PDA

Zobacz pełną wersję : Randomowego pokazywania cen na sklepie znajdującym się na stronie



zlyjoker012
12-02-2016, 23:07
Witam wszystkich,
klient posiada stronę wraz z dodatkiem VirtueMart dał mi zlecenie abym zrobił coś takiego:
Ustawienie randomowego pokazywania cen na sklepie znajdującym się na stronie www. Losowo osobom wchodzącym na stronę będzie się pokazywać w sposób następujący: połowie adresów IP pokazywać się będzie sklep w takiej formie, w jakiej jest obecnie (produkty plus ceny),
drugiej połowie adresów IP będzie pokazywać się sklep z produktami, ale bez cen oraz formularz
kontaktowy zachęcający do bezpośredniego skontaktowania się z firmą.

Ktoś ma pomysł jak podejść do tego tematu. Nie bardzo z nam system Joomla do tej pory pisałem wszystko sam w cakePhp.

Pozdrawiam
złyjoker102

moje
13-02-2016, 00:15
Tworzysz dwa szablonu Joomla, oba będą prawie identyczne ;)
Jeden będzie (już jest bo strona na nim działa) odpowiedzialny za wyświetlanie wszystkiego, a drugi za wersję ograniczoną. Pierwszy jest szablonem domyślnym i musisz w nim dodać kod odpowiedzialny za rozpoznawanie IPków i dla określonej ich grupy wczytywałby drugi szablon. W drugim szablonie wykorzystując nadpisywanie szablonem nanosisz te zmiany, których zażyczył sobie klient.

noras
14-02-2016, 22:52
@moje - lepiej pluginem to załatwić :)

@zlyjoker012 - robisz coś w rodzaju testów A/B. Randomowo dla IP losujesz widok, i zapisujesz ciastko u klienta, bo przechowywanie IP w bazie może być zbyt obciążające. Skrypt losujący widok sprawdza najpierw czy ciastko istnieje i definiuje widok.