobierasz dane z jednej bazy danych, obrabiasz tak, żeby pasowały do drugiej bazy danych i tam tez je umieszczasz.

Jeśli ogarniasz SQLa w C++, to możesz to napisać w C++.

Azot
02-03-2016, 16:56
Ten projekt nie jest już rozwijany.

Tu bym się z Panem nie zgodził, projekt jak najbardziej jest nadal rozwijany ale z uwagi na wąskie grono użytkowników/developerów (w porównaniu do gigantów CMS jakim są WP i J!) na kolejne duże aktualizacje trzeba dłuugo czekać. Dla przykładu, ostatnia stabilna duża aktualizacja PF (7.02) miała swoją premierę w połowie 2010 roku, i na kolejną "generację" PHP Fusion przyszło nam czekać do tego roku (v9) czyli blisko sześć lat a i tak nie są to rewolucyjne zmiany gdyż z malucha raczej mercedesa się nie zrobi :p

Proszę zajrzeć tu (https://www.cms2cms.com/cms/supported-cms/php-fusion-to-joomla-migration/) za profesjonalną podstawową migrację zapłaci Pan ok 39$ (ok 150 PLN) a za pełną ok $80 (ok 330 PLN) i będzie to według mnie lepsze rozwiązanie niż przenoszenie ręczne wszystkiego. Pan kolega @zwiastun słusznie napisał że bez wiedzy jak i doświadczenia trudno będzie się zabrać za to :). Uważam również że jest to także najpewniejsza i najtańsza forma niż zlecanie tego profesjonaliście.

Pzdr

averadar
06-03-2016, 03:09
Rowniez bym o to prosil