PDA

Zobacz pełną wersję : Strona Konfiguracja globalna Joomla nie wyświetla się prawidłowo



RadekKw
20-03-2016, 14:56
Mam problem ze stroną konfiguracja globalna w zapleczu administracyjnym joomla. Strona nie wyświetla się prawidłowo. Joomal zaktualizowałem do najnowszej wersji z 3.3.6 do 3.4.8 ale to nie pomogło.
Co to może być? Jak to naprawić?

komodore
20-03-2016, 16:34
Pobierz pełną paczkę joomla i zainstaluj jako dodatek

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

RadekKw
20-03-2016, 17:38
Pobrałem pełną paczkę.
Następnie wybrałem w administratorze: Rozszerzenia/Instalacje/Instaluj z pakietu
Wybrałem plik z dysku, który wcześniej pobrałem i kliknąłem wczytaj plik i zainstaluj.
Po kilku minutach zgłosił się ekran logowania joomla.
Niestety nic się nie zmieniło. Strona z konfiguracją globalną dalej nie wyświetla się prawidłowo.

Co jeszcze mogę zrobić?

RadekKw
20-03-2016, 18:24
Jednak jest jeszcze gorzej. Nie wyświetla się po tej operacji żadna podstrona w witrynie - błąd 404.

Gall Anonim
20-03-2016, 18:29
1. Zaplecze - Sprawdź co masz w pliku configuration.php public $live_site = '?????????';
2. Zakładki - htaccess.txt => zmień nazwę na => .htaccess

RadekKw
20-03-2016, 18:36
Co do .htaccess to sam się domyśliłem i tak zrobiłem - pomogło.
A w public $live_site = ''; jest pusto.

Niestety konfiguracja globalna dalej wyświetla się nieprawidłowo.

komodore
20-03-2016, 18:41
A co masz w logach?

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Gall Anonim
20-03-2016, 18:50
A w public $live_site = ''; jest pusto.
Wstaw pomiędzy '' => 'http://twoja_domena.pl' i ctrl+F5 powiedzmy x 3 żeby dobrze pamięć podręczną oczyściło.
Jeszcze pytanko - instalowałeś ostatnio jakiś dodatek lub komponent?

RadekKw
20-03-2016, 18:57
Wstawiłem nazwę domeny - nic się nie zmienia. O pamięci podręcznej pamiętam.
Nie wiem gdzie (jak) sprawdzić logi.

Gall Anonim
20-03-2016, 19:05
Zadałem pytanie o rozszerzenia trzecie - instalowałeś coś?
Swoją drogą - serwer? środowisko php?

komodore
20-03-2016, 19:07
Ustaw raportowanie błędów na maksimum. W folderze joomla, jak i administrator znajdziesz .error_log

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

RadekKw
20-03-2016, 19:16
Nie ostatnio nic nie instalowałem.

RadekKw
20-03-2016, 20:01
Ale raportowanie błędów ustawia się chyba w konfiguracji globalnej a ta przecież nie działa.
Ustawiłem w configuration.php na maximum.
Żadnych logów nie widzę.

komodore
20-03-2016, 20:28
Poszukaj jak prawidłowo ustawić raportowanie w configuration.php. Nie podałeś żadnych danych oprócz wersji joomla, co tylko utrudnia udzielenie pomocy. Jaki serwer, wersja php. Kiedy ostatnio było dobrze i co od tamtej pory się zmieniło (zwłaszcza w konfiguracji serwera). Adres strony jak jest online. To są dane, które powinny się znaleźć w pierwszym poście.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Jola
20-03-2016, 23:05
Przy włączonym raportowaniu na maxa - na stronie, której zrzut przedstawiłeś pojawi się ostrzeżenie lub błąd - sprawdź.

RadekKw
21-03-2016, 19:25
Wersja PHP 5.5.26
Wersja bazy danych 5.5.41-37.0-log
System operacyjny Linux wn13.webd.pl 2.6.32-504.8.1.el6.x86_64 #1 SMP Wed Jan 28 21:11:36 UTC 2015 x86_64
Serwer WWW Apache

Adres strony: http://backup1.simplycoton.com/

W configuration.php ustawiłem:
public $error_reporting = 'development';
oraz przed ?>
ini_set('display_errors',true);
error_reporting( E_ALL );

Na stronie konfiguracyjnej nie pojawia się komunikat błędu.

Stronę zrobiłem rok temu. Raczej nic nie zmieniałem. Teraz zauważyłem ten problem z wyświetlaniem strony z konfiguracją globalną.
Chciałem dodać do menu jedną pozycję podmenu. Czyli coś takiego:
- szczenięta
-- miot A

I zauważyłem problem. Jak dodałem --miot A to nie wyświetla się strona -szczenięta. Jak wyłączyłem --miot A to szczenięta wyświetla się prawidłowo.
Ten problem spowodował, że zacząłem szukać. Jak wszedłem do konfiguracji globalnej to zauważyłem, że jest rozsypana.

Może ta sprawy są ze sobą związane?

komodore
21-03-2016, 20:43
Jeśli się nie boisz to ślij na PW dane do logowania do ftp i na zaplecze.

Jola
21-03-2016, 21:43
development to nie jest maximum
W pliku configuration.php nie dodaje się swojej radosnej twórczości. :)

RadekKw
21-03-2016, 22:41
Nie wiem co mam dodać do configuration.php. Tylko takie informacje znalazłem w sieci (szukałem długo). Wcześniej wpisywałem również maximum.
Widzę tylko folder logs i w nim pliki error.php i joomla_update.php, w których nic podejrzanego nie widzę.

Jola
21-03-2016, 22:49
public $error_reporting = 'maximum';
Co to znaczy
oraz przed ?>
ini_set('display_errors',true);
error_reporting( E_ALL );Gdzie to dodałeś?
Po włączeniu na maximum zrób i pokaż jeszcze raz zrzut (cały) strony konfiguracji.

komodore
22-03-2016, 00:21
Wpisałem adres/administrator i widać jakieś stałe przekierowanie(301) folderu administrator

RadekKw
22-03-2016, 18:51
Wpisałem adres/administrator i widać jakieś stałe przekierowanie(301) folderu administrator

U mnie po wpisaniu takiego adresu zgłasza się strona logowania administratora.

- - - Updated - - -


public $error_reporting = 'maximum';
Co to znaczy Gdzie to dodałeś?
Po włączeniu na maximum zrób i pokaż jeszcze raz zrzut (cały) strony konfiguracji.

Taki kod znalazłem na jakiejś stronie. Ale już to usunąłem i raporting dałem na maximum. Dalej nie widzę nigdzie logów.
załączam zrzuty ekranu.

Pomyślałem, że może wystawię na tej subdomenie nową, czystą stronę startową joomla. Sprawdzę, czy będzie OK. Może to w czymś pomoże.

Jola
22-03-2016, 20:12
Na tych zrzutach nic nie widać. Zazwyczaj komunikaty o błędach wyświetlane są na samej górze lub na samym dole strony - dlatego napisałam zrzut cały :)

mjmartino
22-03-2016, 20:15
Wyłącz wszystkie pluginy które nie są częścią core i sprawdź czy działa ;)

komodore
23-03-2016, 11:24
Widzę tylko folder logs i w nim pliki error.php i joomla_update.php
To są logi Joomla. Sprawdź gdzie serwer(apache) zapisuje logi. Standardowo, jeśli był błąd serwera, powinieneś znaleźć plik error_log np. w folderze joomla czy administrator.

Inna droga: jeśli w folderze joomla nie masz pliku .user.ini to go utwórz i zapisz w nim

display_errors = 1
Jeśli istnieją, to będą wyświetlane bieżące błędy na stronie.

Nie zapomnij wyłączyć wyświetlania po sprawdzeniu.

display_errors = 0

RadekKw
01-04-2016, 18:33
Nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Okazało się, że mam zainfekowaną joomlę. Z mojego konta jest wysyłany spam. Firma gdzie mam hosting zablokowała stronę. Nie otrzymałem od nich żadnej pomocy. Nie chcę instalować joomli od początku bo do tego musiał bym jeszcze zainstalować wszystkie pluginy (czyli kilka). To zajęło by mi dobrych kilka godzin. W przeszłości miałem na innym hostingach włamania do joomli i mam już tego dość. Przerobiłem stronę na statyczny HTML. W przypadku małych (kilkunastostronicowych) serwisów to najlepsze rozwiązanie. CMS'y takie jak joomla, WP, itp są bardzo narażone na ataki.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

moje
01-04-2016, 18:43
To masz bardzo zły hosting. Ja na moim nie miałem jeszcze ani jednego ataku, a na pomoc firmy hostingowej zawsze mogę liczyć.

Czy Ty samodzielnie zabezpieczyłeś stronę przed atakami i włamaniami?

RadekKw
01-04-2016, 19:09
Nie stosowałem żadnych zabezpieczeń. Nic na ten temat nie wiem. Hosting wcześniej o12 a teraz webd. Na o12 była pomoc a włamania miałem kilka razy. Zraziłem się do joomli. Ciągłe aktualizacje. A jak się skończą to trzeba będzie migrować. To może być też trochę kolejnej pracy. Wolę czysty HTML i CSS, który obecnie znam dobrze. Do tego trochę bezpłatnych pluginów JS i wszystko jest super. PHP tylko do obsługi formularza kontaktowego.

- - - Updated - - -

Obecnie zamierzam podłączyć stronę do CloudFlare. Mam nadzieję, że to będzie małe dodatkowe zabezpieczenie i przyspieszenie działania.

komodore
01-04-2016, 23:46
Nie stosowałem żadnych zabezpieczeń.
Żadne zabezpieczenie nie da Ci 100% pewności, ale zminimalizuje ryzyko włamania.


Zraziłem się do joomli. Ciągłe aktualizacje. A jak się skończą to trzeba będzie migrować.
To nie Joomla jest problemem, tylko nieumiejętne posługiwanie się nią. Jak chce się jeździć samochodem, to też trzeba się paru rzeczy nauczyć.
Ciągłe aktualizacje, oprócz zwiększania bezpieczeństwa, dostarczają dodatkowych funkcjonalności.
Mam jedną stronę od J1.5, na której raz zrobiłem migrację i zmieniłem szablon. Od tamtej pory wystarcza przycisk aktualizuj i teraz jest tam J3.5.

Ponawiam:

Jeśli się nie boisz to ślij na PW dane do logowania do ftp i na zaplecze.