PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia z galerii nie pojawiaja się w artykule



silene
11-02-2016, 20:52
Witam, korzystałam dość z sige gallery i byłam bardzo zadowolona z tego dodatku.. jednak od pewnego czasu nie wyświetla mi zdjęć w artykułach, zamiast tego pojawia się ścieżka, gdzie zdjęcia się znajdują..
odinstalowałam dodatek, zainstalowałam ponownie - błąd dalej się pojawia.
co ciekawe sam dodatek raczej działa, ponieważ miniaturki zdjęć się tworzą, jednak nie są wyświetlane na stronie z artykułem.
spróbowałam dodatek z tym samym działaniem simple gallery i zdjęcia wziąć nie pojawiają się na stronie artykułu.

joomla 3.4.8
witryna: rihannanavy.pl
myślicie, że dodatki sa już przestarzałe dla tej wersji joomla ?

Karol99
11-02-2016, 21:05
Daj link bezpośrednio do artykułu z takimi brakującymi zdjęciami.

Dodatek po zainstalowaniu został włączony?

silene
12-02-2016, 09:15
Tak, tak dodatek jest włączony.

Co więcej na podstronach działa.
Możesz to zobaczyć w dziale galeria.
Tutaj post na stronie głównej > http://rihannanavy.pl/index.php/8-news/33-rihanna-w-nowym-jorku#disqus_thread
Są one dodane do jednej kategorii i wyświetlone w home jako przegląd wyróżnionych artykułów.


EDIT
Widze, że jak wejdziesz w dany post t galeria się wyświetla, tylko nie widać jej na stronie głównej.

Karol99
13-02-2016, 11:38
Mam wrażenie, że coś masz nakombinowane z plikiem .htaccess (może rak dział zabezpieczenie przed hotlinkowaniem obrazków?).

Proponuję:
- wyłączyć proste adresy, sprawdzić co dzieje się bez żadnego pliku .htaccess,
- wgrać oryginalny txt.htaccess z paczki instalacyjne J!, zmienić mu nazwę na .htaccess i włączyć proste adresy,
- eksperymentować z dodatkowymi wpisami, ale dokładnie obserwując efekty wobec galerii

silene
13-02-2016, 15:29
Próbowałam usunąć index.php z adresu strony jakies tydzień temu i zmieniałam nazwe pliku htaccess z tej podstawowej na .htaccess. Pisano, że nie trzeba tej nazwy zmieniać, jesli nie zadziała...

moje
13-02-2016, 19:46
Nie wiem czy już naprawiłaś czy jeszcze nie ale u mnie działa wszystko.

silene
14-02-2016, 13:40
Tak, jak Ci pisałam wyżej na podstronach galeria normalnie się wyświetla. :DD W sensie, jeśli dodac "czytaj wiecej" do posta to jest ok.
Jesli galeria byłby przed 'czytaj wiecej' to by nie działało.

Generalnie tak może zostać, satysfakcjonuje mnie to 'rozwiązanie' więc myślę, że dalej nic nie będziemy grzebać. Ale dziękuję za chęci pomocy :)

Pozdrawiam :)

Karol99
16-02-2016, 21:41
A ja twierdzę, że coś jest namieszane w htaccess z blokowaniem hotlinkowania obrazków: na stronie z linku z posta #3 obrazki się nie wyświetlają, gdy przeglądarka ma wyłączone Send Referrer, a wyświetlają, gdy Send Referrer włączyć...

silene
16-02-2016, 21:55
Generalnie nic prócz tej nazwy nie zmieniałam w zawartości pliku. Pobiorę oryginał i wgram na nowo.