PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana rozmiaru zdjęć podczas wrzucania na stronę



zebcien
09-03-2016, 12:05
Witam
Oczekiwania osób oglądających moją stronę jak i tych którzy wrzucają informację na tę stronę są takie żeby można było natychmiast po wykonaniu zdjęć obejrzeć je w internecie.
Jako przykład podają możliwość wrzucania zdjęć na facebooka nawet bezpośrednio z imprezy i nawet coś jeszcze napisać można choćby telefonem.
Facebook ma narzędzie które zmniejsza rozmiary zdjęcia podczas wrzucania.
Czy ktoś zna narzędzie które umożliwi automatyczną zmianę rozmiaru zdjęć z rozdzielczości 6000x4000 na 800x533 na etapie wrzucania na serwer.
Nie chodzi mi o wyświetlanie zdjęcia a o zajętość miejsca na serwerze.
Oczekiwania są takie, aby można było zdjęcia wrzucać np z komórki albo innego urządzenia bez uprzedniej obróbki (zmniejszania zdjęć ręcznie przed wrzuceniem na serwer)
Bardzo proszę o pomoc w namierzeniu takiego narzędzia dla joomla 3
pozdrawiam

moje
09-03-2016, 12:19
Musisz napisać własny kod php, który się zajmie się automatyczną zmianą wielkości obrazka. Tak to działa.

zebcien
09-03-2016, 12:24
jak pewnie nie trudno się domyślić - nie potrafię tego zrobić :-((
za ile zrobiłbyś to na potrzeby mojej strony?

zebcien
09-03-2016, 13:31
sytuacja wygląda tak
na tą chwilę około 10 osób pisze artykuły na stronę, robią zdjęcia z różnych imprez a ja muszę te zdjęcia wrzucać po ftp (robię to totalcommanderem)
zanim zdjęcia zostaną przebrane, zmniejszone i udostępnione dla mnie do wrzucenia czasami mija kilka dni. (a za opóźnienie lub błędy w zapisie autorów powodujące brak wyświetlania obrazków obrywam ja)
obecnie strona stoi na joomli 1,5 i tam nie ma możliwości wrzucania za jednym razem np 40 zdjęć, ale pracuję nad nową stroną w joomli 3 która ma możliwość jednym ruchem wrzucić całą zawartość katalogów i będą mogli robić to autorzy zdjęć i artykułów tworząc od razu galerię.
cały problem polega na kontrolowaniu zajętości miejsca na serwerze czyli żeby jakiś mechanizm zmieniał rozmiar wrzucanych zdjęć z jakichś na np 1024 lub 800 (żeby je odchudzał).
trudno określić gdzie zdjęcia mają się wrzucać gdyż za każdym razem będzie to oddzielna galeria (katalog) w katalogu np "03" (marzec) znajdującym się w katalogu "2016" który jest w katalogu images.
mam nadzieję że w miarę jasno opisałem problem

Gall Anonim
09-03-2016, 21:39
W przygotowaniu jest dodatek images master ogarniający ten temat (i nie tylko) autorstwa Joli Surmy - niestety brakuje czasu na zamknięcie testów - ale niebawem powinien zostać opublikowany.
Opis:
Definiowanie domyślnej ścieżki do katalogu obrazków Dodatek zmienia domyślną ścieżkę do obrazków komponentu com_media na podkatalog, który przyjmuje nazwę:

Id uzytkownika. Katalogi użytkowników będą zapisywane w folderze 'User'.
Id artykułu (zadziała gdy artykuł ma zapisane Id,w przypadku nowego artykułu domysłnym katalogiem będzie Id uzytkownika). Katalogi artykułów będą zapisywane w folderze 'Content'.
Grupy użytkownika. Katalogi grup użytkowników będą zapisywane w folderze 'Group'. Jeśli użytkownik jest przypisany do wielu grup - katalog będzie miał nazwę pierwszej grupy z listy. Jeśli domyślnym katalogiem jest images, to użytkownik, który należy do grupy 'Właściciel sklepu' będzie miał dostęp tylko do grafik w katalogu images/Group/Wlasciciel_sklepu.

Możliwość wybrania gdzie uruchamiany jest dodatek: od frontu lub od frontu i zaplecza.

Na stronie frontowej. Aby wybrani użytkownicy mieli dostęp do wszystkich katalogów należy wpisać ich Id użytkownika w pole: Lista ignorowanych użytkowników.
Na zapleczu - użytkownik ma dostęp do wszystkich katalogów

Dodane funkcjonalności:

Dodana możliwość tworzenia folderów
Dla uprawnionych użytkowników dodana możliwość usuwania plików i folderów
Wstawianie obrazków z linkiem do artykułu, wstawianie plików z linkiem.
Dodawanie pliku lub wielu plików na zasadzie Przeciągnij i upuść.
Zmniejszanie wczytywanych obrazków. Użytkownik z listy ignorowanych użytkowników lub na zapleczu może wyłączyć zmniejszanie.
W formularzu można zdefiniować inną (nie większą niż ustawioną jako maksymalną) szerokość lub wysokość obrazka.
Dodana możliwość pracy z innymi - dopuszczalnymi - rozszerzeniami plików np. pdf (dodawanie, usuwanie, edycja na liście plików, dodawanie do artykułu jako link). Dodatek imageMaster korzysta z parametrów zdefiniowanych w komponencie media
ImageMaster umożliwia tworzenie trzech miniaturek do każdego wczytanego pliku. Ilość i rozmiary miniaturek są konfigurowalne. W formularzu można wyłączyć tworzenie miniaturek, niezależnie od ustawień dodatku.
Dodatek umożliwia dodanie do obrazków i miniaturek znaku wodnego. Do wyboru są trzy rodzaje znaków wodnych: W formularzu można wyłączyć dodawanie znaku wodnego, niezależnie od ustawień dodatku.

Znak wodny w postaci obrazka. Plik obrazka należy umieść w katalogu plugins/system/imagemaster/imagemaster/img/
Znak wodny jako napis korzystający z czcionki ttf. Plik czcionki należy umieść w katalogu plugins/system/imagemaster/imagemaster/font/
Znak wodny jako napis - zwykła czcionka


Tak więc skoro pracujesz nad swoją nową witryną - uzbrój się w odrobinę cierpliwości.

zebcien
09-03-2016, 21:59
witam
bardzo dziękuję za odpowiedz
gdzie można wypatrywać tego cudeńka?
bo podejrzewam, że nie poinformujesz jak będziesz wiedział że prace zostały zakończone :-))

Gall Anonim
09-03-2016, 22:05
Poinformuję - pewnie nie tutaj tylko na FB - ale damy znać - a szukać możesz w stopce postów Joli i moich czyli na all4web.pro

zebcien
09-03-2016, 22:15
dziękuję
będę lukał :-)