PDA

Zobacz pełną wersję : Boje z layami - Moduł widoczny tylko na jednej podstronie



tom3k
16-03-2007, 14:04
Witam,

Tworzę szablon do joomli i teraz mam mały problem. Szablon jest pewnego rodzaju wizytówką, więc na głównej będzie tylko MainBody. Chcę jednak aby na jednej stronie statyczniej ukazywał się lewy moduł. I teraz moje pytanie. Jak to zrobić. Wiem, że można ustawić aby dany moduł był widoczny tylko na głównej, ale czy idzie tak zrobić, z tym, że na odwrót?

Drugi problem także dotyczy szablon. Zrobiłem swój pierwszy szablon pod joomlę. http://www.tom.dlk.pl/index.php - tutaj adres do wglądu. Mam jedno pytanko ;) Jest sobie lewa kolumna a w niej dwa bloki. Załóżmy, że chcę utworzyć 3. blok.. Wiem, mogę wejść do index.php templatki i poprostu ctrl+c i ctrl+v i "dokleić" 3 blok a w pa dodać do niego treść, jednak ja chciałbym się nauczyć pisać templatki aby bloki były elastyczne, tj. mógłbym je dodawać w całości z poziomu panela administratora, bez ingerencji w pliki.

Za odpowiedź na to i poprzednie pytanie byłbym bardzo wdzięczny.

Viking
16-03-2007, 22:02
Tak 'idzie'. Wyświetlanie bądz nie modułów można okreslic dla każdej pozycji menu inaczej. Oczywiscie moduły muszą mieć gdzie sie wyswietlic.

Drugie pytanie > Jedno pytanie jeden w wątek