PDA

Zobacz pełną wersję : Video na mac'u i czarny prostokąt



vereb
03-04-2016, 14:52
Witajcie,
mam następujący, trudny do uchwycenia problem (chyba bardziej z zakresu html + css niż samej Joomla!, ale jednak na stronie opartej na J!) - klient zgłasza mi, że na mac'u przy przeładowaniu strony (np. przy zmianie języka) w miejscu gdzie jest wyświetlane/ładowane prezentacyjne video pojawia się na chwilę czarny prostokąt. Klient jest zwichrowany na punkcie wyglądu i estetyki i bardzo mu zależy (i co za tym idzie - mi także) żeby ten prostokąt się nie wyświetlał. Niestety sam tego nie widziałem bo nie mam możliwości sprawdzenia wyświetlania strony na mac'u (chyba ma safari, ale jaką wersję nie wiem). Jeśli macie jakieś spostrzeżenia, które mogły by mnie naprowadzić na rozwiązanie, macie mac'a i widzicie tą wadę to bardzo proszę o pomoc.

Adres strony: www.hedo.vereb.pl (http://hedo.vereb.pl)
Strona w fazie testów więc proszę o nieudostępnianie adresu publicznie - niech krąży tutaj na forum i nigdzie indziej. Dzięki.

Pozdrawiam,
Przemo

Karol99
04-04-2016, 17:59
Opisane zjawisko występuje nie tylko na Mac-u. Ja widzę je na W 8.1 / Iron 49 i 48 przy dużej szerokości okna przeglądarki (takiej, gdy pojawiają się flagi przełącznika języków). Ten czarny prostokąt miewa różną wysokość, czasem jest niski i góry, czasem sięga motta MT i wyświetla się częściowo "pod nim".

Gdy przełącznik jest w postaci kafeterii czarnego prostokąta nie spotkałem, wszystko wyświetlało się poprawnie.

BTW na starszych wersjach Iron-a (27, 28 - innych nie testowałem) video nie wyświetla się w ogóle przy dużych szerokościach okna (gdy są flagi) - znika nawet bez odświeżenia okna, tylko przy jego powiększeniu.

moje
04-04-2016, 18:12
U mnie wyświetla się tylko biała przestrzeń. Nie widać przycisków odtwarzacza.

Spróbuj dodać w źródle drugi plik OGG lub WEBM - w3schools.com/html/html5_video.asp :)
Jeśli do konwersji filmu został użyty kodek niewspierany przez "społecznościowe" przeglądarki, to może robić problemy.

vereb
05-04-2016, 17:01
Sprawdziłem powyższe porady. Widzę na iron'ie ten prostokąt - wygląda jakby sam player miał takie tło i na ułamek sekundy przy przeładowaniu strony, zanim zassie video (podłączy się do pliku), wyświetla czarne tło. Niestety podłożenie dodatkowego formatu nic nie dało (testowałem zarówno z ogg jak i z webm). Zmieniałem tło - nic.

@Moje, na czym testowałeś? W ogóle nie widać video? Dziwne.

moje
05-04-2016, 17:24
FF/w7. Jest biały obszar i nie widać żadnych przycisków playera. Jak się klinie prawym przyciskiem myszy, to pojawia się w menu pokaż wideo.

Już wiem co było nie tak. Masz tam filmik, z białym tłem, a ja zapomniałem, że mam dodatek blokujący automatyczne odtwarzanie filmików ;)
Z racji, że nie dałeś atrybutu controls="controls", to nie było widać przycisków i myślałem, że nie działa. Żadnego czarnego tła również nie widać.

Te czarne tło może być efektem jakieś błędu generowanego przed doinstalowane dodatki. Wyczyść też wszystkie przechowywane pliki przeglądarki.

vereb
05-04-2016, 18:51
Bardzo proszę o potwierdzenie, że czarne pole zniknęło.

Karol99
06-04-2016, 23:26
Teraz w tym samym środowisku testowym już czarnego nie widzę :)

Co ro było? Bo raczej nie sam player - przy węższym ekranie tego nie było, a player ten sam.

vereb
07-04-2016, 18:35
Poszukałem, pogrzebałem, znalazłem info że warto dodać info o kodekach co też uczyniłem. Ponadto, dzięki sugestii @moje (za co bardzo dziękuję) dodałem film w innym formacie (webm). Sama konwersja filmu do innego rozszerzenia nie wystarczyła. Trzeba było dodać informację o kodekach.


<video autoplay="autoplay" poster="/images/video/white-poster.png" id="vid" height="494" width="922">
<source src="/images/video/Hedo_logo_animation_VP8.webm" type="video/webm; codecs=&quot;vp8, vorbis&quot;">
Your browser does not support the video tag.</video>


Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :)