PDA

Zobacz pełną wersję : Indeksowanie Google



maniolx
28-02-2016, 23:29
Witam wszystkich . Jeżeli piszę nie w tym dziale to proszę o przeniesienie . Mam taki mały problem . Mam na joomli zrobiony mały portal tematyczny . I niby jest wszystko w porządku ,lecz nurtuje mnie jedna rzecz . Nazwa witryny to - MIK . Adres - mirux.pl . I wszystko byłoby w porządku jakby nie to że wyszukiwarka google dodaje do każdego mojego tytułu artykułu wyraz "LOGO" Bardzo mi się to nie podoba i chciałbym aby w wyszukiwarce był tylko temat bez wyrazu "logo" Teraz gdy np. w google wpiszę zapytanie " dzierżno duże - rzeczyce " to na którejś stronie wyszukiwarki znajduję temat z mojego portalu , ale pisze tam - "dzierżno duże - rzeczyce logo . Widok na zdjęciu na dole . Czy można to gdzieś zmienić w joomli ?

8634

maniolx
29-02-2016, 23:11
Kurcze nie spodziewałem się że to problem nie do rozwiązania .

Jac
01-03-2016, 10:52
Adres strony nie działa. Trzeba obejrzeć stronę, być może zajrzeć do zaplecza. Bez tego można zgadywać, co masz namieszane. Może masz ustawiony tytuł strony "Logo", dodawany do title po tytułach artykułów? Zgaduj zgadula.

maniolx
01-03-2016, 22:04
Adres strony nie działa. Trzeba obejrzeć stronę, być może zajrzeć do zaplecza. Bez tego można zgadywać, co masz namieszane. Może masz ustawiony tytuł strony "Logo", dodawany do title po tytułach artykułów? Zgaduj zgadula.


Nie rozumiem jak adres strony nie działa ? Strona działa normalnie bez problemu . To nie jest tak że zobaczyłem że coś jest nie tak i piszę . Przeszukałem wszystkie rzeczy które przyszły mi na myśl aby znaleść to nieszczęsne" Logo " , lecz mi się nie udało . Dopiero potem napisałem temat . I nie chciałem aby ktoś tu zgadywał . Chciałem aby spece od Joomli nakierowali mnie gdzie mogę tego szukać . Ale niemniej dziękuję że chociaż jedna duszyczka się odezwała

Jac
01-03-2016, 22:14
Jeśli dobrze widzę, rozmawiamy o tej stronie http://www.mirux.pl (http://www.mirux.pl?)?
U mnie nie otwiera się.

maniolx
01-03-2016, 22:20
No tak o tej . U mnie normalnie się otwiera . Jestem teraz na niej . Zobacz teraz .

KumulacjaEnergii
16-03-2016, 19:50
Szczerze mówiąc to masz niezły bałagan na stronie. Masz jakąś normalna podstronę, która sie dobrze wyswietla? Z menu masz linki przewaznie do stron zewnętrznych, a do Twoich brak. Po drugie ustaw odpowiednie metatagi title na Twoich podstronach. Google często pobiera treści widoczne w wyszukiwarce właśnie z nich, chociaż równie czesto dobiera je sobie losowo z treści strony i pod kątem wpisanej frazy kluczowej.

Jedyne "logo" jakie widze w kodzie strony to treśc atrybutu alt Twojego logo. Być może Google dobiera sobie je z tego elementu. Usuń treść alt logo, ustaw normalny metatag title (max 60 znaków) i w Google Search Console wybierz opcje "pobierz jako google" z zaznaczonym "ta pdstrona oraz bezpośrednie odnośniki". Po kilku dnich zmiany się zaindeksują i wtedy sprawdź czy jest poprawa. Powinno pomóc

maniolx
16-03-2016, 21:23
Robisz sobie jaja czy co ? Jedynie menu " Stany rzek i jezior " i podmenu "mapa porozumień okręgowych i regulamin Pzw "
są na zewnętrznych serwerach , a reszta jest na moim . I gdzie ty widzisz na stronie ten niezły bałagan , bo ja go nie widzę ? Wszystko w menu ustawione tematycznie a ty mówisz niezły bałagan . Czy ty przynajmniej wchodziłeś na menu "Łowiska wędkarskie z GPS " i na dalsze podmenu i tematy ? Jakbyś tam wszedł to byś zobaczył że wszystkie tematy tam zawarte są moje i wszystkie normalnie się wyświetlają . Może nie wszystkie są do końca dopracowane , lecz są . Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie problemem .

KumulacjaEnergii
16-03-2016, 21:50
Nie ma się co denerwować ;) widząc stronę gdzie w menu sa same odnosniki do serwisów zewnętrznych uznałem, że nie jest to zbyt poprawne. Masz rację, nie przeklikiwałem całości serwisu ale nie robię Ci audytu strony tylko staram sie pomóc "na szybko" z tego co zauważyłem.

W menu pod przyciskiem przenoszącym do sekcji o ktorej wpspominasz (Łowiska wędkarskie z GPS) wyswietla sie bład 404 (http://mirux.pl/?Itemid=117 ). Gdy próbuję wejśc w kolejny przycisk (rzeki, kanały) masz drugą stronę z 404-ką. Tworząc takie menu mylisz użytkownika i roboty wyszukiwarek. Jeśli nie masz dla nich stworzonych odpowiednich podstron, ustaw aby przycisk menu był nieklikalny i masz problem rozwiązany.
Pierwsze poprawne podstrony wyswietlaja sie dopiero w kolejnym poziomie menu ale adres URL nie jest przyjazny dla Googla (http://mirux.pl/2014-08-04-21-18-53/2014-08-04-21-21-05/2014-08-05-20-47-55/wisla-w-okolicy-oklesnej ). Te kolejne kategorie z datami powinny być jakoś normanie nazwane a nie pokazywane jako data(?), chyba, że miałeś w tym jakiś zamysł.

To tyle co znalazłem "na szybko".

maniolx
16-03-2016, 22:42
Dobra dzięki nie denerwuję się już hihhi . Trochę mnie zdenerwowało to że nie ma tam moich stron . Co do tego że po naciśnięciu na podmenu np. (Łowiska wędkarskie z GPS) wyswietla sie bład 404 wiedziałem o tym ,lecz nie sądziłem że będzie to problemem dla robotów i ludzi . I za chwilę już się za to będę brał . Co do tego wyświetlania dat to szczerze powiem nie wiem skąd się biorą i jak je zmienić na co innego . Błędy 404 już poprawiłem , lecz za te daty w linkach nie wiem jak się zabrać .

maniolx
16-03-2016, 23:29
Te daty też już poprawiłem . Chyba nie przyjdzie mi znowu czekać miesiąc na odpowiedz ?

KumulacjaEnergii
17-03-2016, 08:14
Daty i 404-ki to błędy dotyczące innego zagadnienia niż to, które opisywałeś. Podałem to tak tylko abyś miał to uporządkowane, bo roboty wuszkiwarek chodząc po stronie przechodzą przez wszystkie odnośniki na niej zawarte i gdy trafiają w nawigacji na znaczną część 404-ek to mogą obniżyć ocenę witryny.

CO do "logo" wyświetlanego w wynikach wyszukiwania - zgłosiłeś w Google Search Console prośbę o zaindeksowanie aktualnej wersji strony (zakładka "pobierz jako google")? Bo widze, ze w indeksie masz jeszcze starą wersję a w aktualnej usunąłeś już treść alta

Dodatkowo - u mnie w wynikach aktualnie wyglądasz tak:
8653

maniolx
17-03-2016, 10:05
Nie no wiem że daty i 404 to nie było to z czym miałem problem . Ale bardzo mi to pomogło bo linki wyglądają teraz lepiej . Google Search Console - do dzisiaj nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje . Dodałem tam swoją witrynę (jedną z www a drugą tylko z http ) bo nie wiedziałem jak ma być prawidłowo . I na razie w tej bez www zrobiłem - pobierz i zrenderuj (nie wiem czy dobrze)Zrobiłem na razie wszystkie linki z podmenu "rzeki-kanały" Lecz niestety każdy link do danego tematu trzeba dodawać osobno . U mnie teraz jeżeli użyję wyszukiwarki google i znajdę tam mój temat to wyświetla się 404 .Ale jest jedno ale . Teraz w wyszukiwarce google nie ma już sławetnego" LOGO" lecz jest przy niektórych tematach dopisek "odra-kędzierzyn-rogi" np. Odra-Kąty Opolskie(Opolskie)-Odra-Kędzierzyn-Rogi. I na pewno nie ma to nic wspólnego z nocnymi zmianami na stronce , bo nic tam nie robiłem prócz nieszczęsnych dat i błędu 404 . Już nie wiem o co tu chodzi . Powiedz jak w joomli w zapleczu w metadane-wyszukiwarki powinno być ustawione , bo jedynie tam miesiąc temu zmieniłem chyba na " indeksuj-nie indeksuj wskazywanych przez odsyłacze" Nie wiem jak to miałem bo wczoraj znowu przestawiłem .

KumulacjaEnergii
17-03-2016, 10:26
Po pierwsze - W polu "wyszukiwarki" musisz mieć zaznaczone "Indeksuj strony i indeksuj wskazywane przez odsyłacze", to na pewno.

Po drugie - w GSC musisz dodać wersję strony, której używasz jako główną (znaczenie ma tu wersja z www, bez www w adresie), znajdź jakiś artykuł o przekierowaniach 301 i wprowadź je na strone aby to uporządkować,

Po trzecie - nie musisz dodawać każdej podstrony osobno, pobierz stronę główną i zaznacz opcję "pobierz ten oraz inne odnośniki bezpośrednie" czy jakos to brzmiało podobnie

Po czwarte - w google pojawia się błąd 404 bo znajdują się tam jeszcze stare adresy URL (z datami), teraz po zmianie na inne wyglądają inaczej. Stary odnośnik dla "dzierżno duże - rzeczyce" miałeś w postaci http://mirux.pl/2014-08-04-21-18-53/2014-08-04-21-21-05/2014-08-05-20-49-39/dzierzno-duze-rzeczyce (co jest widoczne w Google) a nowy masz taki http://mirux.pl/wedkarstwo/lowiska-gps/jeziora-stawy-glinianki/dzierzno-duze-rzeczyce . Jeśli chcesz to naprawić to zrób:
1. Stworz mape witryny (sitemap.xml), są do tego programy. Następnie wgraj ją na serwer i zgłoś w Google Search Console,
2. Przekieruj stare adresy na nowe za pomocą przekeirowań 301 (podobnie jak pisałem wcześniej)
3. Stare adresy możesz usunąć z Google takżę z poziomu GSC (Indeks Google > Usuń adresy URL) ale musiałbyś wrzucać je tam pojedynczo.

A co do "odra-kędzierzyn-rogi" to na stronie, która posiada taki bląd sprawdź czy w kodzie nie występuje ten napis bo Google może go pobierać z róznych elementów strony.

maniolx
17-03-2016, 13:06
Dzięki za pomoc . Widzę że czeka mnie sporo roboty . Zobaczymy jak to ogarnę .
Czy takie przekierowanie będzie właściwe ?
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?mirux\.pl [NC]
RewriteRule (.*) http://mirux.pl/$1 [R=301,L]

A w GSC jaką dodać wersję strony ? Z www czy bez ?

KumulacjaEnergii
17-03-2016, 15:37
Wybierz jedną z wersji i zrób przekierowanie tak aby np.: po wpisaniu adresu z www przekierowało Cię automatycznie na adres bez www. Jeśli wkleisz i będzie działać to znaczy, że jest właściwe ;) W wielu przypadkach musisz samemu kombinować, porad o przekierowaniach i całej webmasterce jest w sieci cała masa

W GSC dodaj obie wersje strony, dzięki temu bedziesz miał opcję ustawienia "wersji preferowanej". Ustaw jako preferowany ten adres, który będzie u Ciebie jako adres główny (zalezy czy wybierzesz ten z www lub bez)

maniolx
17-03-2016, 18:01
To co radziłeś już chyba wszystko opanowałem . Ustawiłem preferowaną bez www . Podpowiedz jeszcze jak najłatwiej usunąć te stare linki , bo na stronce ich już nie ma a wyszukiwanie wszystkich nieaktywnych w google mi się nie usmiecha . Dodałem tak trzy do usunięcia , a gdzie tam reszta .

KumulacjaEnergii
18-03-2016, 08:32
Niestety ale praca nad stroną to nie jest proste i szybkie zadanie ;) Póki co poczekaj na przeindeksowanie wszystkich podstron. Jeśli wgrałeś dobrze stworzoną mapę witryny to Google będzie się nią sugerowało w indeksacji. Sprawdź tylko czy w mapie witryny nie masz czasem błędnych URLi. Bo jeśli tam się pojawią to się ich nie pozbędziesz z wyszukiwarki.

maniolx
19-03-2016, 00:48
Może ktoś pomoże bo mi coś nie wychodzi przekierowanie 301 strony na stronę .
Chcę przekierować z adresu http://mirux.pl/2014-08-04-21-18-53/2014-08-04-21-21-05/2014-08-05-20-49-39/zalew-gzel-slaskie
na
http://mirux.pl/wedkarstwo/lowiska-gps/jeziora-stawy-glinianki/zalew-gzel-slaskie.html