PDA

Zobacz pełną wersję : Brak informacji na temat bezpieczeństwa danej witryny w wyszukiwarce.



etitek
27-04-2016, 10:38
Witam, zauważyłem że nie które antywirusy pokazują w wyszukiwarkach że posiadają brak informacji na temat bezpieczeństwa danej witryny. Co w joomla jest takiego że antywirusy nie są wstanie stwierdzić że strona jest bezpieczna?

Maks
27-04-2016, 15:56
Witam.
1. Nie antywirus tylko dodatek do przeglądarki ma opcję pokazania tego komunikatu.
2. Są sobie komputery, zainstalowane i skonfigurowane na nich oprogramowanie skanuje sieć i konkretne strony www pod względem szkodników i na podstawie takiej analizy tworzone są bazy danych. Coś jak indeksacja google tyle że tutaj skupiają się tylko na tym czy witryna jest zainfekowana czy nie. Sądzę że nie ma znaczenia czy to J!, WP czy PHP. Tego typu dodatki używają właśnie takich "baz danych" z kliku serwisów m. in. Norton, McAfee oraz TrustWave (są też inne). Wyniki które widzisz nie są generowane w czasie rzeczywistym.

etitek
28-04-2016, 08:44
Tak tylko że mi pokazuje że jest brak informacji na temat bezpieczeństwa tak jak by ten skaner coś blokowało. Witryny są czyste a np. Kaspersky czy Norton nie jest wstanie zweryfikować czy witryna jest bezpieczna. Co może blokować im dostęp?
A co do Twojego pierwszego punktu to chyba dany antywirus instaluję taką wtyczkę do przeglądarki bo np. w przypadku innych programów przeglądarka nic takiego nie pokazuje.

Maks
28-04-2016, 09:19
Tak, wraz z pakietami zabezpieczającymi są dodawane takie wtyczki do przeglądarki, tylko że każda przeglądarka pyta czy chcesz dodać taki i taki dodatek. Musiałeś zaakceptować instalację gdy przeglądarka o to pytała.
Skąd wiesz że nie jest w stanie zweryfikować ? To że nie ma informacji nt. bezpieczeństwa danej witryny jest równoznaczne z tym że skaner jej nie skanował bo być może ma za małą popularność. Sądzę że brak statusu odnosi się do witryn gdzie jest o wiele mniejszy ruch jak na onecie czy wp. Pisałem wcześniej, to nie są skany w czasie rzeczywistym. Temat że witryna jest czysta nie jest wyznacznikiem tego że trzeba ją "oznaczyć" i niech skanery pokazują że jest ok. Z innej beczki, jaki to dodatek używasz i na jakiej przeglądarce ?

etitek
28-04-2016, 11:11
Obecnie kasperski ale miałem też nortona i też nie był wstanie zweryfikować bezpieczeństwa. Ja myślę ze może tu jest kwestia firewalla na witrynie nie wiem. Bynajmniej mam 10 witryn z tego na 3 różnych fremworkach i każdą jedną witrynę nie jest wstanie zweryfikować antywirus. Mam też witrynę na której ruch jest bardzo duży (portal regionalny) więc tu reż chyba nie chodzi o to.

Maks
28-04-2016, 11:22
Wątpię. Firewall na witrynie nie blokuje dostępu do kodu. Weź pierwszą lepszą witrynę i prawy przycisk myszy i wybierz opcję ZBADAJ (Chrome). Kod widoczny. Wiem że nie wszystko od tej strony da się zobaczyć, ale aktualnie mamy taką technikę że zaryzykuje stwierdzeniem iż zapora po stronie witryny nie ma nic wspólnego z jej diagnostyką przez boty na obecność szkodników.
Dla testu, Kaspersky Total Internet Security 2016, sprawdziłem przed chwilą na chromie swoją witrynę. Dodatek wskazuje iż moja witryna jest bezpieczna. Tak więc obalam Twoją tezę :)
Aby nie było, stara wersja mojej strony na serwerze stoi właśnie na J!

etitek
28-04-2016, 11:50
To w takim razie musi coś blokować a może coś na serwerze jakaś opcja która może jest włączona lub wyłączona?

Maks
28-04-2016, 11:54
Nie sądzę. Jedyne co możesz Ty zrobić to zadecydować czy witryna ma być indeksowana (i w jakim stopniu) czy nie. Nic mi nie wiadomo aby była jakaś wtyczka/opcja która by decydowała czy strona ma być skanowana pod względem zagrożeń przez skanery producentów zabezpieczeń.

etitek
28-04-2016, 11:57
A może ja mam faktycznie jakiś problem z indeksowaniem hmm

Maks
28-04-2016, 12:03
Ustaw pełną indeksacje na zapleczu. Ale wątpie by to coś zmieniło. Po chwili namyślenia sądzę jednak że nie ma takich wtyczek czy kodu. Z prostego powodu, osoby zajmujące się pishingiem by to wykorzystywali na potęgę. A jak pogoglujesz to znajdziesz witryny które są sklasyfikowane jako szkodliwe i zawierające złośliwe oprogramowanie.

RedMi Note 3 tapie tego posta