PDA

Zobacz pełną wersję : aktualizacja zdjęć



kojot
11-03-2016, 14:13
Witam. Czy mogę prosić o jakąś wskazówkę jak rozwiązać mój problem. Zrobiłem sobie stronę komisu samochodowego w Joomla 3.4.8. Do wyświetlania zdjęć wykorzystuję dodatek Content - Image Gallery - sigplus , zdjęcia podzieliłem sobie na katalogi i w ogłoszeniach dałem ścieżkę do nich. Zdjęcia wgrywam na serwer FileZilla, ale ostatnio zauważyłem, że na stronie www zdjęcia się nie aktualizują, wgram na serwer nowe zdjęcia , a na stronie pokazują się jeszcze stare. Tak jakby przeglądarka trzymała w pamięci podręcznej te stare zdjęcia. Czy można coś z tym zrobić, aby pokazywały się zawsze aktualne? Czy trzeba coś ustawić w Joomla, albo coś dograć?

Jac
11-03-2016, 15:11
Zainstaluj Cache Cleaner (https://www.nonumber.nl/extensions/cachecleaner), wyczyść pamięć podręczną w systemie i sprawdź, czy pomogło.

kojot
15-03-2016, 08:39
Dzięki pomogło.
A czy możesz mi jeszcze coś podpowiedzieć, czy jest może jakiś dodatek który będzie trzymał parametry strony prawidłowo, tzn. jak stronę wyświetlam w Chrom to jest OK, a gdy w IE to zdjęcia są bardzo duże.
Jak ustawię odwrotnie, czyli IE wyświetla prawidłowo to Chrome pomniejsza zdjęcia.

Bazyl
15-03-2016, 08:43
czy jest może jakiś dodatek

To musiałby być dodatek podłączony pod głowę webmastera, poprawiający tworzony przez niego kod ;-)

Banita
01-04-2016, 13:41
Podaj link do strony. Tego nie da się zrobić żadnym dodatkiem. Trzeba poprawić pliki CSS.