PDA

Zobacz pełną wersję : Obrazek jako tło logowania zaplecza



mariuszek471
17-03-2016, 22:32
Dobry wieczór wszystkim

chciał bym się zapytać w jaki sposób zrobić własny obrazek na tle logowania do zaplecza witryny i jak to zrobić ażeby już w przyszłości na innych tworzonych witrynach już automatycznie był taki obrazek żebym nie musiał na każdej nowo tworzonej witrynie modyfikować kodu żródłowego css badz html

Gall Anonim
17-03-2016, 22:50
Zrobiłbym kopię szablonu zaplecza na swoje potrzeby.
po czym w linii 7031
pliku: administrator/templates/isis_twoja_kopia/css/template.css
Podmienił:
.view-login {
background-color: #10223e;
padding-top: 0;


}
na:
.view-login {
background: #ffffff url("../images/twojobraz.jpg") repeat fixed 0 0;
padding-top: 0;
}

Chyba jakoś tak to będzie.
Zapytasz czemu na kopii - bo oryginał przy aktualizacji może ci nadpisać.

- - - Updated - - -

P.S. Możesz dla takiego szablonu zrobić instalkę i instalować lub wgrywać via ftp, wykrywać i instalować.

mariuszek471
17-03-2016, 23:01
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem robię kopię tego pliku podmieniam te trzy w sumie jedną linijkę kodu zostawiam u siebie a możesz mi rozwinąć ten P.S. i o jakich rozmiarach proponujesz wykonać takie tło

Gall Anonim
17-03-2016, 23:26
Zaplecze tak jak i front obsługuje cały szablon zaplecza - n.p. isis domyślnie dla Joomla 3.x
Na zapleczu administratora dostępnymi tam narzędziami (funkcjami) wykonujesz kopię szablonu otwierając go i zapisując jako kopię (o ile dobrze pamiętam).
Następnie w linii którą wskazałem i pliku który wskazałem podmieniasz definicję tła.
Wielkość tekstury wynika z tego jakim obrazem dysponujesz - jeżeli miałby to być jeden obraz osobiści wrzuciłbym 1600 px na 1000 px i ustawił pozycję na top/center.
Tak przygotowany szablon można zgrać na komputer lokalny i zrobić z niego paczkę instalacyjną lub przegrywać do katalogu szablonów zaplecza ręcznie i w narzędziach instalacji wykrywać po czym instalować.
Co do reszty - spraw mi przyjemność i pochyl się nad tematem - odrobina prób i testów a z pewnością dasz radę.
Pzdr