PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie reszty artykułu po kliknięciu READ MORE.



rafjak
10-02-2016, 21:01
Witam,

Mam taki problem. Mam wrzucony na stronę moduł który pokazuje kolejne artykuły (slider).
Moduł jest ustawiony tak, żeby pokazywał początek artykułu i link do reszty przez "read more".
Niestety po kliknięciu "Read More", nie pokazuje się cały artykuł.
Wiem, ze to jest jakiś błąd konfiguracji strony.
Czy ktoś może napisać, gdzie robię błąd?

Pozdrawiam
RJ

Jac
10-02-2016, 21:33
Podasz adres strony czy wróżymy? Kiedy boli mnie ząb, zgadniesz, który? Trzeba na to spojrzeć przynajmniej od frontu. A i to może być za mało.

rafjak
11-02-2016, 09:54
Dzięki za odpowiedź. Przepraszam, że nie dałem odsyłacza do strony, ale jest w trakcie budowy.
Można to zobaczyć tu
http://serwer1661068.home.pl/uks3/

W międzyczasie potestowałem rożne kombinacje i okazało się, że jeżeli na stronie są aktywne tylko moduły, to artykuły się nie wyświetlają.
Jeśli natomiast w menu wstawię > Artykuły » Jedna kategoria artykułów - przegląd < to wtedy artykuły wyświetlają się normalnie.
Tylko nie wiem z czego to wynika.

Pozdrawiam
RJ

Jac
11-02-2016, 11:02
A gdzie strona ma nawigację (menu)? Opublikuj od frontu menu, podepnij aktualności i wtedy zobacz.

moje
11-02-2016, 11:08
A czy na którymś z standardowych szablonów Joomla strona działa? Bo może błąd jest w szablonie?

rafjak
11-02-2016, 11:29
A gdzie strona ma nawigację (menu)? Opublikuj od frontu menu, podepnij aktualności i wtedy zobacz.

Na razie z MENU jest tylko ZAWODNICZKI. Będzie jeszcze (zaraz wstawię) HOME, do powrotu na górę strony. To ma być taka "jednostronicowa" strona z odsyłaczami z MENU do poszczególnych części. Tylko zauważyłem, że jak nie wstawię w MENU np (Artykuły » Jedna kategoria artykułów - przegląd), tylko same moduły (w tym jeden z nich wyświetlający artykuły z kategorii), to artykuły nie wyświetlają się w całości.
Nie wiem, może tak jest skonstruowana Joomla, że musi być przynajmniej jeden wariant w MENU z wyświetlaniem artykułów, ale myślałem że wystarczy HOME, które się nie wyświetla.

Pozdrawiam
RJ

moje
11-02-2016, 11:49
Struktura i działanie Joomla opiera się o menu. Jak chcesz mieć wszystkie treści na jednej stronie, tylko z przewijaniem do określonego artykułu, to i tak musisz je najpierw wyświetlić na tej jednej stronie i wtedy w menu nie dajesz linków do komponentów tylko wykorzystujesz kotwice (anchor) po id.

rafjak
11-02-2016, 11:57
A jeżeli na stronie miałyby być tylko same moduły? Wzoruję się na takiej stronie: http://serwer1661068.home.pl/test/ (http://serwer1661068.home.pl/uks3/)
i teraz jednym z modułów na samej górze jest moduł wyświetlający artykuły z danej kategorii, a dokładnie
zaczątki artykułów żeby potem przyciskiem "READ MORE" można zobaczyć cały artykuł.
To jak zrobić, żeby "kliknięty" artykuł wyświetlał się poniżej tego modułu, albo np na nowej stronie?

Pozdrawiam
RJ

PS.
W zamieszczonym przykładzie skoki do poszczególnych modułów są zrobione
za pomocą #SP-XXXXX (XXXX: to nazwa znacznika na layout'cie strony)
(http://serwer1661068.home.pl/uks3/)

moje
11-02-2016, 12:07
To jest tylko podgląd, te linki prowadzą do osobnych strona, tylko w tej wersji poglądowej zostały one ograniczone. To nie jest single page, a rozbudowana główna strona.

rafjak
11-02-2016, 12:17
Tzn. mi chodziło o same linki z MENU, po te późniejsze to oczywiście prowadzą głębiej.

To jak ostatecznie zrobić, żeby na samej górze był moduł wyświetlający zaczątki artykułów
z danej kategorii i pozwalający wyświetlić cały artykuł na nowej stronie, a w menu wyświetlało się HOME,
które będzie wracało do góry strony?

RJ

moje
11-02-2016, 12:58
Jeśli w menu ma być tylko home to się nie da.

Musisz mieć link do przeglądu artykułów w menu. Jak już to będziesz miał to wtedy dodajesz moduły na stronie głównej umieszczasz sobie moduły, które będą wyświetlały wstępy artykułów.

rafjak
11-02-2016, 13:03
I o to mi właśnie chodziło. Dzięki. Pozdrawiam

RJ

Jac
11-02-2016, 14:21
Toż w drugim moim poście napisałem koledze to, co Moje później przetłumaczył innymi słowami.

rafjak
11-02-2016, 18:21
Przepraszam ale jeszcze pociągnę temat, bo się trochę pogubiłem.
Nie potrafię zrobić tak, żeby po załadowaniu strony od razu pokazywał się przegląd artykułów.
Ładuje się dopiero po wciśnięciu w menu AKTUALNOŚCI.
http://serwer1661068.home.pl/uks3/

Coś nie włączyłem w ustawieniach menu?

Pozdrawiam
RJ

moje
11-02-2016, 18:28
A gdzie w menu masz stronę główną?

rafjak
11-02-2016, 19:52
Jak wybiorę Aktualności (menu), jako Stronę Domyślną, to w ogóle się nie pokazuje, nawet po kliknięciu.

Pozdrawiam
RJ

Jac
11-02-2016, 20:04
Ale kombinujesz. Zrób dla strony głównej pozycję menu. Przypisz do niej moduł wyświetlający aktualności. A pozycję "Aktualności" zostaw jako przegląd artykułów z kategorii "Aktualności". Prościej już się nie da.

rafjak
11-02-2016, 20:24
Jacku, to co piszesz to już opanowałem.
Wiem jak zrobić to co chciałem w 2 wariantach:
1 - przypisać moduł do menu
2 - dać w menu (standardowo w joomla) wyświetlanie artykułów z kategorii

Tylko w międzyczasie pojawił mi się inny problem.
Zdecydowałem się jednak nie wstawiać modułu, tylko wyświetlać wiadomości normalnie na stronie głównej (wariant 2).
No i teraz jak zaznaczam jako stronę startową w mainmenu, czy to Home, czy to Aktualności
to żadne z nich nie pojawia się na stronie głównej, po wejściu na stronie.
Aktualności pojawiają się dopiero po wybraniu w menu Aktualności.
Podejrzewam, że coś źle zaznaczyłem.

Pozdrawiam
RJ

PS.
Sprawdziłem jeszcze jak mam w wersji 2.5 (bo od 5 lat mam stronę w tej wersji)
i tam wszystko działa. Po uruchomieniu strony wyświetlają się aktualności
bo one są zaznaczone w mainmenu jako domyślne. Z tą nowszą wersją joomli jakoś nie mogę sobie poradzić.
Może trzeba to od nowa zainstalować.

moje
11-02-2016, 22:01
A działa to na którymś z standardowych szablonów?

rafjak
12-02-2016, 10:40
Dzięki za sugestię. Faktycznie na szablonie protostar - Default wyświetla normalnie to co podepnę pod HOME,
natomiast mój (lt_society_onepage - Default) nie wyświetla. Czy da się to jakoś zmienić w samym szablonie,
albo może w Helix 3 bo pod tym to działa.

Pozdrawiam
RJ

moje
12-02-2016, 12:14
Skoro to wina szablonu, że się nie wyświetla to na pewno należy szukać wszędzie tylko nie w szablonie ;)

rafjak
12-02-2016, 18:45
Poszukałem w opisie szablonu i faktycznie ma zablokowane wyświetlanie bloga na pierwszej stronie.
Znalazłem już miejsce w template.css jak odblokować wyświetlanie samego HOME w menu.
#sp-menu ul li.first, .sp-mobile-menu ul li.first {
display: none;
}
Jaki skrypt może być odpowiedzialny za blokowanie wyświetlania bloga na stronie głównej.

Pozdrawiam
RJ

moje
12-02-2016, 19:03
Szablon i tylko on, a szablon to nie tylko pliki css.