PDA

Zobacz pełną wersję : Komunikat w przeglądarce Chrom: "Ta witryna korzysta z wtyczki, która nie jest ..."



e-Wojtek
26-04-2016, 20:00
Proszę o informację: Jaką wtyczkę należy wyłączyć w Joomla?
Nowy autoinstalator Joomla 3.5.1 na home.pl - Po otwarciu jeszcze "czystej"witryny w Chrome, pojawia się komunikat (w zał. zrzut fragmentu ekranu): "Ta witryna korzysta z wtyczki (application/x-kpmplugin), która nie jest obsługiwana." - jest też link: https://support.google.com/chrome/answer/6213033

8736

mjmartino
26-04-2016, 20:19
Prosty wniosek nie używać autoinstalatora bo nigdy nie wiadomo co jest w instalce..

e-Wojtek
27-04-2016, 13:35
Sądziłem, że jakiś ekspert odpowie na pytanie: Jaką wtyczkę należy wyłączyć w Joomla? Wskazówka: "... nie używać autoinstalatora, bo...", nie rozwiązuje problemu...Dodam, że po wybraniu kolejnej pozycji w menu, komunikat znika - pojawia się tylko przy pierwszym otwarciu witryny w przeglądarce Chrome.

mjmartino
27-04-2016, 15:03
To nie była moja złośliwość eksperci nie używają autoinstalatorow. Więcej z nimi problemów niż pożytku. Założenie bazy i przeklikanie aż 3 stron instalacji to chyba niezbyt dużo :) no ale mogę się mylić

Maks
27-04-2016, 15:33
Nie wiem czy problem aktualny, ale sensowniej będzie Ci faktycznie postawić samemu, mały poradnik tutaj http://www.slawop.net/blog/instalacja-joomla-3-0-3-na-home-pl

A wracając do tematu, nie masz czasem zainstalowanego Kaspersky Total Security / Internet Security bądź coś innego tego producenta ?

e-Wojtek
27-04-2016, 19:00
Ooo! Jednak doczekałem się sensownej odpowiedzi. Bardzo dziękuję. Tak, rzeczywiście zainstalowałem niedawno Kaspersky Total Security.

Maks
27-04-2016, 22:39
Jeśli masz wersję 2015 to zrób update do 2016 jeśli możesz oczywiście. Może wyeliminuje to błąd. W innym wypadku to :
1. Wyłączenie funkcji/programu Kaspersky Password Menager
2. Poszukania alternatywy np. LastPass (mam, używam od dawna, polecam).
3. Ignorowanie tego komunikatu.
4. Zrób czystą instalację w mojego wcześniejszego postu (ale tutaj nie dam głowy czy to coś da). Ogółem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca aby KPM kolidował z CMS J!.

Opcjonalnie podaj adres swojej witryny, zobaczę czy update do wersji 2016 ma sens.

e-Wojtek
28-04-2016, 22:50
Dziękuję 'Maks'! Twoja sugestia była trafna. [Już w swoim poprzednim wpisie (http://forum.joomla.pl/showthread.php?82475-Problem-z-aktualizacjami) informowałem, że przyczyną niemożliwości dokonania aktualizacji joomla był Kaspersky Password Menager.] Dzisiaj odinstalowałem wszystkie pozostałe programy Kaspersky Lab, 'odkurzyłem' komputer, i po ponownym zainstalowaniu (poprzez autoinstalator) nowej joomla, komunikat nie pojawia się!
Mam jeszcze jeden problem: Komunikat dotyczący wtyczki, niestety pojawia się nadal na innej - 'starej' stronie i nie potrafię zlokalizować przyczyny... Zaledwie kilka dni miałem tego Kaspersky'ego... Może Szanowny 'Maks' lub inny ekspert podpowie mi... ?

Maks
28-04-2016, 22:53
Nie widziałem wcześniejszego tematu, nie przeglądam całego forum od A do Z :)
Czy to ten sam komunikat co w pierwszym poście tego tematu ale rozumiem że KPM jest odinstalowany i cała reszta też ? Jaki masz aktualnie antywirus ? Masz jakąś wtyczkę (norton, kacper czy inne od producentów antywirusów) w przeglądarce zainstalowaną ?

e-Wojtek
28-04-2016, 23:01
Zapomniałem podziękować za info o LastPass - rzeczywiście działa ok. Tak, cały Kaspersky wyrzucony. Powróciłem do Avasta.
P.S. Ten komunikat o wtyczce jest widoczny też na innych komputerach - ale tylko w Chrome.

e-Wojtek
29-04-2016, 02:27
Problem rozwiązany - już nie wyświetla się komunikat w Chrome!
Może inni użytkownicy joomla też napotkają na taki problem, dlatego dodaję poniższe uzupełnienie:
Od czasu gdy zainstalowałem programy Kaspersky'ego (antywirus + pozostałe dodatki), tylko w jednej ze swoich witryn joomla utworzyłem kilka artykułów i dwa komponenty - i tylko w tej witrynie zaczął pojawiać się komunikat. Dzisiaj, dzięki kolejnej podpowiedzi 'Maksa', w kodzie każdego z tych artykułów i w komponentach, znalazłem coś takiego: <object type="application/x-KPMPlugin" id="kpm_plugin"></object>
Może ktoś napisze: Co to jest i jak się tam znalazło???
Usunięcie tego rozwiązało problem. Jeszcze raz dziękuję 'Maksowi'!

Maks
29-04-2016, 09:55
Dla potomnych streszczę naszą rozmowę, porady które wysłałem na PW oraz wyjaśnię o co z grubsza chodzi z tym nieszczęsnym kpm_plugin.

Jakiś czas temu został zainstalowany Kaspersky Total Security a wraz z nim Kaspersky Password Manager*. Instaluje on w przeglądarce Chrome dodatek który zaczyna nam mieszać i powoduje że wyskakują "błędy" jak w pierwszym poście. Objawia się gratisem w kodzie strony
<object type="application/x-KPMPlugin" id="kpm_plugin"></object>. Po dłuższej dyskusji i sprawdzeniu kodu strony usera e-Wojtek poleciłem aby sprawdził KOD ŹRÓDŁOWY dosłownie KAŻDEGO artykułu który dodawał na stronę po instalacji KPM. Tak zrobił, dodatkowo zmodyfikował kod w "komponentach edytowanych". Finałem tego była informacja na PW, i jak widzę na forum, że problem został usunięty.

Na temat owego kodu i Chrome. Jest to wtyczka Pepper API (PPAPI) która nie jest wspierana w Chrome od wersji 42.x. Do wersji 45.x można było ją aktywować grzebiąc mocno w zaawansowanych ustawieniach Chrome lecz wraz z jakąś wersją Chrome 45.x opcja jej włączenia została permanentnie skasowana. Jako alternatywę do przeglądania stron na których występuje błąd proponowane jest użycie innej przeglądarki :) Jednak nie ma to sensu, wystarczy zamknąć okienko i już nie będziemy widzieli komunikatu.

Dla właścicieli platformy WordPress też są takie cyrki, lecz tam kod ten znajduje się głównie w artykułach - to tak informacyjnie tylko.

Na temat KPM szkoda słów, w sieci są wypowiedzi z zagranicznych stron gdzie problem jest znany od połowy roku 2015 ! Nawet widać w wypowiedziach odpowiedź ze strony Kaspersky Lab że "problem został przekazany do deweloperów" (tłumaczenie moje) i na tym się kończy kontakt z ich strony. Mamy prawie Maj 2016 i problem jak widać dalej występuje. Tak więc odradzam na chwilę obecną korzystanie z KPM webmasterom CMS Joomla czy platformy blogowej WordPress.


* Zamiast KPM proponuję użyć LastPass - sprawdzony od lat i polecam z czystym sumieniem. Wersja bezpłatna wystarczy w zupełności dla większości z Was.

e-Wojtek
29-04-2016, 10:59
Przed chwilą przeprowadziłem test na innym komputerze, który ma zainstalowany pełny pakiet narzędzi firmy Kaspersky Lab.
Gdy w Joomla utworzy się nowy (pusty) artykuł, to okazuje się, że w jego kodzie jest już coś takiego:
<p> </p>
<div style="width: 0; height: 0; visibility: hidden; opacity: 0; position: absolute;"><object id="kpm_plugin" type="application/x-KPMPlugin"></object></div>

Maks
29-04-2016, 11:03
To coś u Ciebie jest nie tak, sprawdziłem przed chwilą, i jak być powinno, jest kompletnie czysto. Dodatek kacpra z przeglądarki wywaliłeś ? Deinstalacja pakietu może tego nie usunąć.

e-Wojtek
29-04-2016, 11:09
'Maks' nie zauważyłeś, że napisałem: "Przed chwilą przeprowadziłem test na innym komputerze"

Maks
29-04-2016, 11:15
A co było maglowane wcześniej o kacperku ? Testujesz teraz witrynę na PC
który ma zainstalowany pełny pakiet narzędzi firmy Kaspersky Lab

EDIT. Utwórz nowy artykuł, nic nie ruszaj, pokaż kod źródłowy (zrzut ekranu) tego artykuł, jak to wygląda konkretnie. Pojawia się to na dzień dobry, po zapisaniu artykułu czy jak ?

e-Wojtek
29-04-2016, 11:30
Widzę, że mój wpis nie jest dostatecznie jasny. Jeszcze raz... Mam dwa komputery. W obydwóch był zainstalowany 'Kaspersky'. Gdy na Joomla pojawiły się problemy, odinstalowałem 'Kaspersky' najpierw na jednym komputerze - i na tym komputerze przeprowadziłem (w nocy) skuteczne czyszczenie Joomla.
Dzisiejszy test z pustym artykułem przeprowadziłem na innej Joomla - (na stronie testowej) i na komputerze, który jeszcze miał program 'Kaspersky'. Teraz tam też wyrzuciłem 'Kaspersky'ego'.

Powtarzam: Problem jest rozwiązany! :)