PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ilość modułów z menu wpływa na SEO strony?



anglo
15-03-2016, 00:27
Witam serdecznie,

Tworzę stronę dot. nauki języka angielskiego. Temat dość szeroki i nie dam rady umieścić wszystkich zagadnień w jednym menu, korzystając z pozycji submenu. Stąd moje pytanie. Czy większa ilość menu na stronie wpływa negatywnie na późniejsze pozycjonowanie strony? Jeśli mogę to chętnie wstawię printscreen jak to wygląda w następnym poście :)

Bazyl
15-03-2016, 09:34
Cześć,

Ilość modułów menu / pozycji menu nie ma znaczenia dla G, ale ma dla użytkownika, który może mieć kłopot z poruszaniem się po stronie :-)

anglo
15-03-2016, 11:18
Dzięki za odpowiedź,

Generalnie ta ilość modułów z menu wynika z konieczności ułatwienia użytkownikom poruszania się po stronie. Obawiałem się po prostu, że może mieć to wpływ na indeksowanie. Wkrótce będzie publikacja a robić zmiany po kilku miesiącach obecności strony w sieci to raczej kiepski pomysł :) Przeważnie układ menu polega na tym, że ze strony głównej wchodzimy (sidebar-a) w dajmy na to 'słownictwo'. W sidebar-b, oprócz listy słownictwa, pojawia się dodatkowo menu z dostępnymi zestawami słówek + menu z testami dotyczącymi słownictwa. Tak jak na zdjęciu, które załączam :) To chyba ma sens? :)8649

Bazyl
15-03-2016, 11:21
Chyba ma ;-)

anglo
15-03-2016, 11:23
W takim razie dalej walczę o content :) Bo te niuanse techniczne czasem spędzają mi sen z powiek ;) dzięki :)

KumulacjaEnergii
15-03-2016, 19:20
Jeśli ilość modułów nie powoduje spowolnienia w ładowaniu się strony to nie ma to większego znaczenia. Gorzej jeśli całość ładuje się coraz wolniej i wolniej. Radzę zajrzeć do Google Speed Insight i sprawdzić czy wynik jaki osiągnie Twoja strona będzie oscylował przynajmniej ok 65-70 punktów.

Sjoo
01-05-2016, 23:34
Nie powinno mieć, wystarczy przecież spojrzeć na duże portale, które są bardzo rozbudowane, posiadają różne wewnętrzne serwisy itd.

Maks
02-05-2016, 07:58
Poukładaj menu aby miało "ręce i nogi" i nie martw się resztą. Ilość menu nie ma znaczenia na SEO, nawet lepiej że jest tego więcej bo jest to równoznaczne z tym że masz więcej treści, byle sensownej ;)


Radzę zajrzeć do Google Speed Insight i sprawdzić czy wynik jaki osiągnie Twoja strona będzie oscylował przynajmniej ok 65-70 punktów.
Gdzie masz informację od Google że jest ok gdy strona w GSI ma minium 65 ? Aby było ok musi mieć około 80 (wg. Google, zmiana koloru wyniku z żółtego na zielony chociaż), ale nie popadajmy w skrajności. Jak będzie mniej to też strona się wypozycjonuje. Czas ładowania strony można na wiele opcji przyspieszyć, ale aktualnie niech bardziej się martwi o mobilną wersję strony www, to jest aktualnie u Wujka G mile widziane.