PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie witryny tylko do przeglądania



gorus1
21-02-2016, 03:03
Witam,
Posiadam witrynę wizytówkę opartą o joomla 3.4, w której nie ma potrzeby modyfikacji żadnych treści przez userów, ani odwiedzających. Jednak co chwila się do niej coś dokleja (jakieś niechciane skrypty, trojany itp.). Czy jest jakiś sposób zabezpieczenia jej, aby nic nie miało prawa bez mojej ingerencji się dograć? Chodzi mi tu np. o jakieś zabezpieczenie typu katalog na hasło czy też możliwość modyfikacji tylko z jednego IP tak żeby strona była tylko do odczytu.

zbig1972
21-02-2016, 14:28
Zablokuj dostęp do FTP-a dla wszystkich.
Zablokuj możliwość kopiowania plików z FTP-a i dogrywania plików na FTP.
Zainstaluj RSFirewall i zablokuj w nim m.in. Zdalne włączenie plików oraz zablokuj dostęp dla IP tych krajów z których nie spodziewasz się odwiedzin.
Warto zablokować ruch z ameryki południowej, głównie z Brazylii, z Rosji i wszystkich krajów z bloku wschodniego.
Jeśli stronę zrobiłeś dla polskiego odbiorcy to zablokuj całą resztę.

moje
21-02-2016, 14:38
... Jeśli stronę zrobiłeś dla polskiego odbiorcy to zablokuj całą resztę.
Tutaj bym nie przesadzał, od kiedy S3 zostało przejęte przez t-mobile, część polskich użytkowników internetu jest uznawana, za ukraińskich użytkowników internetu, gdyż taka lokalizacja jest im przypisywana.

gorus1
22-02-2016, 11:19
Ok, dziękuję za odpowiedź, ale pytanko - czy ten RS firewall przypadkiem nie jest płatny?