PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z plikiem templateDetails.xml



Kemott
20-04-2016, 18:40
Witam,
Mam następujący problem: próbuję stworzyć własny szablon do Joomla 3.4.8 (zadanie na studia) i przygotowałem już wszystkie pliki które są potrzebne. Jednak przy próbie instalowania szablonu Joomla wyrzuca mi WarningJInstaller: :Install: Can't find Joomla XML setup file.

ErrorPath does not have a valid package.
Unable to find install package

Z tego co udało mi się ustalić to błąd jest prawdopodobnie w pliku templateDetails.xml ale za nic nie mogę go znaleźć. Czy ktoś wie może co jest z nim nie tak?:


<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>


<extension version="3.4" type="template" client="site">
<name>sklepSzablon</name>
<creationDate>2016-04-20</creationDate>
<author>Tomasz Burzyński</author>
<authorEmail>tomasz.burzynski.91@gmail.com</authorEmail>
<authorUrl>https://www.facebook.com/tomek.burzynski.758</authorUrl>
<license>GNU/GPL</license>
<version>1.0.0</version>
<descritpion>Prosty szablon sklepu internetowego</descritpion>
<files>
<folder>language</folder>
<filename>index.php</filename>
<filename>templateDetails.xml</filename>
<filename>template_thumbnail.png</filename>
<filename>component.php</filename>
<filename>favicon.ico</filename>
</files>
<positions>
<position>slajder</position>
</positions>
</install>


Jest to pierwszy raz kiedy próbuję utworzyć szablon do Joomla i jeśli przyczyna może być jakaś inna to będę wdzięczny za wskazówki.

zwiastun
20-04-2016, 19:58
element extension trzeba zamknąć znacznikiem </extension> a nie </install>
PS Jak na prosty szablon to trochę ubogo w pozycje. Czyżbyś tylko przewidział pozycję na slajder? A pozycje na inne moduły?

Kemott
20-04-2016, 20:05
Widać że już za długo nad tym siedzę, taka gafa :) To tylko na start, chciałem sprawdzić czy w ogóle uda mi się utworzyć szablon. Dalej będę go przygotowywał pod kontem zawartości.

- - - Updated - - -

Już działa :) Bardzo dziękuję za pomoc :)

moje
20-04-2016, 20:59
Wygląda jakbyś nie używał, żadnego przyzwoitego edytora plików, które podświetlają składnię - łatwiej się pracuje i łatwiej można wyłapać błędy. Ja polecam Notepad++.

Kemott
20-04-2016, 21:03
Właśnie używam Notepad++ :) Myślę że to trochę ze zmęczenia, długo siedziałem nad próbami zrobienia tego pliku porządnie i musiałem nie dokładnie podmienić kod.