PDA

Zobacz pełną wersję : Klasa dla artykułów z kategorii



betamat
04-04-2016, 00:22
Witam.
Mam utworzoną kategorie i chciałbym nadać klasę dla wszystkich artykułów w niej umieszczonych. Jak to zrobi?
Myślałem zaradzić temu tworząc ukrytą pozycję menu z tą kategorią, ale nadanie klasy w ten sposób nic nie daje.

Związany jest z tym drugi problem, gdyż kategoria ta nie jest w menu i przy wyświetleniu któregoś z artykułów do niej przypisanych (wywołanego z modułu, który jest na każdej podstronie) adres wygląda: http://mojanazwa.pl/index.php/inwestycje/27-zmiany-kadrowe/17-artykul
A powinien wyglądać: http://mojanazwa.pl/index.php/27-zmiany-kadrowe/17-artykul
Tak się dzieje gdy wywołam ten artykuł mając już otwartą kategorię "Inwestycje". Gdy wywołam go ze strony głównej (przegląd artykułów wyróżnionych), mam wszystkie moduły, które powinny być TYLKO na stronie głównej, a nie na konkretnym artykule.

Będę wdzięczny za pomoc, podpowiedź,...

moje
04-04-2016, 01:57
Co do kategorii, to utwórz w menu łącze do tej kategorii ale nadaj mu dostęp specjalny, a nie publiczny. Wtedy zawsze będziesz miał właściwy URL.

Tworząc łącze w menu, możesz temu łączu nadać indywidualna klasę. Wtedy możesz użyć pary .mojaNowaSuperKlasa .klasaKtorejKodChceNadpisac do dodania swojego kodu CSS.

betamat
04-04-2016, 10:05
Dzięki za podpowiedź, jednak nic to nie daje.
Klasę, którą dodaję do łącza menu nie widać nigdzie; ani dla body, ani dla żadnego innego elementu.
Adres również nadal jest zły.

moje
04-04-2016, 10:07
Podaj link do strony. Masz wyłączony i wyczyszczony cache na serwerze?

moje
04-04-2016, 10:55
Link do strony: ciach ciach... edit by @palyga007 - bez jaj..

Nie wiedzieć czemu, kolega @betamat nie chciał go podać w temacie.

- - - Updated - - -

Sprawdź czy to samo dzieje się na którym z standardowo zainstalowanych szablonów.

betamat
04-04-2016, 14:09
Mam Joomla 3.5 i np. "beez-3" nie chce się zainstalować.
Spróbowałem na "Maxtor" z http://www.joomland.org/ niestety nic się nie zmieniło.

Jeśli nie podaję linku publicznie w temacie, to widocznie mam powód, jak np. życzenie klienta...

moje
04-04-2016, 14:29
Protostar czy Beez są już zainstalowane, wystarczy przełączyć na te szablony.

Jesteś osobą, która zarządza stroną dla swojego klienta. To by oznaczało, że znasz się w temacie. Jeśli szukasz pomocy na publicznym forum, a nie chcesz podać podstawowych informacji, to nie dziw się, że nikt nie chce Ci pomóc.

Przełącz na jeden z standardowych szablonów i podaj nazwę klasy, jaką dodałeś dla tego łącza w menu.

betamat
04-04-2016, 15:11
Przy próbie instalacji Beez-3 dostaje komunikat "Accessible template for Joomla! Beez, the HTML 4 version." i szablon nie zostaje zainstalowany.
Natomiast Protostar dla pozycji menu dodaje klasę "item-...", gdzie ... to kolejny numer. Oczywiście tej konkretnej kategorii nie ma w menu, bo jest jako pozycja z ustawieniem "dostęp specjalny". Błąd w adresie jest nadal.

@moje, to, że robię stronę dla klienta na Joomla znaczy jedynie, że znam Joomla na tyle by się tego podejmować. Nie znaczy to, ani nie musi, że znam wszystkie ewentualne błędy, więc nie wiem po co Twoja uwaga...
Nie wiem też, po co mam podawać adres strony, skoro opisałem problem, a po zobaczeniu strony bez zalogowania, nikt nic więcej nie zobaczy.
Nie sądzisz chyba, że publicznie podam dane logowania. Tobie podałem, to odpisałeś, że prywatnie to tylko za opłatą pomagasz, czyli bym temat na forum załatwiał; co też robię.
Chyba raczej nie tu jest powód, że nikt nie chce pomóc.

moje
04-04-2016, 15:33
Nie chodzi o to co dodaje szablon, tylko o klasę, którą dodajesz Ty.

Jeśli czegoś nie znasz, to masz kilka opcji. Nauczyć się tego lub komuś zlecić. Równocześnie nie możesz wymagać, że ktoś zrobi to za Ciebie, narzucając taką wolę innej osobie.

Nigdzie nie mówiłem o danych do logowania, tylko o linku do strony, żeby zobaczyć na czym błąd polega.

Napisałem, żebyś podał nazwę klasy, którą dodajesz. Chodziło o to, żeby sprawdzić czy dana klasa w ogóle wyświetla się w kodzie czy tez jest błąd szablonu i tej klasy w kodzie nie ma. Ale tego też nie zrobiłeś.
Nie napisałeś jak utworzyłeś te łącz do tych artykułów z "brzydkimi" URLami, jakie ma ustawienia.

zwiastun
04-04-2016, 15:42
Jeśli dobrze rozumiem, co chcesz osiągnąć, to:

a) takiej opcji w systemie nie ma
b) pewnym rozwiązaniem jest zgromadzenie takich pozycji w ukrytym (niewyświetlanym menu), ale wówczas masz adres z niechcianym elementem

Jeśli klasa nie jest dodawana do kodu HTML, to musi być wina szablonu (elementów nadpisanych w szablonie - html/com_content/category, html/com_content/categories - w plikach blog, default na samym poczatku powinno się pojawiać odwołanie do klasy jak poniżej


<?php echo $this->pageclass_sfx; ?>

betamat
04-04-2016, 16:01
Nie prosiłem by ktoś to za mnie zrobił.

Problem rozwiązałem "łopatą" - ukryłem pozycję w menu. Tylko z włączoną (chociaż teraz ukrytą) pozycją adres jest dobry. Inaczej kategoria staje się podrzędną poprzednio oglądanej.
Nie wiem czy to błąd, czy Joomla "tak ma", nigdy wcześniej nie napotkałem tego problemu. Teraz nie mam czasu tego roztrząsać.

Dzięki za poświęcony czas.