PDA

Zobacz pełną wersję : Mailowy raport z Google Analytics



wezykowski
19-03-2016, 21:33
Czy jest jakiś sposób (a może jakieś rozszerzenie do Joomla), aby cyklicznie (najlepiej co tydzień) otrzymywać mailem raport ze statystyk Google?

moje
19-03-2016, 22:21
A nie lepiej moduł do panelu administracyjnego, który wyświetlałby podstawowe statystyki?

wezykowski
19-03-2016, 22:29
Ja mogę sobie zajrzeć bez problemu do statystyk. Chodzi o właściciela serwisu, aby co jakiś czas otrzymywał informacje o ilości odwiedzających. Czasem jest tak, że nie ma pojęcia o tym co to jest panel administracyjny i jak się zalogować do niego, ale interesuje go ruch na stronie.

moje
19-03-2016, 23:28
Jeśli takie rozwiązanie istnieje, to w panelu GA.

Ja nie znam takiego narzędzia. Musisz sprawdzić czy w dokumentacji GA nie ma gdzieś opisanej takiej funkcji.

StudioPrzyLesie
20-03-2016, 08:55
Jest na pewno taki raport w GA


Wysłane za pomocą Tapatalk

wezykowski
20-03-2016, 17:42
No faktycznie! Tyle razy grzebałem w różnych opcjach Google Analytics i nie widziałem tego, a tymczasem po zalogowaniu się do panelu Google Analytics wybieramy stronę www, Wszystkie dane witryny, Raportowanie, z lewej strony wybieramy jakie dane chcemy otrzymywać w raporcie, Wyślij emailem, wpisujemy email, wybieramy rodzaj załącznika, częstotliwość wysyłki oraz okres wysyłki. Jeśli się pomylimy to wchodzimy w Administracja (pod odpowiednią domeną), Zaplanowane e-maile i poprawiamy (edytujemy) lub usuwamy błędną pozycję. Wypróbowałem i działa bezbłędnie.