PDA

Zobacz pełną wersję : Google Search Console i wzrost 404 (linki z K2 ale nie mam zainstalowanego K2)



vereb
11-04-2016, 09:59
Cześć,
otrzymałem wiadomość od Google: Wzrost liczby stron z błędem „404” w witrynie ....
Problem dotyczy smartfonów (wcześniej to samo miałem dla desktopów). Wszystkie linki związane są z dodatkiem K2 którego nawet nie mam zainstalowanego więc nie wiem co sieje po googlowym indeksie wyrzucając takie linki. Są one oczywiście błędne (404) bo takich treści nie ma i nigdy nie było. Przykładowe kilka linków:

component/k2/item/2-posnet-mobile-hs-ej.html?start=83130
component/k2/item/2-posnet-mobile-hs-ej.html?start=88520
component/k2/item/2-posnet-mobile-hs-ej.html?start=88920
component/k2/item/1-kasa-fiskalna-novitus-nano-e.html?start=11340

Co to może być? Sprawdzę logi z serwera skąd lecą wywołania któregoś z tych adresów

Widzę, że wywołania lecą z różnych domen i IP po POST'cie. Z tego co wiem 404 nie wpływa dramatycznie na pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Zastanawiam się jaki jest cel takich wywołań i gdzie one są umieszczone skoro google je zaindeksowało jako zerwane linki.

- - - Updated - - -

Hmmm, wpisałem w Google fragment linka i znalazłem stronę na której są dokładnie te linki o których powyżej wspominam. Domena .asia zaparkowana w Niemczech, na stronie krzaczki, w źródle liczne odwołania do przeróżnych stron (w przewadze strony polskie), w tym do mojej. Powinienem chyba powiadomić Google, że ta strona jest szkodliwa (to chyba jedyne co mogę zrobić).