PDA

Zobacz pełną wersję : logo w stałej pozycji obok menu



Piotrek50501
06-04-2016, 18:41
Witam,
Mam na stronie logo które jest jako element menu. Zjeżdżając w dół menu przesuwa się razem ze stroną. Jak mogę zrobić żeby obrazek był na wysokości menu tak jak jest na załączonym obrazku i przesuwał się razem z menu ale był oddzielnym elementem?


8705

moje
06-04-2016, 18:50
Jak dobrze rozumiem, to zjeżdżając w dół logo przesuwa się do góry?

jeśli tak to musisz zmienić kod CSS odpowiedzialny za wyświetlanie logo, na pozycję stałą lub absolutną.

Gall Anonim
06-04-2016, 20:30
Pozostaje pytanie na czym to robisz - ponieważ w wielu przypadkach zwłaszcza jeśli chodzi o frame'worki po prostu wystarczy inaczej skonfigurować układ szablonu,

Piotrek50501
06-04-2016, 21:18
robie to w joomli, jak zjeżdżam w dół to logo ma stałą pozycję menu, a chcę zeby było niezależnym elementem nie nalezacym do menu, chcę żeby cały czas było z lewej strony i niezależnie czy przewijam w dół czy mam na samej górze ma być u góry po lewej stronie. tylko w joomli nie wiem gdzie tego szukać w jakich plikach dodać to zdjęcie i ustawienia od Niego. A jest możliwość że jak np zmniejszę rozdzielczość strony to ten obrazek nie będzie wgle wyświetlany?

Gall Anonim
06-04-2016, 22:19
Wiesz co - bez urazy ale niestety opis sugeruje że jeszcze odrobinę musisz się pouczyć aby wykonać to samodzielnie w kodzie - dlatego proponuję wykorzystaj na potrzeby swojej witryny
https://www.joomshaper.com/helix
oraz
https://www.joomshaper.com/page-builder
Spokojnie darmowa wersja powyższego komponentu tutaj wystarczy.
Pzdr
P.S. Podstawowa zasada: pytanie zadajesz - link do strony dodajesz :)

Piotrek50501
07-04-2016, 09:57
Rozwiązałem problem troche w inny sposób, przesunąłem całe menu w lewo, logo zostawiłem jako element menu. Tylko jak zrobić jak zwężam ekran i elementy menu zawijają się na dół by były wyśrodkowane lub zaczynały się dopiero pod 2 czy 3 elementem menu.
Czyli jak mam te logo to żeby elementy menu na nie nie zachodziły?