PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z doborem



Bestia
16-03-2007, 18:05
Witam,
jestem na forum bardzo początkujący... przeszukałem go jak mogłem ale na nurtujące mnie pytania nie znalazłem odpowiedzi.

Mam stworzyć serwis internetowy dla zawodników motocyklwoych z różnych dyscyplin i w związku z tym mam dużo pytań :D

Opisze wszsystko co chciałbym żeby się tam się znalazło a ktoś kto ma o tym pojęcie niech podpowie czy tak da się wykonać i na czym to wykonać (jakich komponentach czy modułach)?



1. Chciałbym żeby byłą możliwość wysyłania danych przez użytkowników niezarejstrowanych przez formularz (zdefiniowany przezemnie) na moj mail. Były by tam informacje odnośnie zawodnika - imie, nazwisko, wiek, dyscyplina, motor (marka/pojemnosc/rocznik/model) itd itd. + bardzo ważne możliwość załączenia do tego jednego zdjęcia (z określeniem limitu maksymalnej wielkości pliku np. 200KB - żebym póżniej poczty 3 dni nie odbierał :D)

Te wszystkie dane umieszczal bym na jednej przewidzianej do tego stronie gdzie było by dośc duze zdjęcie zawodnika a obok niego własnie te dane: imie, nazwisko itd. (chyba że da się to połączyć jakoś tak żeby zawodnik wypełniał forularz, bez przesyłania tego do mnie - tylko administrator musiał by zatwierdzić takie dane - jak zatwierdzi automatycznie są umieszczane na stronie określonej)

Wszystko rozgrywa się też o system wyszukiwania zawodników... Wypadało by żeby była możliwość podziału (i wyszukiwania) względem np. dyscyplin w jakich startuja (np. motocross, supermoto, ATV itd)

2. Przydała by się możliwość wrzucania zdjęć jakichś pod profilem zawodnika (np. loga sponsorów - żeby mógł wrzucić administrator np. ręcznie ale to wydaje mi się że da się zrealizować jakoś prosto np. zawodnik wysyła mi loga swoich sponsorów - ja zmienszam je sobie do jakichs tam wymiarów, wrzucam na serwer a pod jego profilem dodaje w postaci kodu html lub jakos podobnie)

i teraz najgorsze chyba...
3. Chciałbym umożliwić użytkownikom założenie na podstronie (alias domeny) w stylu: michalczewski.mojserwis.net swojego bloga (nada sie do tego mamblog?) i tam żeby tylko określony zawodnik mógł pisać, ewentualnie dodawać zdjęcia jakieś wykonalne?

4. Jest jakiś moduł giełdy do joomli? żeby użytkownicy mogli wrzucać swoje ogłoszenia i dodawać do nich zdjecia? (najfajnie gdyby była możliwość wprowadzenia opłat za korzystanie :P)

5.i na koniec kilka pytań bo nie chcę korzystać z rozwiązań przy joomli wszystkich:
da się pod menu joomli podpiąć forum phpBB (na oddzielnym serwerze naprzyklad)?
da się potpiąć sklep osComerce do joomli?

Uff...
Mam nadzieje że ktoś dobrnie do końca tekstu
Z góry przepraszam jeżeli nie w tym dziale (ale wydaje mi się że jak wszystko na raz to tu)

stone
17-03-2007, 21:29
Pozwoliłem sobie dodać numerki do Twojego postu aby było łatwiej odpowiadać:)

to tak

Ad.1 da się to zrobić komponentem Jasubmit - http://www.joomlart.com/
Ad. 2 to już recznie w edycji danej pozycji
Ad.3 w blogach to się nie orientuję niestety
Ad.4 Też był się oparł o Jasubmit, ale są też inne
Ad.5 Zależy czy chcesz dać po prostu link czy też pełną integrację. O ile do forum phpbb takowa instnieje, to do oscommerce nie jestem pewien

Bestia
18-03-2007, 15:41
Posiedziałem troszkę nad CMSem, pobawiłem się próbowałem testować, w związku z tym mam kilka wniosków i pytań:

A) Co do tej listy zawodników zainstalowałem komponent PeopleBook, wydaje mi się po przyjrzeniu mu się że spełni moje oczekiwania ale pojawił się problem... Dodałem (testowo) użytkownika, wszystko wygląda że jest OK, ale nigdzie nie widać tej listy itd? jak ją odpalić żeby było widać przejście do niej naprzykład w menu albo gdzieś na stronie głównej?
Tu pojawiła sie jeszcze jedna kwestia - czy dane da się jakoś wrzucać automatycznie i tylko administrator musiał by dane zatwierdzić do publikacji, czy konieczne jest zbieranie informacji przez np. formularz i wklepywanie ich ręcznie do komponentu? (dopóki go "nie zobacze" nie będę też wiedział czy jest możliwość jakiegoś przeszukiwania użytkowników - tak jak pisałem chciałym zrobić podział na dyscypliny i klasy np. dyscyplina supermoto i klasy S1 i S2, jak ktoś wubierze S1 to widzi zawodników tylko z S1, jak z S2 tylko z S2 a jak nic nie ywbierze to wszystkich z S2 i S2)

B) Zainstalowałem blog mamBlog, wszystko OK, działa bez zarzutu ale... Narazie zeby nie dać każdemu użytkownikowi który się zarejstruje dostępu do pisania własnego bloga wyłączyłem rejstracje nowych użytkowników (będę tworzył nowego użytkownika/zawodnika i on będzie miałe dostęp) pytanie czy da się jakoś tak ustawić mamBlog i joomle żeby utworzyć w użytkownikach joomli jakąś obojętnie jaką grupę użytkowników i po zarejstrowaniu tylko ona miała dostęp do pisania własnych blogów (każdy kto jest w tej grupie - swój blog). Bo to rozwiązanie które jest narazie ma według mnie poważny minus... Gdyby każdy mógł się zarejstrować w bazie były by maile pozwalające informować wszystkich zarejstrowanych użytkowników o jakichś nowościach na stronie naprzykład (masowo po prostu), a tak będzie tylko możliwość informowanie tylko tych zarejstrowanych...

C) Co do formularza - hmm nadal poszukuje jakiegoś po polsku. Potrzebuje mieć możliwość zebrania od zawodników informacji typu: imię i nazwisko, wiek, miejscowość, motocykl, klasa w której startuje itd - żeby to zrobić muszę jakoś sam zdefiniować formularz i na dole chcialbym żeby był przycisk "wyślij" po kliknięciu - informacje te były by przesyłane na mój mail (najlepiej gdyby dało dodać się jedno zdjęcie - przez strone uploadowac na serwer, albo dołączyć do tego maila - chodzi o zdjęcie zawodnika. Jeżeli tak się nie da słucham propozcji może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać)

D) podczas testów Joomli okazało się że moduł odpowiedzialny za reklamy jest zbyt ubogi i naprzykład rzecz która bardzo będzie według mnie przeszkadzać - po zakończeniu emisji banera - pozycja znika z listy, nie wiadomo kiedy się skończyła, ile było kliknięć itd... Przejrzałem forum, sporo poczytałem i wybór padł na ArtBanners - zainstalował się bez problemu, na pierwszy rzut oka wydaje się super, wszystkie potrzebne opcje chyba są i wygląda na to że baner po skończeniu emisji - nie znika tylko zmienia swój status. Dodałem próbnie klienta, później baner i pojawił się problem - nigdzie go nie widać... (zainstalowałem komponent i moduł - nei wiem coś pewnie trzeba ustawić w module ale nie wiem jak...). Byłbym wdzięczny gdyby ktoś był mi w stanie wyjaśnić co i jak. Przy okazj zadam pytanie też odnośnie reklamy bo nie znalazłem odpowiedzi mimo że temat pojawiał się na forum - chce umieścić baner między artykułem a komentarzami - jak to zrobić?

Na zakończenie dodam że nadal poszukuje jakiegoś komponentu/moduły giełdy (po polsku, ważne zeby użytkownik mógł sam dodać zdjęcie - upload przez stronę na mój serwer /zastanawia mnie kwestia jak to później zogranizować żeby zdjęcia po zakończeniu emisji ogłoszenia usuwać z serwera - ale tylko te które ogłoszenia już się skończyły/. Było by super gdyby była możliwość pobierania opłat za wystawianie ogłoszeń)

Ostatnie informacje tytułem zakończenia. Do póki nie skończę samego CMSa dostosowywać i nie będę wiedział ze działa i ma wszystko co mi potrzebne nie biorę się za grafike do niego. Narazie serwis nigdzie nie funkcjonuje - wszystko testuje, sprawdzam ucze się (gdyby ktoś miał wątpliwośći). Do póki tego nie skończę nie nie biorę się za:
- forum (wybór padł na phpBB2 / tylko link do niego w menu bez integracji żadnej z CMSem)
- sklep (na pewno osCommerce Professional / niestety nie ma żadnego mostu itd więc mimo chęci niewielkiej integracji z CMSem - nie będzie integracji)

magdaa
18-03-2007, 17:10
jak ją odpalić żeby było widać przejście do niej naprzykład w menu albo gdzieś na stronie głównej?

daj pozycję w menu odwołującą do komponentu

na przykład: Manu > Mainmenu > Nowy > Komponent > w kolejnym oknie wskaż na PeopleBook


Dodałem próbnie klienta, później baner i pojawił się problem - nigdzie go nie widać...

opublikuj moduł w Moduły > Moduły witryna

Bestia
18-03-2007, 19:08
Zrobiłem tak jak napisałaś...
Niestety PeopleBook jakoś się nie otwiera... (sami zobaczcie, nie pokazuje nic jak chcemy wejsc glbiej: np. w supermoto (wpisalem tam jednego zawodnika) - http://fastbiker.nazwa.pl/joomla/index.php?option=com_peoplebook&Itemid=34; w prawdzie wszystko nieuporządkowane itd niepousuwane import itd ale narazie to wszystko testuje, sprawdzam czy sie nadaje...)


Co do banerów, są opublikowane i nic... Może jakoś gdzieś trzeba ten kod wstawić albo coś? samo wskoczy w miejsce domyslnego banera na górze?

magdaa
18-03-2007, 19:34
co do ArtBanners, z tego co pamiętam, ale ostatni raz widziałam to z rok temu, to oferował on 4 moduły do bannerów, więc każdy z tych modułów należy opublikować, po uprzedniej konfiguracji bannerów, natomiast położenie ustawia się w jego parametrach w polu "pozycja". Myślę, że zanim zaczniesz próbować budować zaawansowane opcje na stronie, powinieneś zapoznać sie z podstawami http://www.joomla.pl/pomoc/

zwiastun
18-03-2007, 19:34
PeopleBook prawdopodohbnie wymaga właczenia emulacji RG

rekruter
18-03-2007, 22:13
Witam, prawdopodobnie nie o chodzi o RG, bo ja mam RG (nie emulację) na "on" i mam dokładnie ten sam problem z PeopleBook, można zerknąć: http://www.rekrutacja24.pl/index.php?option=com_peoplebook&Itemid=37

Choć oczywiście nie jestem programistą ani nawet zaawansowanym joomlowiczem. Z góry dziękuję za podpowiedź co z tym zrobić (czyli, żeby można było wchodzić wgłąb PeopleBook, co na razie nie jest możliwe).

Pozdrawiam forum

Rekruter

Bestia
19-03-2007, 16:26
dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi :)
Co to jest to RG i jak to włączyć (mam serwer w NetArcie www.nazwa.pl)

rekruter
19-03-2007, 16:54
O ile się nie mylę to rg znaczy Register Globals i nie zawsze można ją zmienić, bo firmy hostingowe mogą mieć automatyczne ustawienia.

Cały czas prośba o podpowiedź co zrobić z PeopleBook tak by móc wejść głębiej (problem opisałem w poprzednim poście)

Rekruter

stone
19-03-2007, 23:20
Jak dla mnie nadal to wygląda na problem z RG, bo tak jakby nie przekazywał tego co jest w linku do skryptu. A włącz emulację i zobacz czy zadziała

juzio5
20-03-2007, 01:50
na webpl.info jest opisane jak lokalnie dla danego konta na serwerze przestawić RG. U mnie to zadziałało i jest OK, ale wiem, że nie wszędzie działa.

O ile się nie mylę to rg znaczy Register Globals i nie zawsze można ją zmienić, bo firmy hostingowe mogą mieć automatyczne ustawienia.

Cały czas prośba o podpowiedź co zrobić z PeopleBook tak by móc wejść głębiej (problem opisałem w poprzednim poście)

Rekruter

Bestia
21-03-2007, 15:37
Problem rozwiązany :)
Pomogło w przypadku PeopleBook
1) zmiana w pliku .htaccess na register_globals on (było off) i register_globals 1 (było 0)
2) zmiana w register.php register_globals na on i 0 (wszędzie gdzie się dało)

EDIT:
Hmm... Uruchomiłem PeopleBook, potestowałem i niestety nie spełnia moich wymagań...
Może ktoś mi podpowie jak uzyskać coś w stylu http://supermoto.pl/index.php?module=pages&id=10