PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy- rozwijanie menu w LxMenu



Skonec
16-03-2007, 20:33
Witam

juz raz pisalem na ten temat i nie moge sie polapac jak to robic:

www.belgarion.ciechocin.pl/joomla/

to moja stron i w menu: Uczniowie chce zrobic klasy: poszczegolnie: Klasa I, Klasa II itd jak to zrobic aby gdy najade na Uczniowie to rozwinie sie mi nemu w prawo z poszczegolnymi klasami??

drugi problem to jak zrobic aby to rozwijane menu mialo tlo z menu??

Wielkie podziekowania za pomoc
Pozdrawiam
Skonec

kurtz
16-03-2007, 23:30
[...]

nikszal
17-03-2007, 11:17
1. Musisz mieć przygotowane artykuły dotyczące każdej klasy z osobna.
2. Usuń link Uczniowie i na jego miejscu wstaw nowe menu Uczniowie określając je jako Separator: Wzorek | Nazwa.
3. Stwórz nowe menu dotyczące każdej klasy jako Łącze - artykuł, np. Klasa I. W oknie Artykuł zaznacz art. dotyczący klasy I. W nadrzędnaj pozycji zaznacz Uczniowie.
4. Dla każdej klasy musisz stworzyć osobne menu łącząc je z odpowiednim artykułem i podpinając je w oknie Nadrzędna pozycja do linku Uczniowie. I po kłopocie.
5. W LxMenu możesz jedynie zmieniać kolory tła. Nie ma możliwości podstawienia tła graficznego (bez ingerencji w kodzie komponentu).

Zajrzyj sobie tu: www.sp3nsol.go.pl

big_krzysiek
17-03-2007, 21:00
Witaj!

Sprawę menu załatwisz .....swMenuFree...fajny komponent i ma dużo możliwości ustawień.

Zastanów się tylko czy warto... prosciej zrobić nowe menu klasy, które pokazuje się po kliknięciu na link klasy w mainmenu. Jesli wpadniesz kiedys na pomysł zmiany templatki.. masz dodatkową prace przy zmianie ustawień.

Jesli nie znajdziesz komponentu swMenuFree podaj maila, podesle ci go.

Pozdrawiam
Krzysiek