PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pomostem joomla-smf



mariuszole
16-03-2007, 22:26
Próbuje zainstalować na stronce pomost między joomla a smf ale za każdym razem wyskakuje mi ten sam błąd kiedy chce skonfigurować komponent:

Parse error: syntax error, unexpected ';' in /home.5/s/a/m/samsung/www/administrator/components/com_smf/config.smf.php on line 4

A przy odinstalowywaniu pokazuje mi się coś takiego:
Odinstalowanie - błąd
DB function failed with error number 0
SQL =
SELECT *
FROM jos_components
WHERE id = 204

Proszę o pomoc adres stronki samsung24.com.pl

stone
17-03-2007, 22:30
poszukaj na forum, albo sprawdz dokładnie plik config.smf.php
było tam chyba coś takiego jaki

= ;
a powinno byc
= '';

mariuszole
18-03-2007, 12:01
To nic nie daje :( zauważyłem że po instalacji w katalogu w /components/com_smf/ są tylko te pliki:
backup (folder)
index.html
smf.php
Nie ma tego pliku config.smf.php, wrzucam ten plik ręcznie poprawiam go jak napisałeś i dalej pojawia się ten sam błąd. Może po prostu brakuje jeszcze tam jakiś plików?

stone
18-03-2007, 23:57
A patrzyłeś na ścieżkę taką jaka jest wskazana w komunikacie o błędzie?
administrator/components/com_smf/config.smf.php

mariuszole
29-03-2007, 19:16
Uporałem się z problemem :) musiałem wszystko wykasować z folderu administrator/components/com_smf/
Następnie zainstalowałem komponent smf_1-1_joomla_1-0-x_bridge_1-1-7.zip, który ma wparcie od SMF i wszystko działa znakomicie :)
Dzięki za pomoc

mariuszole
25-05-2007, 22:40
Witam!
Doszedłem do wniosku że forum jest mi zbyteczne i zajmuje za dużo mniejsza w mojej bazie danych :(
Jak usunąć forum SMF bez żadnych problemów dla joomli zwykłe usunięcie (czyli czyszczę katalog z forum na serwerze i usuwam wpisy z bazy danych) powoduje błędy na stronie joomli.
Jakie jeszcze pliki musze zmodyfikować bądź usunąć?

stone
30-05-2007, 21:04
Musisz nadpisać wszystkie pliki Joomli oryginalnymi. Sprawdź także czy nie ma zmian w tabeli jos_users

mariuszole
30-05-2007, 22:41
Sprawdź także czy nie ma zmian w tabeli jos_users
Na co mam zwrócić uwagę? )
A nadpisanie plików nie spowoduje zmiany w innych komponentach czy w dodatkach? Wszystkie pliki nadpisać czy jakies konkretne?
(proszę o wyrozumiałość:))

stone
31-05-2007, 23:39
Problem przy nadpisaniu może wystąpić tylko wtedy gdy masz komponent który modyfikuje pliki, ale to sporadycznie się spotyka. NIe nadpiasuj katalogu installiation i pliku configuration.php, resztę można