PDA

Zobacz pełną wersję : 3.5 Helix3 compile less error



qrdziel
24-03-2016, 13:52
zainstalowalem czysta joomle, czysta templatke helix3 i bez edytowania pliku menu.less chciałbym go skompilowac i wywala error:

Error

.transition is undefined: failed at `.transition(~'color 400ms, background-color 400ms');` /home2/golden61/public_html/default/templates/shaper_helix3//less/menu.less on line 209

An error occurred. Failed to compile.

Gall Anonim
24-03-2016, 19:15
Dorwij PeFika - pracuje u nich - niech działa :-)

PeFik
24-03-2016, 20:38
Sugeruje nie grzebac w plikach less, tylko utworzyć sobie custom.css i tam nadpisać rzeczy które pragniesz zmienić. 8670
Dzięki.

qrdziel
25-03-2016, 23:56
Ale czy to nie głupie, że coś nie działa? Ktoś mógłby to poprawić. Chyba less nie jest tak skomplikowane.

alex51
26-03-2016, 07:43
@Qrdziel, czego właściwie oczekujesz? Coś Ci nie działa, ale nie wskazujesz konkretnego przypadku, informujesz jedynie, że "bez edytowania pliku menu.less chciałbym go skompilowac". W jakim celu chcesz kompilować coś, co nie wymaga kompilacji? Nie wiem co Ci nie działa i pewnie Ty sam nie wiesz co robisz lub co masz zamiar zrobić. Chcąc stosować less, trzeba mieć o tym jakieś pojęcie, a informowanie, ze coś nie działa a chyba nie jest tak skomplikowane nie świadczy zbyt dobrze o Twoim przygotowaniu do pracy z less. Podawanie linku też w niczym nie przedstawia problemu.

qrdziel
26-03-2016, 10:50
Na początku chciałem dokonać zmiany koloru w pliku menu.less. Zawsze po dokonaniu zmiany trzeba plik skomplikować. wyskoczył mi błąd kompilacji. Aby wyeliminować mój błąd zainstalowałem czystą joomlę i templatkę helix 3 i podczas kompilacji znowu pojawił się problem.
Nie można dokonywać żadnych zmian w tym pliku less i jeszcze w innych gdyż są wadliwe.
Wiem, że można stosować inne rozwiązania (custom.css), ale ja wolę proste zmiany np. Koloru dokonywać w plikach less.
Miałem nadzieję, że framework helix3 jest sprawdzony i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Im dłużej z nim pracuje tym znajduje więcej błędów. Piszę o nich na forum, aby pomóc w ulepszeniu tej templatki.
Jestem trochę zdezorientowany. Gdzie mogę zgłaszać znalezione błędy i szukać ich rozwiązania?

Ps po co coś kompilować? A ja się spytam po co jest ten button compile less?

// usuwam bezzasadny link.

alex51
26-03-2016, 11:05
Pisz więc na forum producenta (https://www.joomshaper.com/forums). Obawiam się, ze nasze forum nie jest upoważnione do zgłaszania zauważonych przez Ciebie błędów we frameworku helix3. Nadal nie rozumiem, dlaczego się tak upierasz w dołączaniu linka, który nie jest związany z poruszanym problemem, chyba, że wskażesz ten problem.

qrdziel
26-03-2016, 23:04
Panie Qrdziel masz Pan problem nie pisz na forum joomla tylko do producenta.
Tak można kończyć każdy post na forum.
Może szanowny moderator ustali jakie problemy można poruszać na forum joomla? Będzie mi łatwiej.

alex51
27-03-2016, 07:57
Łatwiej byłoby nam obu, gdybyś chciał korzystać z udzielanych Ci rad - patrz co napisał Ci @PeFik w poście #3.
Życzę Ci spokojnych Świąt Wielkanocnych.

qrdziel
03-04-2016, 16:48
Chciałbym rozwiązać ten problem i napisać na forum producenta.
Jestem tam zarejestrowany i zalogowany, ale nigdzie nie widzę opcji zakładania nowego wątku :(

zwiastun
03-04-2016, 20:59
@qrdziel: W jaki sposób spowodowałeś kompilację pliku menu.less bez wcześniejszej edycji tego pliku?
Lub inaczej:
W jaki sposób wywołałeś błąd, o którym piszesz?
Pytam, bo plik menu.less jest zbudowany poprawnie i kompiluje się poprawnie.

qrdziel
07-06-2016, 13:52
Extension/Templates
tam wybieram Templates (nie Styles)
Shaper_helix3 Details and Files
wybieram plik
less/menu.less
i klikam compile less
wywala błąd:

Error

.transition is undefined: failed at `.transition(~'color 400ms, background-color 400ms');` /home2/golden61/public_html/templates/shaper_helix3//less/menu.less on line 209
An error occurred. Failed to compile.

wygląda na niezdefiniowany znacznik:
​.transition