PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery i problem z float



aplauz
24-04-2016, 10:18
Witajcie.

Nie potrafię rozgryźć dlaczego opcja "float" na moje witrynie nie działa na zdjęcia wrzucone przy pomocy Phoca Gallery. W przypadku normalnych zdjęć tekst opływa zdjęcia, a w przypadku Phoca już nie. Nieważne czy użyję opcji float z poziomu Phoca:

{phocagallery view=category|categoryid=9|imageid=59|float=left},

czy zrobię to przy pomocy CSS.

Czy ktoś mądrzejszy ode mnie może rzucić na to okiem i nakierować mnie co blokuje opływanie tekstu? Phoca wrzuca zdjęcia w DIV ale próbowałem użyć parametru float na wszystkich DIV związanych z Phoca i bez rezultatu.

http://portsmouth.pl/index.php/miejsca/zabytki/137-wieza-kwadratowa

Joomla 3.5.1.
Phoca Gallery 4.2.2

A może jest jakiś inny komponent o podobnej funkcjonalności? Chodzi mi o to, by zdjęcia w artykule były miniaturkami opływanymi przez tekst, a po kliknięciu na nie powiększały się w tym samym oknie przeglądarki.

Karol99
24-04-2016, 11:02
Popatrz w generowany kod - masz tak:

<div class="phocagallery">
[tu reszta kodu osadzającego ramkę, obrazek itd.]
</div>
<div style="clear:both"> </div>
<p>Tu tekst do opływania</p>
Istotny jest div z clear:both - on niejako "zamyka" kod z obrazkiem, i właśnie nie pozwala na jego opływanie. Nie pamiętam, czy jest automatycznie wstawiany (a nie mam gdzie sprawdzić), czy to Twoja robota ręczna - w każdym razie dopóki będzie w tym miejscu, to tekst będzie poniżej. Natomiast musi on się znaleźć poniżej tekstu - jeśli nie, a tekst będzie zbyt krótki, to następny obrazek nie będzie się równał do lewej krawędzi, tylko próbował też "opływać" poprzedni.

BTW zastanów się nad potrzebą używania PhocaGallery w takim zastosowaniu - to wielki kombajn, może tu wystarczy coś mniejszego w rodzaju SIGE lub tylko Mediabox+JCE?

aplauz
26-04-2016, 10:43
No jasne, że to było to. Dzięki wielkie.

Nie jest to automatycznie wstawiane. Tak się kończy nieumiejętne grzebanie w plikach *.php. Domyślnie ten kod jest umieszczany warunkowo. Ja ustawiłem go "na chama" :-).