PDA

Zobacz pełną wersję : Skomplikowany produkt



gregor77
17-04-2016, 22:29
Mam pewien produkt, który może posiadać wiele cech, ale nie są one od siebie zależne. Zastanawiam się czy da się to wszystko wykonać polami dodatkowymi, w jakiś prosty sposób, bez tworzenia ogromnej listy w multi variant.


Są do wyboru kolory, które nie wpływają na cenę (60 kolorów)
Są dodatki, dajmy na to Naklejka - może być ich kilka - od jednej do 20szt (ma być lista wyboru ilości) - dodatkowa cena z sztukę
Jest opcja dopłaty do ekspresowej produkcji - czyli bez dopłaty albo z dopłatą.


Wie ktoś z Was może jak to zrobić w prosty sposób ?

noras
18-04-2016, 13:28
Powyższy produkt to bardzo skomplikowana konfiguracja.

Da się, jednak wszystko zależy od kilku elementów.

Odnośnie Multiwariants - kolory da się zrobić z listy rozwijalnej, ale jeśli pominiesz multiwariants to pamiętaj że tracisz możliwość kontrolowania stanów magazynowych dla każdego koloru.
Pole naklejka - Definiujesz ilość naklejek? Czy wybierasz dla 20 naklejek każdą z osobna? I tutaj znowu jeśli chcesz to jakoś łączyć ze stanami magazynowymi to multiwariants.
Dopłata z pola dodatkowego - jest takie pole w VM które nazywa się "Łańcuch znaków" które musiał byś trochę dostosować.

Zawsze możesz zlecić lub poszukać jakiegoś zewnętrznego pluginu, często są darmowe i dają więcej możliwości (nawet gdybyś miał poprzerabiać) niż te standardowe pola dodatkowe. Masz bardzo rozbudowany produkt, dlatego też ciężko będzie Ci szukać gotowca ;)
ps. Pamiętaj by grupować pola dodatkowe ;)

gregor77
18-04-2016, 14:02
Dzięki za podpowiedź.
Nie będzie stanów magazynowych. Wszystko jest na zamówienie.
Naklejki - definiuję tylko ich ilość : 1, 2, 3 ...
Poszukam jakiś pluginów, może uda się coś zrobić

noras
18-04-2016, 14:16
O naklejki to zapytaj może @hajmus 'a miał chyba jakiś sposób na Twój problem :podstep:

Hajmus
18-04-2016, 14:24
Tak ostatnio stanąłem przed tym samym problemem, szukałem rozwiązań dość długo jednak stajesz przed opcją brania kombajnu do wykopania dołka.
Posiadam plugin do VM, który jako dodatkowe pole (np. naklejki) dolicza cenę za sztukę dodatkowej opcji, sterowanie na zasadzie + / - (dodaj, odejmij) - zamiast robić listę z ilością sztuk.
Jeżeli byłbyś zainteresowany to zapraszam na PW, wyślę link do demka etc.