PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla - serwer



thc
25-02-2016, 12:29
Witam,

jakiś czas temu gdy zakładałem stronę na serwerze nie pomyślałem, że kiedyś ten serwer bede chciał wykorzystać do kilku stron, a nie tylko jednej. I zamiast utworzyć sobie na nim katalog np. "Strona 1" , a gdy będę chciał założyć drugą strone katalog "Strona 2" to zainstalowałem Joomle w głównym katalogu serwera. Teraz chcę stworzyć na tym serwerze drugą stronę i mam mały problem. Bo czy jeśli zbiore wszystkie pliki Joomla i wrzucę je sobie w nowo stworzony folder "strona 1" a domenę podepnę właśnie do tego folderu, a nową stronę zainstaluje w nowym folderze "Strona 2" to będzie wszystko okej i strona nadal będzie działać? Czy jednak nie da się już w tym momencie tego zrobić?

Pozdrawiam

moje
25-02-2016, 12:36
Pewnie wszystkie pliki pierwszej strony masz w katalogu public_html (czy podobnie nazwanym). Tworzysz sobie nowy katalog obok niego, a nie w nim i przypisujesz domenę do tego właśnie nowego katalogu.

thc
25-02-2016, 12:39
Dzięki za szybką odpowiedź :) czyli, że nie będzie żadnych konfliktów jeśli wszystkie pliki przeniosę i podepnę pod nowy katalog domenę?

moje
25-02-2016, 12:42
Jak zrobisz to dobrze, to nie.

thc
25-02-2016, 12:46
Na pewno zrobię dobrze :D napiszę jak skończę jak poszło