PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe pole w VM



ZEUS666
14-04-2016, 20:15
Witam potrzebuje dodać dodatkowe pola w karcie produktu żeby były umiejscowione miedzy Producentem a cena. gdy dodaje nowe pole poprzez panel administratora VM to nowe pole znajduje się pod opisem :/ Jak to można sprytnie ogarnąć ?
http://sobcar.eu/index.php/kategorie/pojazdy-ca%C5%82e/peugeot-4007-2,2-hdi-detail

noras
15-04-2016, 12:10
Przy definiowaniu pola musisz ustawić rozmieszczenie na "addtocart". Jeśli masz dobrze zrobiony widok produktu to pozycja "addtocart" powinna być gdzieś w okolicy ceny i producenta.

ZEUS666
15-04-2016, 13:39
Dzięki noras!!
Dawno VM się nie bawiłem, a zwłaszcza 3 i tu trzeba było zaznaczyć opcję "zawartość koszyka TAK" - głupi JA :P

Teraz już mam w miejscu co potrzeba aczkolwiek walczę teraz żeby dane które wprowadzam nie były wyśrodkowane a przesunięte do lewej oraz żeby "nazwa" i "wpis" były obok siebie a nie jedno pod drugim... Może z tym byś mógł pomóc ? próbuje z CSSem templatki aczkolwiek idzie mi to jak krew z nosa za małe doświedczenie mam bo od paru lat stron internetowych nie robię a struktura CMS się strasznie zmieniła :/

noras
15-04-2016, 13:57
Masz zminifikowany CSS, Twój contener dostaje class="product-fields text-center clearfix" - te text-center musisz znaleźć albo (ewentualnie) nadpisać mu style, oczywiście tak by gdzie indziej zostało wycentrowane.

W szablonie, zobacz czy masz taki folder /html/com_virtuemart/sublayouts - jeśli nie to stwórz, i skopiuj zawartość z głównego folderu virtuemart (core component).
Po skopiowaniu poszukaj w pliku customfields.php. VM przekazuje mu całą class z parametru.
Znajdizesz napewno ;)

ZEUS666
15-04-2016, 14:13
Noras pięknie mnie poprowadziłeś udało się!!
co zrobić jeszcze żeby nazwa pola i wpis były obok siebie a nie jedno pod drugim ?

mam tak:
Marka:
Peugeot

a chce
Marka: ​Peugeot

noras
15-04-2016, 14:25
Ostyluj po swojemu: .product-fields-title-wrapper i .product-field-display ;)

ZEUS666
15-04-2016, 14:39
W jaki sposób ?

noras
15-04-2016, 14:44
Podstawy CSS ;)
Dodaj do pliku z CSS:

.product-fields-title-wrapper {
float: left;
}

ZEUS666
15-04-2016, 15:42
<?php/**
* sublayout products
*
* @package VirtueMart
* @author Max Milbers
* @link http://www.virtuemart.net
* @copyright Copyright (c) 2014 VirtueMart Team. All rights reserved.
* @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL2, see LICENSE.php
* @version $Id: cart.php 7682 2014-02-26 17:07:20Z Milbo $
*/


defined('_JEXEC') or die('Restricted access');


$product = $viewData['product'];
$position = $viewData['position'];
$customTitle = isset($viewData['customTitle'])? $viewData['customTitle']: false;;
if(isset($viewData['class'])){
$class = $viewData['class'];
} else {
$class = 'product-fields';
}


if (!empty($product->customfieldsSorted[$position])) {
?>
<div class="<?php echo $class?> text-left clearfix">
<?php
if($customTitle and isset($product->customfieldsSorted[$position][0])){
$field = $product->customfieldsSorted[$position][0]; ?>
<div class="product-fields-title-wrapper">
<span class="product-fields-title small">
<?php echo vmText::_ ($field->custom_title) ?>
<?php if ($field->custom_tip) {
//echo JHtml::tooltip (vmText::_($field->custom_tip), vmText::_ ($field->custom_title), 'tooltip.png');
echo '<span class="glyphicon glyphicon-exclamation-sign hasTooltip" title="' . vmText::_($field->custom_title) . '"></span>';
} ?>
</span>
</div> <?php
}
$custom_title = null;
foreach ($product->customfieldsSorted[$position] as $field) {
if ( $field->is_hidden ) continue; //OSP http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=99320.0
?>
<div class="product-field product-field-type-<?php echo $field->field_type ?> clearfix">
<?php if (!$customTitle and $field->custom_title != $custom_title and $field->show_title) { ?>
<div class="product-fields-title-wrapper">
<span class="product-fields-title small">
<?php echo vmText::_ ($field->custom_title) ?>
<?php if ($field->custom_tip) {
//echo JHtml::tooltip (vmText::_($field->custom_tip), vmText::_ ($field->custom_title), 'tooltip.png');
echo '<span class="glyphicon glyphicon-exclamation-sign hasTooltip small" title="' . vmText::_($field->custom_tip) . '"></span>';
} ?>
</span>
</div>
<?php }
if (!empty($field->display)){
?>
<div class="product-field-display"><?php echo $field->display ?></div>
<?php
}
if (!empty($field->custom_desc)){
?>
<div class="product-field-desc small"><?php echo vmText::_($field->custom_desc) ?></div>
<?php
}
?>
</div>
<?php
$custom_title = $field->custom_title;
} ?>
</div>
<?php
} ?>

W którym miejscu ? Tak jak mówiłem od paru lat nie bawię się stronami, a tą robię dla siebie nie komercyjnie i wielu rzeczy już nie pamiętam sporo sobie przypominam ale dalej za mało :(

- - - Updated - - -

Swoją drogą już Ci leże dobre Whisky ;)

noras
15-04-2016, 15:55
Powyższe style które Ci napisałem dodaj na końcu pliku http://sobcar.eu/templates/horme_3/css/style.css - to są style CSS.
Style są w osobnych plikach, widoki komponentów są w osobnych plikach w innym miejscu... oj dłuuga droga przed Tobą aby to sobie zebrać razem ;)

ZEUS666
15-04-2016, 16:08
Super udało się :D tylko jeszcze jest problem ze nie ma spacji miedzy nazwa a wpisem :/
Jest:
Marka:Peugeot
Model:4007
Rok:2009

A powinno być:
Marka: Peugeot
Model: 4007
Rok: 2009

Będziesz alkoholikiem bo już Ci naprawdę wielką Whisky wiszę haha

noras
15-04-2016, 16:11
Ja bym dodał padding i tyle:



.product-fields-title-wrapper {
float: left;
padding-right: 10px;
}

Łapówek nie przyjmuje a rozmowy nagrywam :podstep:

ZEUS666
15-04-2016, 16:16
Haha to nie łapówka to zasilenie organizmu w pozytywne procenty ;)

Wszystko wyszło bajecznie tak jak sobie to wyobraziłem :D
Dziękuje Ci serdecznie za pomoc :D

zwiastun
15-04-2016, 19:07
Dodanie paddingu to nie jest dobre rozwiązanie. Czytniki ekranu, z których korzystają osoby niewidome, będą miały problem z odczytaniem takiej informacji.
Brakującą spację należy dodać w plikach językowych po słowach Marka:, Model:, Rok:, a jeżeli definicje są bez dwukropków, to trzeba albo edytować plik widoku i dodać spacje w kodzie albo dodać spację za pomocą CSS, korzystając z własnośći content.

noras
15-04-2016, 20:08
@Zwiastun - a to nie jest tak, że kolejny tekst masz w następny div, i czytnik dla niesłyszących przeczyta to z przerwą? Hmmm nie wiem - pytam.

zwiastun
15-04-2016, 21:04
Nie wiem, nie widzę tego i musiałbym sprawdzić czytnikiem.