PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie rozszerzenie(a)?



tdobe
04-05-2016, 11:53
Witam,

Mam pytanie, czy jest jakieś rozszerzenie które umożliwi pisanie typowych aplikacji? - tj. aby takie rozszerzenie zawierało:

1. Grida odczytującego dane z bazy danych - z opcją filtrowania
2. Formatkę którą można dopisać dane do bazy (tego grida) jak i również poprawienie danych.

(lub dwa i więcej rozszerzeń które to zrealizują)

Czy tylko zostaje pisanie własnych modułów?

Tomek

moje
04-05-2016, 14:27
To zależy co chcesz, bo moduły, komponenty i dodatki, to są różne rozszerzenia.

Są narzędzia, które generują Ci strukturę plików i katalogów ale nie wyręczą Cie w pisaniu rozszerzenia. Jest też FOF, który ma ułatwiać pisanie rozszerzeń.

tdobe
04-05-2016, 14:53
Czyli rozumiem, że nie ma do tego co napisałem gotowych rozwiązań? - trochę to śmieszne, tak dużo dodatków a do tego typu potrzeb nie ma...

moje
04-05-2016, 20:32
Jak ktoś umie programować, to sobie ze wszystkim poradzi.

Jaki jest sens tworzyć coś, co pomoże zalać nas niedopracowanymi rozszerzeniami tworzonymi przez pierwszych lepszych "programistów", którzy godzinę wcześniej nie wiedzieli co to jest php?

dawidryba11
05-05-2016, 00:24
To zależy co chcesz, bo moduły, komponenty i dodatki, to są różne rozszerzenia.

Są narzędzia, które generują Ci strukturę plików i katalogów ale nie wyręczą Cie w pisaniu rozszerzenia. Jest też FOF, który ma ułatwiać pisanie rozszerzeń.
Jakie narzędzia? Tak z ciekawości pytam bo chce spróbować sił w napisaniu czegoś.[emoji14]

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

moje
05-05-2016, 03:51
Są na JED.

tdobe
05-05-2016, 15:22
Czyli jak zawsze na głupawych forach nic się nie da dowiedzieć... jeśli chodzi o pytanie przekrojowe!

zwiastun
05-05-2016, 16:29
Czyli jak zawsze na głupawych forach nic się nie da dowiedzieć
Na głupawe pytania trudno sensownie odpowiadać.
Możesz, Mistrzu "webdevelopingu" (niewątpliwie) wytłumaczyć mi w sposób, o jaki zwykle proszą o poradę mniej kumaci, czyli jak krowie przy rowie (a nie na trawie), o co Ci chodzi, gdy życzysz sobie, żeby takie rozszerzenie do pisania rozszerzeń zawierało


1. Grida odczytującego dane z bazy danych - z opcją filtrowania
2. Formatkę którą można dopisać dane do bazy (tego grida) jak i również poprawienie danych.
Jako żywo w języku polskim słowa "grid" nie znalazłem, znam z angielskiego, w którym oznacza siatkę, ale żeby to był jakiś wzorzec projektowy czy cóś z okolicy, to nie słyszałem.
To w punkcie 2 kumam jak żaba, ale pierwszego ni trochę.

Dla tych, którzy potrzebują podpowiedzi, a nie okazji, by sobie pohejtować:
https://www.component-creator.com/pl/

tdobe
12-05-2016, 15:14
Czyli nadal nie ma odpowiedzi, to że mogę sobie napisać własne komponenty rzecz jasna, jednak jakbyś czytał ze zrozumieniem, wyczaił byś, że pytam czy nie ma już takich komponentów:

1. Tabelka z funkcją wyświetlania danych z bazy danych/sortowanie/paginacja - konfigurowane po stronie zaplecza (jaka baza, zapytanie SQL, etc)
2. Formularz który umożliwia zmianę danych w bazie danych, lub chociaż formularz który można zaprojektować na zapleczu.

Celem tych dwóch komponentów ma być - wyświetlenie w postaci tabelki danych, oraz edycja tych danych (insert, update, delete) po stronie frontowej.

To są czy nie ma?

Pozdrawiam,

moje
13-05-2016, 00:30
Są, jak już pisałem. Wystarczy użyć ggooglarki.

Z racji, że nie chcesz też napisać nic konkretnego o tym co chcesz zrobić, to nie możemy Ci napisać czy takie albo bardzo podobne rozszerzenie już istnieje.

Gall Anonim
13-05-2016, 02:12
To są czy nie ma?
Są :-)
I o ile kojarzę - obydwa są komercyjne
Kosztuje chyba ze 30 euro a ceny drugiego nie pamiętam.
Pzdr
:-)

tdobe
13-05-2016, 07:35
OK, jeśli są to proszę o ich nazwy, bo mi się nie udało znaleźć a szukam już dłuższy czas...

Jak będą dobre to i mogą kosztować 300 Euro z tym nie ma problemu.,

moje
13-05-2016, 10:44
A to taki problem wpisać w google np. joomla component creator?

tdobe
13-05-2016, 10:58
Ale ja pytałem czy są już takie komponenty jak potrzebuję gotowe, a nie czy mogę je napisać lub zbudować...

moje
13-05-2016, 11:11
Ale co potrzebujesz? Coś co wprowadza dane do bazy danych? Każdy komponent to robi, niezależnie czy jest to galeria, forum, sklep, katalog ogłoszeń czy jeszcze coś innego.

Tworzenie komponentów nie działa jak układanie klocków lego.

Napisz co ma robić komponent, jakie dane, jak mają być używane. Im więcej szczegółów, tym lepiej.

tdobe
13-05-2016, 11:14
OK, myślę, że chyba coś znalazłem (dzięki nakierowaniom), bo jednak nie miałem pojęcia że są takie rzeczy - www.component-creator.com, np. coś w tym stylu będzie git, być może kwestia mniej lub bardziej rozbudowanych możliwości. Ta strona co napisałem nie wiem czy dalej duże czy małe możliwości, ale takie rozwiązanie wchodziło w rachubę.

Gall Anonim
13-05-2016, 18:14
Możesz spróbować zestawu JooDatabase + RSForm Pro

tdobe
17-05-2016, 22:49
Widzę, że jedna z możliwych odpowiedzi na moje pytanie to JDeveloper, jest nawet darmowy, jednak trochę niedopracowany/skomplikowany w obsłudze (np. przy kluczach obcych)... generalnie widać, ze darmowy,