PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup kilku pochodnych tego samego produktu



gregor77
12-04-2016, 17:38
Chcę aby użytkownik mógł zamówić produkt w różnych kolorach.
Zrobiłem pochodne produktu na Multi Variant i można wybrać kolor i dodać produkt do koszyka.
Problem w tym że chciałbym kupić np.:

jedną koszulkę białą
dwie czerwone
trzy niebieskie

Kiedy dodam je wszystkie do koszyka pokazuje mi się 6szt białej, zamiast rozbicia na poszczególne wersje.
Mam w Multi Variant włączone na TAK : Modyfikuje wartość koszyka, Zawartość koszyka oraz Show labels.
Każdy z produktów ma ustalone odrębne SKU i cenę.

Nie wiem gdzie ustawić aby pojawiały się te produkty odrębnie w koszyku.
Proszę o pomoc

gregor77
12-04-2016, 19:37
Już sobie sam wytłumaczyłem :)
Jakimś cudem, samoistnie, w "polu dodatkowym Multi Variant" odpowiedzialnym za wybór opcji było wpisane w polu Rozmieszczenie : addtocart .
Powodowało to że już z listy produktów można było wybrać odmianę, ale nie działało to prawidłowo.
Usunąłem ten zapis "addtocart" i teraz wszystko działa. Mogę dodać do koszyka np. 2 koszulki czerwone i potem jedną zieloną. Na liście w koszyku wszystko gra.

Zastanawiam się tylko skąd on się tam wziął. Sam go nie wpisałem, bo nawet nie wiedziałem do czego to pole służy.
W innych podobnych multi variantach nic takiego mi się nie nadpisało.

noras
13-04-2016, 13:20
@gregor77 Pole rozmieszczenie odpowiedzialne jest za umiejscowienie pola wyboru wariantu. Na karcie produktu jest kilka takich miejsc, w których możesz umieścić różne pola dodatkowe. Daje to możliwość ułożenie atrybutów w miarę dowolny sposób.

Jak tworzysz nowe pole multiwariants to automatycznie pole "Rozmieszczenie" jest wypełniane wartością domyślną, czyli umiejscowieniem "addtocart" - w okolicy ceny na karcie produktu (w zależności od szablonu).
Zastanawiam się jak usunąłeś tę wartość u siebie? Powinieneś podać tam jakąś wartość, np.: ontop, normal, addtocart, onbot i dwie pozycje dla produktów i kategorii powiązanych. Jeśli nie podasz żadnej wartości (wpiszesz spację) to pole dodatkowe nie będzie się wyświetlało nigdzie, uniemożliwisz tym samym wybranie wariantu produktu.

gregor77
13-04-2016, 15:20
Skasowałem ten zapis "addtocart" i jednocześnie ustawiłem na NIE pole "zawartość koszyka". Wszystko działa tak jak chciałem, czyli klient może zamówić produkt w kilku wersjach.
Dziękuję za odpowiedź ! Miłego dnia.