PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie artykułu bez odnośnika w menu



tamtam
21-03-2016, 23:15
Cześć wszystkim!
Czy ma ktoś z was pomysł jak wyświetlić dowolny artykuł bez umieszczania go w menu jako przegląd artykułu. Chodzi mi po prostu o to że jak wpisze:" www.domena.pl/nazwa-artykulu to wyświetli mi się artykuł. Ponadto stworzyłem własny indywidualny szablon. W pliku index.php umieściłem w zasadzie same moduły, ale ja nie chce żeby te moduły już wyświetlały w podstronie przeglądu artykułu. Wiecie jak to rozwiązać? Stworzyłem plik w folderze mojego motywu o nazwie component.php i tam wrzuciłem strukturę jak dla widoku samego artykułu bez pozycji dla modułów. Kurcze już bawię się z tym i bawię zero rezultatów...

moje
21-03-2016, 23:27
Robisz osobne menu, a w nim łącze do tego pojedynczego artykułu. Osobne menu ma osobny moduł, któremu ustawiasz dostęp na specjalny. Dzięki temu menu nie widać na stronie, a reszta działa jak należy.

Bazyl
22-03-2016, 10:08
Cześć,

1. Wystarczy samo menu, nie trzeba tworzyć modułu.
2. Moduły są przypisane do pozycji menu. Przy ich tworzeniu zaznacz, gdzie maja się pokazywać.

W sytuacji, gdy moduł ma być widoczny w widoku kategorii, a niewidoczny w widoku artykułu z tej kategorii: albo warunek w szablonie dla tej pozycji, albo ModulesAnywhere.

tamtam
23-03-2016, 19:47
Mógłbym to rozwiązać po przez stworzenie pliku, który wyświetla sam artykuł. Stworzyłem plik component.php i wrzuciłem tam kod źródłowy z index.php tylko bez zbędnych pozycji dla modułów, które nie chce by się wyświetlały. Jednak jak włączam dany artykuł dla przykładu to dalej jest taka sama struktura kodu jak w index.php czyli na stronie głównej a artykułu nie widać.