PDA

Zobacz pełną wersję : ACL Joomla 3.x dot. publikacji/poprawiania artykułów



keran
30-03-2016, 17:26
Cześć, dawno nie pisałem ale mam taką zagwozdkę :) może ktoś już to próbował rozszyfrować? Otóż, mamy w Joomla "Uprawienia" i np. możemy ustawić, że jedna grupa użytkowników [A] może tworzyć (pisać) artykuły ale nie może ich publikować. Grupa [B] może te artykuły zarówno tworzyć jak i publikować (zmiana stanu). I tu powstaje problem bo jeśli [A] utworzy artykuł a [B] go sprawdzi i opublikuje to [A] może później bez wiedzy [B] dokonać zmiany w już opublikowanym artykule. Jak to zrobić/czy to jest możliwe aby [A] nie mógł poprawiać artykułów po ich opublikowaniu.

Jola
31-03-2016, 02:40
Nadpisać szablony:
1. ukryć ikonki edycji dla autora po publikacji
2. dać przekierowanie w szablonie edycji - w razie czego
:)

keran
31-03-2016, 09:42
Dzięki, tak właśnie myślałem że bez nakładki tego się nie osiągnie. Podobny problem jest jeśli jednej grupie pozwolimy tworzyć a innej tylko 'zatwierdzać' bez publikowania. Wtedy osoby, które mogą zmieniać stan nie mają możliwości zobaczyć co jest w artykule bo nie maja do niego dostępu co jest pozbawione logiki :) jak można zatwierdzić coś czego się na oczy nie widziało :D. W takim przypadku powinien być możliwy podgląd artykułów bez ich edycji. Wg mojej opinii ACL Joomla nie jest dopracowany :/ Problem jest tez z uprawnieniami 'Kategorii'. Płatny dodatek ACL manager tylko trochę sytuacje poprawia.

moje
31-03-2016, 09:54
W uprawnieniach możesz wybrać czy ktoś może oglądać, tworzyć, edytować. Więc grupie, która ma zatwierdzać, powinieneś dodać jeszcze możliwość oglądania artykułów.

keran
31-03-2016, 10:12
Hmm, z całym szacunkiem 'moje' ale gdzie widzisz takie uprawnianie jak 'oglądanie' ?

moje
31-03-2016, 10:53
Przepraszam, źle się wyraziłem. Nie ma opcji 'oglądanie' do wyboru. Ale taki efekt możesz otrzymać nadaniem odpowiednich uprawień i przypisaniem do odpowiednich poziomów dostępu.

Tworzysz łącze w menu do edytora artykułów, które widzi tylko gr. A do tego tworzysz łącze do jednej kategorii, gdzie gr. A widzi możliwość edycji. Również gr. A wszystkie treści (poza jedną kategorią) widzi, jakby nie miała możliwości ich edycji, tylko gr. B ma dostęp do edycji treści.