PDA

Zobacz pełną wersję : Wstawienie w szablon 2x content do wyświetlania artykułów



grzesiek2
11-05-2016, 20:48
Witam, mam takie pytanie otóż w najnowszej wersji joomla korzystam również z framework Gantry5. Pierwszy raz zdarzyło się odkąd znam joomla że chciałem umieścić galerię w module (sigplus) i to działa! ale nie tak jak bym oczekiwał, otóż moduł ma zakładki tab i te zdjęcia wyświetlają się ale pod nimi a chce aby w każdej zakładce były zdjęcia.

Więc chce zrobić to inaczej - "Rozwiązanie to działa (zakładki tab + zdjęcia) ale w standardowym artykule! i mam pytanie bo możliwość wiem że jest aby w szablonie gantry dodać sobie pozycję "content" nawet w kilku miejscach ale jak zrobić aby w danej pozycji wyświetlał się ten właściwy artykuł? (teraz mam zdublowane dwa te same artykuły się wyświetlają) z góry dziękuje za pomoc

bomkallo
24-05-2016, 00:49
Nie wyswietlisz artykulu od tak, tyczy sie to kazdej wersji. G5 daje ci mozliwosc dynamicznego tworzenia pozycji modulow, gdzie z kolei mozesz pakowac artykuly przez pluginy, ale nie ma to za bardzo sensu bo powoduje to zbyt 'grube' komplikowanie. Bloki/Moduly to osobne sekcje, a content to insza bajka. W przypadku artykulow zalecam pluginy (moze 'articles anywhere' z darmowych'), wpinasz tu i tam. Tak czy siak, w g5 unika sie robienia outline'ow dopoki nie zrobia klonowania - inaczej padniesz przy 2-3 kopiach.

bomkallo
24-05-2016, 08:20
Troche jeszcze rozwine bo akurat mam to przed oczami. G5 i layoutmanager -> Module position, konfigurujesz pozycje modulu i najwygodniej bedzie ci z poziomu modulow konfigurowac ich widocznosc na podstronach. Jezeli chcesz uzyc artykułów to jak pisalem wyzej, plugin. Sigplus sam w sobie jest pluginem ale to calkiem mozliwe ze sie gryzie z tabsami. Przy okazji pamietaj, ze modul musi miec zaznaczona obsluge dodatkow, w przeciwnym razie wtyczki nie beda dzialac - zapewne dlatego w artykulach cos dziala a w module juz niekoniecznie.