PDA

Zobacz pełną wersję : Separacja domen



kmad
17-03-2016, 21:56
Dzień dobry,

Czy wie ktoś jak można na nazwa.pl dokonać separacji folderów robiących za ftp pod które są podpięte domeny. Chodzi mi o to aby ew zainfekowana storna nie infekowała pozostałych.

Gall Anonim
17-03-2016, 22:14
Na nazwa.pl - nie ma takiej możliwości - no chyba że coś zmienili ale śmiem wątpić.
Separuje się katalogi na które wskazuje parkowanie domeny a nie domenę.

kmad
17-03-2016, 22:26
Tak mi się właśnie wydawało. Taką odpowiedź dostałem od nazwa.pl:

W kwestii zabezpieczenia mogą Państwo dodać odpowiednie dyrektywy w pliku .htaccess na serwerze ograniczając odpowiednio dostępy oraz zmodyfikować ustawić prawa niektórych katalogów, niestety w kwestii szczegółów należałoby kwestię skonsultować ze swoim informatykiem.

No to się konsultuję a tu kicha.
To jest jakiś inny sposób na rozwiązanie tego problemu czy raczej szukać innego hostingu?

Gall Anonim
17-03-2016, 22:27
Szukać innego hostingu.

squarehost
18-03-2016, 13:31
Wystarczy znaleźć lukę w jednej domenie na koncie, aby wgrywać pliki w inne domeny (na tym samym koncie).
Interpretator PHP działa przecież z prawami użytkownika. Jeżeli zmieniasz usługodawcę może rozważ plan resellerski tam pod każdą domenę założysz nowego użytkownika a sam plan resellera obejmiesz cyklicznym backupem. Będzie bezpiecznie a na pewno jeżeli dojdzie do infekcji będziesz dysponował dedykowaną kopią dla tego konta. Szybko namierzysz i usuniesz infekcje a w logach konta sprawdzisz co ją spowodowało i skąd nastąpił atak.