PDA

Zobacz pełną wersję : EVENTS & EXCALENDAR - HELP!!!



kael
16-03-2007, 15:21
Witam.
Przy probie wpisywania wydarzenia w events pojawia mi sie taki komuniakt:
"Unknown column 'a.checked_out' in 'on clause' SQL=SELECT a.*, cc.name AS category, u.name AS editor, g.name AS groupname FROM jos_events AS a, jos_categories AS cc LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = a.checked_out LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = a.access WHERE a.catid=cc.id ORDER BY a.catid LIMIT 0,30"

O co chodzi z ta kolumna?? Gdzie szukac bledu
Moduly lastevents i eventscal mam zainstalowane

Natomiast drugie pytanie dotyczy excalendar 0.9 PL
Wyswietla mi na wykazie wydarzen (i nie tylko) miesiac np MARCA a nie MARZEC.
Gdzie to zmienic??

Pozdrawiam
Kael

stone
17-03-2007, 21:20
Co do pierwszego błędy wskazuje on iż nie masz kolumny checked_out w tabeli jos_events . Sprawdź w phpMyadminie czy faktycznie nie ma tej kolumny.

Co do drugiej sprawy sprawdź w pliku językowym komponentu czy są tam takie wpisy, jak nie oznacza to że jest to data pobierana z serwera i tu się za dużo chyba nie zrobi

kael
18-03-2007, 09:42
Co do pierwszego błędy wskazuje on iż nie masz kolumny checked_out w tabeli jos_events . Sprawdź w phpMyadminie czy faktycznie nie ma tej kolumny.
Co do drugiej sprawy sprawdź w pliku językowym komponentu czy są tam takie wpisy, jak nie oznacza to że jest to data pobierana z serwera i tu się za dużo chyba nie zrobi
Dzieki STONE za odpowiedz.
1. Kolumna checked_out jest w tabeli jos_events z wartoscia 0
2. Chyba masz racje, ze nazwa miesiaca jest pobierana z serwera. Wycialem z plikow jezykowych i nic sie nie poprawilo.
A gdzie ewentualnie mozna dodac jakis tekst (jak juz mi ma wyswietlac "Marca 2007") zeby mi wyswietlalo np. "Imprezy Marca 2007 " :confused:

stone
18-03-2007, 23:04
Ad.1 Hmm, to możliwe że problem jest z samym MySQL-em, jaką masz wersję?
Ad.2 to zależy, jak już jest jakiś tekst to wystarczy go podmienić w pliku językowym. A jak nie ma to trzeba już w pliki ingerować

kael
19-03-2007, 13:34
1. Wresja Mysql 5.0.33.
Czy komponenty i modulu musza miec ta sama wersje?? W plikach ktorez zaciagnolem to kazdy modul jest inna wersja np. events- 1.2, events CAL -1.8 itp.
czy to ma jakiekolwiek znaczenie??
STONE mozesz mi podac jakiegos linka skad mozna pobrac wyszystkie potrzebne moduly i komponenty do events'a??
2. Z tym juz sobie poradzilem.
Pozdrawiam

stone
19-03-2007, 23:06
Wersja modułu nie musi być zgodna z werską komponentu w sensie ze kazdy może mieć ileś tam wersji, ale muszą one ze sobą współdziałać co powinno być opisane na stronie autroa projektu. I tak jeszcze myślę że skoro ta kolumna jest to czy nie jest to wina tego zapytania pod MySqlem 5.
Niestety nie wiem gdzie można znaleść wszystkie dodatki, ale poszukaj na stronie autora.

rcz
16-04-2008, 22:59
Witam
ja mam taki błąd przy próbie zapisu ustawień kalendarza i nie mogę docieć w czym rzecz jest. Może ktoś się spotkał z tym problemem.
Missing config value for 'timezone'/home/rczz/domains/ehost24.com.pl/public_html/administrator/components/com_extcalendar/admin.extcalendar.php129

Strange_
28-04-2008, 10:56
Z tego co zaobserwowlem, to update wykonywany przez skrypty z poziomu joomli zeruje (lub czysci - nie pamietam) ustawienie strefy czasowej w tabeli kalendarza. W ktoryms ze skryptow musi byc blad, ale nie mam wysarczajacej wiedzy, zeby go namierzyc.

Po wykonaniu skryptu musisz recznie zmodyfikowac kolumne timezone w tabeli jos_extcal_config. W przypadku naszej strefy czasowej powinna miec wartosc 1 (nie +1).