PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kolejnością po przejścu na joomla



AbelR
17-03-2007, 13:29
Witam!

Wcześniej pisałem o problemie przeniesienia newsów z mambo do joomla. Udało się w końcu.

Powstał problem którego za cholere nie moge rozwiązać.

Otóż przy przenoszeniu miałem plik sql z contentem i tam było 757 newsów.
W panelu admina wchodzę i wszystko gra. Newsy posortowane są wg. ID czyli 753 754 755 756 757 i później zaczyna się problem. Dlaczego? Ponieważ pracowałem z plikiem sql dość starym i nie mam gdzieś około 100 newsów świeżych.
Więc normalnie doklejam je na końcu całej listy w jos_content do tamtych starych...kolejność w pliku sql po numerze newsa jest ok.

Po eksporcie zaczynają te świeże mieszać się ze starszymi + WAŻNA WSKAZÓWKA: kolejność pojawia się takiego typu: 51 51, 52, 52 itd.
Te stare mają dobrą, czyli malejąca kolejność i kolejno +1 wzrost a tu, nowy i stary ma tę samą kolejność.

Jak zrobić może jakoś manualnie żeby posortować ładnie np. w phpmyadmin kolejność i taka byłaby w panelu admina wtedy i całym wortalu??

AbelR
17-03-2007, 18:22
************************one przejścia pomiędzy wersjami...

...powstawiałem te newsy ręcznie...ale gdyby ktoś znał problem to napisz jak to rozwiązać dla innych i na przyszłość żeby wiedzieć.

Tak wogóle mam nadzieję, że przejście na 1.5 nie będzie sprawiało problemów. Pewnie nie bo to już tak zaawansowany CMS, że zrobią to w ten sposób, że pójdzie wszystko gładko.

zwiastun
17-03-2007, 19:07
1. Zwracaj Waść uwagę na język. Jak będziesz się przesiadać ze starego samochodu na nowy lepszej marki, to też poniesiesz pewne koszty przesiadki.
2. Kolejność artykułów (a nie newsów!) albo materiałów, jak wolisz, to nie jest koleność ID. Decyduje data, decyduje ustawienie kolejności i parę jeszcze innych. Łapkami też to można przygotować i zrobić (wystarczy zmienić w sql numerki a nie tylko ID). Samo się jednak żadnym automatem nie zrobi, jeśli dodajesz coś ręcznie.