PDA

Zobacz pełną wersję : Cena za usługę związaną z Joomla :)



keny
11-02-2006, 13:54
Tak się zastanawiam

1. Ile może kosztować zlecenie instalacji Joomla innej osobie :D (przegięcie)
2. Zlecenie dostosowania/przerobienia templatki GPL do swoich potrzeb
3. Stworzenie nowej templatki od podstaw
4. Stworzenie całego serwisu innej osobie. Ile za stronę domową, firmową itp
5. Ile za aktualizacje np z wersji 1.05 na 1.07 (przegięcie po raz drugi)

wiem, że to wszystko zależy od ilości tekstu, grafiki itp ale wartości uśrednione

na przykładzie np mojej strony: http://bikertrzebinia.pl - ile stworzenie czegoś takiego (strony) jest warte? (templatka na GPL - tylko zmienione logo)

Pytam z ciekawości bo potrzebuję np zlecić komuś stworzenie templatki i nie chciałbym przepłacić ;)

Krajan
11-02-2006, 14:23
ja za zmiane templatki dalem 30zł znajomemu (lechiarugby.pl)

magic
11-02-2006, 14:53
Sprawa jest bardzo prosta.
Jeśli zlecasz coś zaprzyjaźnionemu uczniowi technikum, któremu tatuś z mamusią gwarantują światło, gaz ogrzewanie, pełną lodówkę, ubranka, kieszonkowe i komórkę - to on popracuje nad twoją stroną tydzień, a za otrzymane w zamian 30 dychy pójdzie w piątek na dyskotekę popodrywać laski i napić się piwa. I się będziecie cieszyć obaj.
Jeśli zlecasz profesjonaliście, który z tego żyje, który w ramach działalności opłaca koszty funkcjonowania firmy, zusy, śmusy, lokale, ... (dłuuga lista), plus koszty utrzymania siebie i całej rodziny - to policz sobie sam ile musiałby wziąć minimum za tydzień pracy ...
Pozostaje tylko kwestia na ile efekty pracy jednego, czy drugiego będą realizować twoje potrzeby i wymagania - tak pod względem jakości, jak osiągnięcia zakładanych celów. Ale to już inna bajka ... Bardziej kwestia twoich oczekiwań i potrzeb.

keny
11-02-2006, 20:57
hmm.. obawiam się że 30zł nie wystarczy na templatke o której myślę :D bo to jest projekt od zera raczej. A nie chciałbym dzieciakowi jakiemuś zlecać wykonania czegoś czego nawet pojąć nie będzie mógł :)

Co do stworzenia strony od zera mam właśnie problem.. bo dostałem propozycję stworzenia prostej stronki (dla firmy) z paroma artami, galerią, templatke też dosyć prostą (którą jestem w stanie sam nawet dostosować w parę godzin). I zastanawiam się ile za coś takiego powiedzieć..

zwiastun
11-02-2006, 23:00
Magic, zdaje się, udzielił Ci rzeczowej odpowiedzi.
1. Jeśli jesteś dzieciaczkiem na utrzymaniu mamusi i tatusia, to powiedz ile chcesz.
2. Jesli jesteś uczestnikiem rynku, podmiotem gospodarczym, to bądź łaskaw nie zadawać naiwnych pytań.
3. Jeśli nie jestes podmiotem gospodarczym, czyli trafia Ci się jakas fucha, to podaj jeszcze dokładne namiary, zeby Cie odpowiednie słuzby mogły namierzyc łatwiej.
4. Jeśli chcesz wykonac pracę np. na warunkach umowy o dzieło, to weź w swojej kalkulacji pod uwagę , że Twoja cena powinna odpowiadać w przybliżeniu cenom rynkowym.

keny
11-02-2006, 23:09
dobra, dzięki za info ;)

nexus246
11-02-2006, 23:28
Powiedz 3,5 tysia. Młodzież psuje rynek więc pociągniesz w góre ;)


hmm.. obawiam się że 30zł nie wystarczy na templatke o której myślę :D bo to jest projekt od zera raczej. A nie chciałbym dzieciakowi jakiemuś zlecać wykonania czegoś czego nawet pojąć nie będzie mógł :)

Co do stworzenia strony od zera mam właśnie problem.. bo dostałem propozycję stworzenia prostej stronki (dla firmy) z paroma artami, galerią, templatke też dosyć prostą (którą jestem w stanie sam nawet dostosować w parę godzin). I zastanawiam się ile za coś takiego powiedzieć..

zwiastun
11-02-2006, 23:44
Dobre! Tylko czemu tak mało?

keny
11-02-2006, 23:46
3,5 tysia :rolleyes:
lol

mawir
12-02-2006, 05:50
Powiem szczerze, tylko sie nie obraź ... do rakiego serwisu jak pokazałeś (link) to TWÓRCA musi dopłacić :)
Takie rzeczy to sie robi amatorsko dla znajomych.
Za dobry serwis (grafika i instalacja) przecietny fachowiec bierze ok. 2 - 3k zł.
Duże firmy za serwisy typu CicaCola biorą od 100 do 350k zł.

I jeszcze raz podkreślę, że nie jest to koszt wykonania -> http://bikertrzebinia.pl/

keny
12-02-2006, 12:17
Powiem szczerze, tylko sie nie obraź ... do rakiego serwisu jak pokazałeś (link) to TWÓRCA musi dopłacić :)
Takie rzeczy to sie robi amatorsko dla znajomych.
Za dobry serwis (grafika i instalacja) przecietny fachowiec bierze ok. 2 - 3k zł.
Duże firmy za serwisy typu CicaCola biorą od 100 do 350k zł.

I jeszcze raz podkreślę, że nie jest to koszt wykonania -> http://bikertrzebinia.pl/
Chodziło mi tylko o porówaninie ilości treści na stronie itp Ilości pracy potrzebnej do wykonania strony. Plus ewentualnie stworzenia własnego szablonu (pod konkretny projekt) ;)

mawir
12-02-2006, 22:48
No to ceny Ci juz podałem.
Co do czasu ... to zależy w dużo większym stopniu od Klienta niż od Ciebie.
Jak Klient nie ma czasu lub nie wie ci umieścić w serwisie - to DUUUUŻO czasu potrzeba.
Najwiekszy kłopot to ciągłe zmiany w trakcie tworzenia serwisu, brak czasu lub kompetentnej osoby u Klienta i brak pomysłu (też u Klienta. Stoisz z pracą i czekasz.
Jak jest pomysł, treść i dobra współpraca z Klientem to średni serwis robisz jakieś 2 do 3 tygodni. Z tego ok. 7 dni zajmuje ustalenie części graficznej czyli wstępny projekt i doszlifowanie.
Jak Klient marudny i stale zajęty a do tego brak mu pomysłu na treść ... ja robiłem już 6 miesięcy :)
Dobra rada (wiem, że człowiekowi spieszy sie do pieniedzy ale warto) :
- rozpoczynaj pracę dopiero jak Klient przygotuje schemat serwisu i wszystkie teksty.
- ustal przed rozpoczęciem pracy zawartość serwisu
- podpisuj umowę ze specyfikacją jako załącznikiem
Tylko w ten sposób unikniesz 6-miesięcznej pracy za 2k złotych.

Życzę powodzenie

vj_
13-02-2006, 15:08
1) Co do tych 6 miechów za 2k, to swięta prawda :)
2) Co do liczenia kosztów wykonania strony www, od ilosci podstron, jak chcial sie spytać przedmówca inny, to już się od tej metody odchodzi;
3) Co prawda jest pacta sunt servanda, ale ten tego.. umowe lepiej spisać, co by nie bylo potem niesnasek i nienawisci;
4) Dżentelmeni o pieniadzach nie rozmawiaja... :D

Pozdrawiam

rek
14-03-2006, 22:30
To co dla mnie liczy się najbardziej to znajomość css i programu graficznego. Jeżeli znasz css to potrafisz stworzyć każdy szablon graficzny od podstaw a nie bawić się w perzróbki istniejących szablonów, przeróbki taki zazwyczaj wypadają tandetnie ( wiąze się to z brakiem znajomości css )

Zainteresowanym świetnie wykonanymi stronami na Mambo podaje link (http://mamboawards.com/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=2&Itemid=39)

Wracając do spraw finansowych to za stworzenie serwisu od podstaw na joomli nie mniej niż 1500 zł netto z czego na 1000 zł netto wyceniam robotę graficzną i css

lefi
22-03-2007, 11:01
Witam, może ktoś z was ma szablon umowy lub jak powinna wyglądać i co zawierać taka umowa na wykonanie stronki.

vj_
25-03-2007, 18:21
Witam, może ktoś z was ma szablon umowy lub jak powinna wyglądać i co zawierać taka umowa na wykonanie stronki.

Do wyboru do koloru: umowy.vj.e.pl (http://umowy.vj.e.pl/)

Pewnie znajdziesz coś i dla siebie.